Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.046
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Για Easyjet δε ξέρω, δεν έκανα ακόμα τη διαδικασία, θα ενημερώσω.
Έτσι αναφέρεται πάντως στο email.
Για Wizzair & Laudamotion σίγουρα, αλλά με μεγάλη αναμονή, άνω των 2 μηνών.
Εδω ρε ψηλε , περιμενω απο Μαρτη επιστροφη 25 Ε για μια φορμα και εκανα και αμφισβητηση στη τραπεζα και αλλα 50Ε απο φαρμακειο μια βδομαδα. Καλα απο Αegean .....
Δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα, απο Σεπτεμβρη θα πεσει πολυ κλαμα , γενικως
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.927
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Εδω ρε ψηλε , περιμενω απο Μαρτη επιστροφη 25 Ε για μια φορμα και εκανα και αμφισβητηση στη τραπεζα και αλλα 50Ε απο φαρμακειο μια βδομαδα. Καλα απο Αegean .....
Δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα, απο Σεπτεμβρη θα πεσει πολυ κλαμα , γενικως
Εννοείται, εγώ τα μόνα που έχω δει μέσα σε 60 μέρες ήταν της Wizzair, μάλιστα μικροποσό όχι τίποτα σπουδαίο. Ακόμα περιμένω τα ακυρωμένα του Περού τα οποία κοντεύουν τρίμηνο.

Τα τωρινά με easyjet κτλ θα τα αφήσω voucher, καθώς αυτό το ταξίδι είναι περίπου κόστους 130 ευρώ. Δεν είναι ότι μου περισσεύουν, απλά δε μπαίνω πάλι στη διαδικασία. Τσάμπα χάλασμα.
Αν δε πεθάνουμε όλοι το 2020 :twisted: όλο και σε κάποιο ταξιδάκι θα βολέψουν!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.927
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ενημέρωση από αμφισβήτηση συναλλαγής στην Alpha bank:

A.jpg


Το μήνυμα που έστειλα προ 22 ημερών και αφορούσε την απάντηση μου σε αίτημα τους να υπογραφεί το έντυπο (ενώ στην αρχή μου χαν πει ότι δε χρειάζεται) διαβάστηκε σήμερα.
Πήρε 22 μέρες να διαβάσουν ένα email.
Πόσες μέρες θα πάρει για να τρέξουν οι όποιες διαδικασίες;
Κατανοώ τον αυξημένο φόρτο εργασίας, το μειωμένο προσωπικό, όλα.
Ο καιρός όμως περνάει και αυτό είναι σίγουρα εις βάρος μας.
Για να δούμε τι θα δούμε.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Ρε παιδιά τη γνώμη σας. Πήρα σήμερα τηλέφωνο στη scoot να ρωτήσω αν έχουν κάποια ενημέρωση για πτήσεις Ιουλιου-Αυγουστου. Η υπάλληλος μου ανακοίνωσε ότι οι πτήσεις για Σιγκαπούρη δεν θα γίνονται ως τον Μάρτιο του 2021!!!Μπορεί, λέει, να αλλάξει αυτό αλλά αυτή την ανακοίνωση έχουν ως τώρα. Οι πτήσεις θα ακυρωθούν και θα λάβουμε email για refund. Μου ακούγεται τοοοοσο υπερβολικό όλο αυτό!!!Είμαστε σοβαροί; Μήπως δεν ήξερε αυτή καλά; έχετε ακούσει κάτι;
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
@Χελιδόνι ισχύει έμαθα και εγώ το ίδιο και είχα ταξίδι για Μπαλί μέσω Σιγκαπούρης τον Νοέμβριο.

Αλλά το έμαθα για την Singapore απευθείας. Ακυρώθηκε Ζυρίχη - Σιγκαπούρη , άρα νομίζω ότι το θέμα δεν είναι το Ελλάδα - Σιγκαπούρη, αλλά ίσως το Ευρώπη - Σιγκαπούρη.
 
Last edited:
Μηνύματα
201
Likes
195
@Χελιδόνι ισχύει έμαθα και εγώ το ίδιο και είχα ταξίδι για Μπαλί μέσω Σιγκαπούρης τον Νοέμβριο.

Αλλά το έμαθα για την Singapore απευθείας. Ακυρώθηκε Ζυρίχη - Σιγκαπούρη , άρα νομίζω ότι το θέμα δεν είναι το Ελλάδα - Σιγκαπούρη, αλλά ίσως το Ευρώπη - Σιγκαπούρη.
Μάλιστα...άρα έχει μέλλον ακόμα η ιστορία όπως φαίνεται...Σου είπαν για refund ή voucher;
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Ρώτησα για refund και μου είπαν ότι το δέχονται, απλά θα αργήσει.

Όταν παγκοσμίως πέφτουμε στο 50% των πτήσεων, δυστυχώς αυτή είναι η λογική κατάληξη.

Μόνιμα ακυρώσεις και αλλαγές.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Ρώτησα για refund και μου είπαν ότι το δέχονται, απλά θα αργήσει.

Όταν παγκοσμίως πέφτουμε στο 50% των πτήσεων, δυστυχώς αυτή είναι η λογική κατάληξη.

Μόνιμα ακυρώσεις και αλλαγές.
Nαι και μένα αυτό μου είπαν, ότι μπορεί να πάρει 3 μήνες.
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή - Παταγονία
Μου έχει ακυρωθεί πτήση της AEGEAN που είχε αγοραστεί με το πρόγραμμα BONUS της MASTERCARD. Τι γίνεται σ΄αυτήν την περίπτωση; Γιατί VOUCHER απ΄ότι λένε δεν δίνουν γι΄αυτές τις πτήσεις. Γίνεται επιστροφή χρημάτων και πόντων αυτόματα; Ποιός γνωρίζει;
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Κι εδώ τα ίδια, ο εθνικός μας αερομεταφορέας...
Περιμέναμε φίλους από Ρωσία το Μάιο, αλλάξαμε για τέλος Ιουλίου και τώρα ήρθε ακυρωτικό, για τα τρία από τα τέσσερα σκέλη των πτήσεων :haha: Ποτς γκένεν αυτό; Θα τρελαθώ. Ακυρώνουν το Μοσχα- Αθήνα, Αθήνα - Ηράκλειο και στην επιστροφή αφήνουν ως έχει το Ηράκλειο-Αθήνα και ακυρώνουν το Αθήνα - Μόσχα. Θα φυτρώσουν στο Καζαντζάκης οι άνθρωποι, να πάνε για καφέ Αθήνα, γαμώ :mad:
Αλλαγές ονλάιν δεν γίνονται λέει, τηλέφωνο δεν σηκώνουν.
Α ρε, Scoot και πάλι Scoot λέμε, τίμια όσο δεν πάει
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom