Σκιάθος Πως πάω σκιαθο?

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Καλημερα και απο μενα.
Το πρακτορειο που ανεφεραν τα παιδια παραπανω, ειναι το:
ΑΛΚΥΩΝ.
Ακαδημιας 97-Πλ. Κανιγγος-Αθηνα.
τηλ. 210-3843220-1-2 & 210-3832545.
Απευθυνσου εκει και πιστευω οτι θα εξυπηρετηθεις μια χαρα.
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Αν διαθετεις μεταφορικο μεσο δικο σου η ενοικιαζομενο, θα σου προτεινα το ξενοδοχειο Ostria, στην Αγ. Παρασκευη. Ειναι στο μεσον περιπου της διαδρομης χωρα Σκιαθου-Κουκουναριες ( περιπου 6 χλμ. απο την χωρα).
Ειναι παρα πολυ καλο, καθαρο και η οικογενεια που το εχει ειναι φοβερα φιλοξενοι και εξυπηρετικοι.
Εμεινα εκει περυσι και εφυγα με τις καλυτερες εντυπωσεις.
Και για φετος, παλι στο ιδιο θα ξαναπαω το καλοκαιρι.
Διαφορετικα, χωρις μεταφορικο μεσον, προσπαθησε να βρεις κατι στην Χωρα.
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Ψάχνω να βρω πώς μπορείς να πας από Πάτρα Σκιάθο και αν κατάλαβα κάλά είναι είτε μέσω Βόλου και μετα πλοιο για Σκιάθο είτε μεσω Λαμίας και μετά Αγιο Κωνσταντίνο και από κει πλοίο και Σκιάθος... Μέσω Βόλου μάλλον δεν βολεύουν οι ώρες ( εκτός και αν κάποιος γνωρίζει κάτι άλλο) οπότε μένει μόνο μεσω Λαμιας με κτελ.. Αλλά έχω μπερδευτεί.. Στο πως να υπολογίσω πόση ώρα κάνει το κτελ από Πάτρα Λαμιά και μετά το Λαμία Άγιος Κωνσταντίνος ώστε να ξέρω τι ώρα πρέπει να πάρω το πλοιαράκι... Μήπως γνωρίζει κανείς;; Γενικά έναι ευκολο να φτάσω Σκιάθο..;
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Γεια σας παιδιά! Θέλουμε να παμε (2 άτομα) Σκιάθο αρχές Ιούλη 7-12 και πρέπει να κλείσουμε και κτελ και ακτοπλοΐκά... Υπάρχουν εταιρίες που αναλαμβάνουν να κάνουν τέτοια πακέτα; Γνωρίζει κανείς;
Ευχαριστώ
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Γεια σας παιδιά! Θέλουμε να παμε (2 άτομα) Σκιάθο αρχές Ιούλη 7-12 και πρέπει να κλείσουμε και κτελ και ακτοπλοΐκά... Υπάρχουν εταιρίες που αναλαμβάνουν να κάνουν τέτοια πακέτα; Γνωρίζει κανείς;
Ευχαριστώ
Δες εδώ http://www.alkyontravel.gr/index.php. Το γραφείο αυτό κάνει ακριβώς αυτό, με δικά του λεωφορεία, μετεπιβίβαση σε πλοίο για Σποράδες και αφετηρία στο κέντρο της Αθήνας
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Θέλω το καλοκαίρι (αρχες ιούλιου)να πάω στη σκιάθο από αθήνα. μπορεί κάποιος να μου πεί από που θα πάρω εισητήρια για πλοίο και για το κτελ που πάει στο λιμανι και σε τι τιμές είναι περίπου?
μήπως μπορώ να τα αγοράσω ηλεκτρονικά απ' το ιντερνετ?
Σε ποία περιοχη μου προτίνετε να μείνω? κάτι άλλο που πρέπει να ξερω?
απο Σκύρο με το αεροπλάνο μέσω την νέας πτήσης της skyexpress Σκιάθος - Σκύρος και βλέπεις και τα δύο νησιά. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.740
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom