Πόρος Πόρος για ζευγάρι?

Μηνύματα
37
Likes
10
Λίγες πληροφορίες για το όμορφο νησί Πόρο για ζευγάρι.Θέλουμε να μείνουμε 5 6 μέρες αξίζει να μείνουμε πόρο?Γενικά ψάχνουμε χαλαρό νησί δεν θέλουμε νταμπα ντουμπα να έχει όμορφες παραλίες για χαλάρωση και δεν θσ έχουμε αμάξι.ακούω γνώμες ☺☺☺
 
Μηνύματα
37
Likes
10
Σας ευχαριστώ πολύ θα το ψάξω.Έχω μπερδευτεί φέτος με το ποιον προοσρισμο να διαλέξουμε το έχουμε αφήσει και τελευταία στιγμή .Σας ευχαριστώ
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Σας ευχαριστώ πολύ θα το ψάξω.Έχω μπερδευτεί φέτος με το ποιον προοσρισμο να διαλέξουμε το έχουμε αφήσει και τελευταία στιγμή .Σας ευχαριστώ
Δεν κάνει και τίποτα..Για αυτό είμαστε εδώ...;)
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Λίγες πληροφορίες για πορο?
Αφού λοιπόν πας από Πειραιά, όλα τα καταλύματα είναι σε μια ακτίνα 2-3 χλμ. Καλό θα ήταν να υπάρχει μεταφορικό μέσο, μηχανάκι η γουρούνα που μπορείς να νοικιάσεις εκεί και χρειάζεται στην ουσία για να πας στις παραλίες. Δεν έχει κάποιες ιδιαίτερες παραλίες, αλλά όλες βρίσκονται στα νότια του νησιού και όλες είναι κατάφυτες! 3-4 είναι στο δρόμο αριστερά από τη γέφυρα και κανά 2 από δεξιά προς το Sirene blue resort. Από το σταθμό των φεριμπότ και ανατολικά έχει καφετέριες και στη συνέχεια φαγάδικα. Ανεβαίνοντας στα σοκάκια θα βρεις και άλλες ταβέρνες. Δεν θα το χαρακτήριζα ακριβό νησί.
 

stratigos24

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Είναι η κοπέλα στον Πόρο για ένα 2ήμερο και ενώ σκεφτόμασταν να πάμε Σκύρο, επειδή έχουμε κουραστεί λίγο στο να βρούμε δωμάτιο μου πρότεινε να πάμε στον Πόρο, έχει βρει καλό δωμάτιο με 60 ευρώ το βράδυ, έχει καλό φαγητό και γενικά μου λέει ότι αν και οι παραλίες δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αλλά ούτε και κακό να πάμε εκεί αμα είναι.

Εσείς πώς το βλέπετε; Είναι οκ για 8-9 μέρες ή θα βαρεθούμε;; (10-19 Αυγούστου).
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
2 3 μέρες ειναι καλα με την δική μου εμπειρια μου παραπανω θα βαριομουν. Εμενα απο θαλασσα μου αρεσε το love bay πιο πολυ. Συμπαθητικες θαλλασες ωραιο φαγητο κ νορμαλ νυχτερινη ζωη. Μπορειτε να κανετε καποιο tour στον Αργοσαρωνικο με τα πλοια που δεν εχουν απαγορευτικες τιμές. Αγκίστρι μου άρεσε πολυ Αίγινα all time classic. Το αγαπημενο μου ηταν οι Σπέτσες. Η Υδρα ομορφη αλλα για άλλα τσιμπιμενη!
 

stratigos24

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Ναι, όσον αφορά τη μετακίνηση και κάπου αλλού, η κοπέλα είδε και ότι υπάρχει οικονομική μετακίνηση προς τον Γαλατά αμα θες επίσης να δεις και κάτι ακόμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.989
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom