Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Δεν ισχυει στην ALPHA BANK , εκανα περσυ 2 φορες . Εκτος και αν εχουνε χακαρει την καρτα , οποτε αναγκαστικα βγαζεις νεα
Αυτό για την έκδοση νέας καρτας από την Alpha μου το είπαν πάντως. Εκτός αν δε γνώριζε ο υπάλληλος
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Σε κάθε περίπτωση αμφισβήτησης πάντως, ειδικά όταν πρόκειται για ταξίδι, όσα πιο πολλά διακαιολογητικά έχεις, τόσο πιο καλά δένεις το αίτημα.
Alpha & Πειραιώς μας εξυπηρέτησαν και μας δικαίωσαν απόλυτα, αργά μεν αλλά απόλυτα.
Σε αυτά την θεωρώ κάκιστη :) αλλά ας μη βγούμε off topic
Δε μπορεί να χεις δουλέψει των άλλων και να μη σου κάνουν αυτά. Δε γίνεται... Αλλά θα βγούμε Off topic.
Και αυτο το χρωμα, κιτρινο... ιουυ :haha:
Εδω δε θα βγούμε Off topic αλλά εκτός εαυτού :haha:
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Δε μπορεί να χεις δουλέψει των άλλων και να μη σου κάνουν αυτά. Δε γίνεται... Αλλά θα βγούμε Off topic.
Όλων των τραπεζών έχω δουλέψει. Το οτι έχει μείνει ακόμα στην κάθε τρεις και πέντε αλλαγή πιν στο mobile ή οτι δεν παίρνει το touch confirmation...και να μην μιλήσω για web και διαχείριση λογαριασμών εταιρειών....
1) Αλφα
2) Ετε
3) Πειραιως και Eurobank :p
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
247
Likes
253
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Μου είπαν από την τράπεζα ότι σε περίπτωση αιτήματος αμφισβήτησης συναλλαγής με κάρτα, θα πρέπει να ακυρωθεί η κάρτα και να εκδοθεί νέα. Έχει αντιμετωπίσει μήπως κάποιος άλλος αντίστοιχο ζήτημα?
Εκανα αμφισβητηση πληρωμης στην ΕΤΕ. Δεν ακυρωσα καρτα. Εκανα αμφισβητηση για την πτηση μας , ομως τελικα η Ryanair μας τα επεστρεψε, και σχεδον το ιδιο διαστημα εκανα και για τα εισητηρια μιας συναυλιας. Η τραπεζα τελικα μου εδωσε τα χρηματα.
Ακυρωση καρτα ομως σε καμια απο τις δυο περιπτωσεις.
 

aikaterinib

Member
Μηνύματα
86
Likes
377
Επόμενο Ταξίδι
Who Knows
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Μου είπαν από την τράπεζα ότι σε περίπτωση αιτήματος αμφισβήτησης συναλλαγής με κάρτα, θα πρέπει να ακυρωθεί η κάρτα και να εκδοθεί νέα. Έχει αντιμετωπίσει μήπως κάποιος άλλος αντίστοιχο ζήτημα?
Εκανα αμφισβήτηση σε Eurobank .Δεν αντικατασταθηκε η καρτα μου
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Είναι πρόδηλο ότι αναλόγως την αιτία αμφισβήτησης της συναλλαγής προχωράει η διαδικασία έκδοσης νέας κάρτας ή μη. Όταν ακυρώνεται μια πτήση και η αεροπορική δε σου επιστρέφει χρήματα και κανεις αμφισβήτηση, τότε δεν υπάρχει κανένας λόγος να ακυρωθεί η κάρτα, αφού τη συναλλαγή την έκανες, αλλά δεν παρελαβες το προϊόν το οποίο πλήρωσες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Μου επιστραφηκε μερος του ποσου απο easyjet επειδη επρεπε να επιστραφει το υπολοιπο σε ακυρωμενη καρτα. Πρεπει να μιλησω τηλεφωνικα απο ο,τι βλεπω. Το ελληνικο νουμερο στο σαιτ απο 211 ειναι μe τρελες χρεωσεις σαν της Aegean?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom