Μαυρίκιος Πως να κλείσω ξενοδοχείο σε Μαυρίκιο;;

Πως κλείσατε Μαυρίκιο;

  • Ατομικά

    Votes: 7 70,0%
  • Ταξιδιωτικό

    Votes: 3 30,0%

  • Total voters
    10
  • Poll closed .

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
τελικά,όλοι εσείς που πήγατε Μαυρίκιο,άσχετα με το πού μένατε,ποιά τοποθεσία θα προτείνατε σαν καλύτερη για διαμονή.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
τελικά,όλοι εσείς που πήγατε Μαυρίκιο,άσχετα με το πού μένατε,ποιά τοποθεσία θα προτείνατε σαν καλύτερη για διαμονή.
εγώ προτείνω Grand Bay γιατί έχει κάποια μέρη για να βγεις και για ποτό και για φαγητό, επίσης είναι δίπλα σε καταπληκτικές παραλίες όπως η Troux Aux Biches και φυσικά αυτή την πλευρά του νησιού δεν την πιάνει καθόλου ο αέρας!!! Τι καλύτερο;;;;
 

Mpach

Member
Μηνύματα
48
Likes
38
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαυρίκιος
Ο Μαυρίκιος πραγματικά είναι ο επίγειος παράδεισος. Τα νερά υπέροχα (γαλαζοπράσινα νερά) και οι άνθρωποι πολύ ευγενικοί. Εμείς είμασταν λίγο άτυχοι από θέμα καιρού- τροπικό κλίμα άλλωστε, δεν ήξερες σε 5 λεπτά πώς θα είναι ο καιρός μετά- καθώς έβρεχε αρκετά και είχαμε κλείσει ξενοδοχείο στο βορειοανατολικό μέρος του νησιού, όπου είναι και το πιο κρύο. Φύσαγε συνέχεια.. δεν έπεφτες με πολλή χαρά στη θάλασσα. Όταν φύγαμε, που είχαμε πια συνηθίσει το κλίμα (καθώς Ελληνάρες), η αλήθεια είναι πως η θάλασσα ήταν υπέροχη. Τα νερά πολύ ζεστά, απλά έχεις μια δυσκολία στο να βγεις έξω..Σε γενικές γραμμές περάσαμε όμορφα..Αααα.. Επίσης είναι αρκετά ακριβός αν θες να κάνεις εκδρομές.. που σίγουρα θα θες.. Φαντάσου εκδρομή σε καταμαράν στο πιο γνωστό τους υπέροχο νησι ille aux cerfs μας κόστισε γύρω στα 200 ευρώ (και ναι έβρεχε όταν πήγαμε εμείς- είχε την πλάκα του βέβαια, αν και γυρίσαμε με βαρύ κρύωμα και οι δύο). Στο Ντουμπάι κάναμε στάση. Δεν ξέρω πώς είναι.. Το αεροδρόμιο φοβερό.Α! Κι αν έχετε νεογέννητο μέλος, η πτήση είναι λίγο κουραστική.
Κατερίνα τι περίοδο πήγες και είχε τέτοιο καιρό?γιατί εμείς σκεφτόμαστε για Δεκέμβριο αλλά δεν ξέρω αν κάνουμε καλά...
 

katerina2012

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
μαυρίκιος
Κατερίνα τι περίοδο πήγες και είχε τέτοιο καιρό?γιατί εμείς σκεφτόμαστε για Δεκέμβριο αλλά δεν ξέρω αν κάνουμε καλά...
Εμείς είχαμε πάει τέλη Αυγούστου (είναι χειμώνας γι΄ αυτούς- καμία σχέση με το δικό μας χειμώνα- πιο πολύ έμοιαζε με δική μας άνοιξη- φθινόπωρο). Νομίζω πως πάτε την ιδανική περίοδο στο Μαυρίκιο, αν και οι τιμές σίγουρα θα είναι πολύ πιο τσιμπημένες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.803
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom