Πόσο κόστισε το κάθε ταξίδι;

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.014
Tι θες να κάνω, να σας βγάλω βίντεο; ΘΑ το κάνω. Αυτός έβαλε και παπούτσια και πετσέτες, οι κάλτσες του είναι μεγάλες, τα φούτερ του χοντρά, τα παντελόνια του τζιν και δεν ξέρω και τι διαστάσεις έχει. Θα κάνω βίντεο και θα το στείλω στην @katskats να το σηκώσει.
Ναι θελουμε Get ready with me που ειναι και της μοδός
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.530
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Tι ειν' τούτο το δεν ξέρω. Ξέρω όμως με τι ταξιδεύω εδώ και 20+ χρόνια κι ότι όσες φορές (ελάχιστες) μου έιπαν να το βάλω στο κουτάκι των 55x45x25 έχει χωρέσει και μάλιστα εύκολα. Μια φορά στης spirit χρειάστηκε να του δώσω μια μπουνια (τώρα που το βλέπω κι αυτών το κουτί 56Χ46Χ25 είναι δηλαδή οριακά και μεγαλύτερο των αναγραφόμενων, ποιος ξέρει τι είχα βάλει μέσα και ζορίστηκα) αλλά κι εκεί μια χαρά πέρασε.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.853
Tι ειν' τούτο το δεν ξέρω. Ξέρω όμως με τι ταξιδεύω εδώ και 20+ χρόνια κι ότι όσες φορές (ελάχιστες) μου έιπαν να το βάλω στο κουτάκι των 55x45x25 έχει χωρέσει και μάλιστα εύκολα. Μια φορά στης spirit χρειάστηκε να του δώσω μια μπουνια (τώρα που το βλέπω κι αυτών το κουτί 56Χ46Χ25 είναι δηλαδή οριακά και μεγαλύτερο των αναγραφόμενων, ποιος ξέρει τι είχα βάλει μέσα και ζορίστηκα) αλλά κι εκεί μια χαρά πέρασε.
Αυτές οι διαστάσεις είναι για βαλίτσα- χειραποσκευη καμπίνας.
ΔΕΝ μιλάμε για αυτή αλλά την δωρεάν.
Τώρα αν εσύ περνάς βαλίτσα καμπίνας για χειραποσκευη που μπαίνει κάτω απο το μπροστινό καθισμα δε σημαίνει ότι το κάνουν όλοι
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.530
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αυτές οι διαστάσεις είναι για βαλίτσα- χειραποσκευη καμπίνας.
ΔΕΝ μιλάμε για αυτή αλλά την δωρεάν.
Τώρα αν εσύ περνάς βαλίτσα καμπίνας για χειραποσκευη που μπαίνει κάτω απο το μπροστινό καθισμα δε σημαίνει ότι το κάνουν όλοι
Κάπου δε συνεννουμαστε, δωρεάν είναι η χειραποσκευη καμπίνας, δεν έχω πληρώσει ποτέ μου για 55x45x25 ουτε εχω υοερβει το οριο. Αν υπάρχει εταιρεία που τη χρεώνει, εγώ δεν την έχω πάρει.

Εγώ σε αυτό εδώ απάντησα που έλεγε ότι σε αυτές τις διαστάσεις(τις 55x45x25) δε χωράνε 20 μλπουζακια.

Screenshot_20240217_001326_Chrome.jpg
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Tι ειν' τούτο το δεν ξέρω. Ξέρω όμως με τι ταξιδεύω εδώ και 20+ χρόνια κι ότι όσες φορές (ελάχιστες) μου έιπαν να το βάλω στο κουτάκι των 55x45x25 έχει χωρέσει και μάλιστα εύκολα. Μια φορά στης spirit χρειάστηκε να του δώσω μια μπουνια (τώρα που το βλέπω κι αυτών το κουτί 56Χ46Χ25 είναι δηλαδή οριακά και μεγαλύτερο των αναγραφόμενων, ποιος ξέρει τι είχα βάλει μέσα και ζορίστηκα) αλλά κι εκεί μια χαρά πέρασε.
20 και χρόνια την έχεις την τσάντα; Ο Χριστός η Παναγία και το άγιο ΡΕΥΜΑ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.530
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
20 και χρόνια την έχεις την τσάντα; Ο Χριστός η Παναγία και το άγιο ΡΕΥΜΑ.
Παραπάνω από 20. Σκυλί. Θυμάμαι πολύ καλά και πόσο κόστισε, ήταν από τις πρώτες αγορές μου.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.853
Κάπου δε συνεννουμαστε, δωρεάν είναι η χειραποσκευη καμπίνας, δεν έχω πληρώσει ποτέ μου για 55x45x25 ουτε εχω υοερβει το οριο. Αν υπάρχει εταιρεία που τη χρεώνει, εγώ δεν την έχω πάρει.
Ναι συμφωνώ. Η δωρεάν χειραποσκευη έχει διαστάσεις 40χ25χ20.
Αυτή που εσύ δεν έχεις πληρώσει ποτέ όλοι εμείς οι υπόλοιποι πληρώνουμε ένα εισητηρια ακόμη για να την πάρουμε
Και δε είναι μόνο η Ράιαν. Όλες οι low cost & aegean έχουν την ίδια πολιτική


Screenshot_2024-02-16-21-33-54-163_com.android.chrome.jpg
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
Ναι στη ryan και σε αλλες low cost δωρεαν ειναι το μικρο σακιδιο πλατης σχολικου τυπου. Οταν βαζω κ την εξτρα χειραποσκευη/βαλιτσακι/μεγαλύτερο σακιδιο την πληρωνω κ μαλιστα αν δεν προλαβεις να την βαλεις στην κρατηση κ το αποφασισεις μετα, στη χρεωνει σαν τσεκαρισμενη κ την τσεκαρεις κανονικα, γιατι εχει περιορισμενο αριθμο με το εξτρα κοστος καμπινας.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.530
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ναι συμφωνώ. Η δωρεάν χειραποσκευη έχει διαστάσεις 40χ25χ20.
Αυτή που εσύ δεν έχεις πληρώσει ποτέ όλοι εμείς οι υπόλοιποι πληρώνουμε ένα εισητηρια ακόμη για να την πάρουμε
Και δε είναι μόνο η Ράιαν. Όλες οι low cost & aegean
Ούτε όλες οι low cost είναι, ούτε η Aegean:
Screenshot_20240217_004949_Chrome.jpg
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Εγώ αυτό με τα backpack και τα "5 μπλουζακια" ποτέ δεν το κατάλαβα. Τι backpack είναι αυτό, τσέπης? Στο δικό μου που είναι σε διαστάσεις χειραποσκευης χωράνε 22 μπλουζάκια, 5 παντελόνια, μπόλικα εσωρουχα-καλτσες, ένα μεγαλούτσικο λαπτοπ, 2-3 πουλόβερ, μερικά σορτσάκια, 2-3 βιβλία, αυτή τη στιγμή που μιλάμε μάσκα με αναπνευστήρα, παντόφλες, παπούτσια θαλάσσης κλπ. Δεν ξέρω πόσα πράγματα παραπάνω θέλει ο καθένας, δεν εω πάντως ανάγκη για 40 μπλουζάκια (δεν έχω και τοσα), 18 παντελόνια και 20 πουλόβερ. Ως απορία το λέω, δεν επικρινω κανέναν.
Δωσε μου την μυστικη συνταγη σου γιατι εγω ΑΔΥΝΑΤΩ να χωρεσω πανω απο 3 πουλοβερ διπλωμενα σε σακουλα κενου αερος(αυτη που την διπλωνεις και φευγει ο αερας τελοσπαντων),2 τζιν παντελονια και εσωρουχα-καλτσες για ατομο που ναι 1.90 σε υψος!!!!μιλαμε για τοπι υφασμα!!και αν τα χωρεσω τοτε μαζι με νεσεσερ με ειδη τραβελ πιανω τα 8 κιλα!!διαφωτιστε με τι δε κανω σωστα γιατι απο την απελπισια μου θα τον αφηνω με μια αλλαξια ολη κ ολη :haha: :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom