Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Οι πτησεις της Easyjet που ειχα κλεισει για Πασχα 2021 ακυρωθηκαν και αλλαξαν ημερομηνιες σε μερες που δεν βολευουν καθολου. Ευκαιρια για refund. Εκανα σημερα την αιτηση.Ποσες μερες κανει συνηθως η Easyjet να επιστρεψει τα χρημστα?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.961
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Οι πτησεις της Easyjet που ειχα κλεισει για Πασχα 2021 ακυρωθηκαν και αλλαξαν ημερομηνιες σε μερες που δεν βολευουν καθολου. Ευκαιρια για refund
Δεν έδινε τη δυνατότητα δωρεάν αλλαγής σε άλλη επιθυμητή ημερομηνία όπως μέχρι πρότινος;
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Καλησπέρα παιδιά . Εγώ είχα κλείσμενο ταξίδι με Qatar τον Μάρτιο του 21 για Χονγκ κονγκ-μακαο- Ταϊλάνδη και η Κατάρ έστειλε ακύρωση...σκέφτομαι να μεταφέρω Σεπτεμβρίο..θα είναι λέτε εφικτό??
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Καλησπέρα παιδιά . Εγώ είχα κλείσμενο ταξίδι με Qatar τον Μάρτιο του 21 για Χονγκ κονγκ-μακαο- Ταϊλάνδη και η Κατάρ έστειλε ακύρωση...σκέφτομαι να μεταφέρω Σεπτεμβρίο..θα είναι λέτε εφικτό??

Αυξάνονται οι πιθανότητες να γίνει εφικτό.
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Αυξάνονται οι πιθανότητες να γίνει εφικτό.
Θα απογοητευτω πολύ αν δεν γίνει..ήταν να γίνει τον Ιούνιο του 20,,μεταφερθηκε για Μάρτιο του 21 ...ξανα ακυρωθηκε..εάν δεν γίνει κ τον Σεπτέμβρη θα σκάσω
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Μου είπαν από την τράπεζα ότι σε περίπτωση αιτήματος αμφισβήτησης συναλλαγής με κάρτα, θα πρέπει να ακυρωθεί η κάρτα και να εκδοθεί νέα. Έχει αντιμετωπίσει μήπως κάποιος άλλος αντίστοιχο ζήτημα?
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Επιστροφή απο SAS χρημάτων για πτήση Απριλίου 2020 και αγορα αρχες Γενάρη.. Αυτό άργησε κάπως και δεν ξέρω γιατί..
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.961
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Μου είπαν από την τράπεζα ότι σε περίπτωση αιτήματος αμφισβήτησης συναλλαγής με κάρτα, θα πρέπει να ακυρωθεί η κάρτα και να εκδοθεί νέα. Έχει αντιμετωπίσει μήπως κάποιος άλλος αντίστοιχο ζήτημα?
Ναι, το επιβεβαιώνω, το έκανα το περασμένο Απρίλη στη Πειραιώς.
Ήταν βέβαια το είδος της συναλλαγής τέτοιο που θεωρούνταν επιβεβλημένη η ακύρωση της παλιάς κάρτας, με αποτέλεσμα να πρέπει να τρέχω στη τράπεζα για έκδοση καινούριας. Συν έξι ευρώ το ντα........λίκι.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Ήταν βέβαια το είδος της συναλλαγής τέτοιο που θεωρούνταν επιβεβλημένη η ακύρωση της παλιάς κάρτας,
Τι συναλλαγή ήταν αυτή αν επιτρέπεται;

ΥΓ Τη Πειραιώς τη θεωρώ τραγική τράπεζα
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.056
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Τι συναλλαγή ήταν αυτή αν επιτρέπεται;

ΥΓ Τη Πειραιώς τη θεωρώ τραγική τράπεζα
Δεν ισχυει στην ALPHA BANK , εκανα περσυ 2 φορες . Εκτος και αν εχουνε χακαρει την καρτα , οποτε αναγκαστικα βγαζεις νεα
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.961
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Τι συναλλαγή ήταν αυτή αν επιτρέπεται;
Αγορά εφαρμογής μέσω Play store, οπότε (καλώς) θεώρησαν ότι μπορεί να έχουν διαρεύσει τα στοιχεία και επέβαλλαν ακύρωση.

ΥΓ Τη Πειραιώς τη θεωρώ τραγική τράπεζα
Δε ξέρω τι γίνεται στη κατ' ιδίαν εξυπηρέτηση, πάντως σε ιντερνετικά προϊόντα, ebanking, mobile apps που έχω δουλέψει είναι πολύ πιο μπροστά από eurobank & Εθνική.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom