Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.057
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Κατι αντιστοιχο πηρα κι εγω αλλα με αριθμους πρωτοκολλων, κατι τετοιο, πριν 2 μηνες. Απο τοτε μην τους ειδατε. Το γεγονος οτι πρεπει να μου επιστραφουν σε ακυρωμενη καρτα τα χρηματα με ανησυχει ακομη πιο πολυ, αντε να βγαλεις ακρη.
Αν η καρτα σου ειναι συνδεδεμενη με τραπεζικο λογαριασμο σου , περνανε αυτοματα τα χρηματα στην καινουργια καρτα. Μιλαω εκ πειρας
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Αν η καρτα σου ειναι συνδεδεμενη με τραπεζικο λογαριασμο σου , περνανε αυτοματα τα χρηματα στην καινουργια καρτα. Μιλαω εκ πειρας
Το ιδιο μου ειπε και η Aegean, αλλα ειπε οτι περνανε στον συνδεδεμενο τραπεζικο λογαριασμο. Η καρτα ακυρωθηκε και καταργηθηκε, δεν αντικατασταθηκε με αλλη.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.057
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Το ιδιο μου ειπε και η Aegean, αλλα ειπε οτι περνανε στον συνδεδεμενο τραπεζικο λογαριασμο. Η καρτα ακυρωθηκε και καταργηθηκε, δεν αντικατασταθηκε με αλλη.
Α εμενα μου τη χακαρανε , ακυρωθηκε και βγηκε καινουργια. Μιλα με τη τραπεζα καλυτερα
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Λοιπόν εγώ μετά την ακύρωση του ταξιδιού μου κατάφερα να αλλάξω επιτυχώς το μεγάλο εισιτήριο με την qatar που είχα κλείσει μέσω gotogate...το πρακτορείο άφαντο κ ευτυχώς η Κατάρ το άλλαξε χωρίς να χρειάζεται να επικοινωνήσει το gotogate..μάλιστα μου έδωσαν +10% επιπλέον στο ποσό του βαουτσερ..την διαφορά ναυλου +63€ την επιβαρύνθηκα..κατάφερα άλλαξα ημέρες σε 4 διαφορετικά χοτελ..τώρα το θέμα είναι ότι είχα κ δύο μικρές πτήσεις που η μία ακυρώθηκε από την AirAsia (μέσω edreams) κ η άλλη άλλαξε ώρα με την vietjet (μέσω trip.com).στην δεύτερη ,η vietjet δίνει μόνο βαουτσερ όπου κ έγινε αίτημα από την trip.com...οσο αφορά την edreams οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι!!! Έχω θυμώσει πάρα πολύ..η πτήση ακυρώθηκε ..μιλάω με το bot της AirAsia (την ava) ζητάω επιστροφή χρημάτων κ επειδή έγινε μέσω του πρακτορείου ζητούν να επικοινωνήσει ο πράκτορας...παίρνω τηλ την edreamsνα ζητήσει επιστροφή για την ακυρωμενη πτήση μου ,τους εξηγώ ότι ζητούν τον πράκτορα κ μου απαντούν είναι low cost κ δεν μπορούν να το αναλάβουν κ πρέπει να το κάνω μόνη μου!!! Τους εξηγώ ότι η αεροπορική ζητάει το πρακτορείο που έκλεισε τα εισιτήρια..κ μου απαντούν δεν μπορούμε να σας βοηθήσουμε άλλο..απαράδεκτοι, τραγικοί ...θα κάνω αύριο αμφισβήτηση στην τράπεζα..έχει κανείς εμπειρία από edreams η air Asia??έχω βγει εκτός εαυτού..
 

thaliaper

Member
Μηνύματα
43
Likes
105
Είχε επικοινωνήσει η ΑΛΦΑ πιο πριν μαζί σου ή είδες τα λεφτά στον λογαριασμό σου???Γιατί και εγώ έκανα αμφισβήτηση.
Στα μεσα Μαιου μου ηρθε ενα μηνυμα στο κινητο οτι ξεκινησαν να ασχολουνται με την υποθεση μου και προχθες απλα ειδα οτι πιστωθηκαν τα χρηματα .
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Έστειλα e mail για να ακυρώσω την ταξιδιωτική ασφάλιση της mondial που είχα κλείσει μέσω aegean. Μου ζήτησαν το mail ακύρωσης της πτήσης από την εταιρία. Μου πρόσφεραν voucher. Ζήτησα επιστροφή χρημάτων καθώς είμαστε 5 άτομα που δεν ξέρω πότε και για που θα ταξιδέψουμε. Μου είπαν ότι θα προωθήσουν το αίτημα μου και ότι θα με ειδοποιήσουν όταν πιστωθούν τα χρήματα μου στην κάρτα. Πάλι καλά.
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Κατι αντιστοιχο πηρα κι εγω αλλα με αριθμους πρωτοκολλων, κατι τετοιο, πριν 2 μηνες. Απο τοτε μην τους ειδατε. Το γεγονος οτι πρεπει να μου επιστραφουν σε ακυρωμενη καρτα τα χρηματα με ανησυχει ακομη πιο πολυ, αντε να βγαλεις ακρη.
Το ότι βρίσκονται ακόμη οι υπάλληλοι σε "αναστολή εργασίας", ενώ έχουν να διαχειριστουν τόσες υποθέσεις, δεν σας κάνει εντύπωση;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Δηλαδή δεν σου κάνει εντύπωση που οι υπάλληλοι είναι ακόμη σε αναστολή

Το ότι βρίσκονται ακόμη οι υπάλληλοι σε "αναστολή εργασίας", ενώ έχουν να διαχειριστουν τόσες υποθέσεις, δεν σας κάνει εντύπωση;
Οχι. Που να δεις τι γινεται σε πολλες επιχειρησεις που οι υπαλληλοι ειναι σε αναστολη για να παιρνουν το βοηθημα αλλα εργαζονται κανονικοτατα απο αποσταση διχως μισθο. Στην ιδιωτικη εκπαιδευση γινεται χαμος.
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Οχι. Που να δεις τι γινεται σε πολλες επιχειρησεις που οι υπαλληλοι ειναι σε αναστολη για να παιρνουν το βοηθημα αλλα εργαζονται κανονικοτατα απο αποσταση διχως μισθο. Στην ιδιωτικη εκπαιδευση γινεται χαμος.
Έτσι εξηγείται το ότι απάντησαν σύντομα. Να δούμε πότε θα πάρουμε πίσω και τα λεφτά!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Α εμενα μου τη χακαρανε , ακυρωθηκε και βγηκε καινουργια. Μιλα με τη τραπεζα καλυτερα
Με μπριζωσες και πηρα την τραπεζα. Ειπε οτι υπαρχει τροπος τηλεφωνικα να περασουν στον λογαριαμο μου αλλα θελει παρακολουθηση της κομμενης καρτας γιατι εκει θα επιστραφουν.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.057
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Με μπριζωσες και πηρα την τραπεζα. Ειπε οτι υπαρχει τροπος τηλεφωνικα να περασουν στον λογαριαμο μου αλλα θελει παρακολουθηση της κομμενης καρτας γιατι εκει θα επιστραφουν.
Λιγα ειχες στο μυαλο σου, βρηκες και τη τραπεζα ...
 

teoper

Member
Μηνύματα
88
Likes
135
Εκανα αμφισβητηση συναλλαγης για δυο ξενοδοχεια που ειχα στο Ελσινκι και στο Ταλλιν σε κατεστραμενο ταξιδι σε Πολωνια Βαλτικες και Φινλανδια σημερα. Κατα τυχη η prestigia μεσω της οποιας ειχα κλεισει το ξενοδοχειο μου δινει επιστροφη μεχρι το 75% των χρηματων του ξενοδοχειου του Ελσινκι. Παρεπιμπτοντος το ξενοδοχειο στο ελσινκη καμια απαντηση παρα μετα απο μια εβδομαδα μια γενικολογη απαντηση το ξενοδοχειο στη Ριγα δεν εχει λαβει τα χρηματα απο την αλλη Ενδιαμεση εταιρεια την zenhotel.com. Λεω να περιμενω την τραπεζα,. Αν καποιος εχει καποια γνωμη θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.701
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom