ΡΑΝΤΣΟ

mike

Member
Μηνύματα
79
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μόντρεαλ-Ν.Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
http://www.ranch.gr/

Δεν ξέρω αν το έχετε δεί ή κάποιοι έχετε πάει κιόλας, πέρσι κανονίσαμε μιά παρέα και πήγαμε περίπου 60 άτομα και περάσαμε φανταστικά.Βέβαια το ράντσο αφορά κυρίως κατασκηνώσεις αλλά αρχές Σεπτεμβρίου φεύγουν και μπορεί μια εταιρεία η ένα γκρούπ να κλείσουν για να πάνε.Έμεις είχαμε πληρώσει για την χρήση του ράντσου σε ότι εγκαταστάσεις έχει μέσα συν το μεσημέρι που έχει κανονικό γεύμα 11€ το άτομο.:shock:

Μερικά σχόλια απο την σελίδα τους:
Το ράντζο ξεκίνησε το 1999 όταν ο Κυριάκος Σκούρας σε ένα από τα πολλά ταξίδια του ανακάλυψε την ιδανική κατασκευή ξύλινου σπιτιού που θα έκανε πραγματικότητα το παιδικό του όνειρο, να ζήσει σε μια πόλη της Άγριας Δύσης. Η ιδέα να συνδυάσει, την αγάπη του για τον αθλητισμό με το όνειρο του, τον οδήγησε στην υλοποίηση του RANCH. Με την σημαντική συμβολή του παλιού του συμμαθητή και φίλου, αρχιτέκτονα Δημήτρη Μάντζαρη, τον μηχανικό Παναγιώτη Τσακίρη και τους μηχανολόγους, Νίκο Κουφάκη και Νίκο Καννιάρη ξεκίνησαν το 2000 από το λευκό χαρτί.

Ένα χρόνο μετά στην φυσική κοιλάδα του Σοφικού στερέωναν τον πρώτο ξύλινο πάσσαλο του Ranch. Το 2001 σε μια έκταση 330 στρεμμάτων ένα πανέμορφο χωριό της Άγριας Δύσης στην Ελλάδα με τις πλέον σύγχρονές αθλητικές εγκαταστάσεις ήταν έτοιμες να φιλοξενήσουν 1100 παιδιά σε μια ονειρική πραγματικότητα.

Πολύ γρήγορα το Ranch εξελίχθηκε σε κορυφαίο συγκρότημα κατασκήνωσης φιλοξενώντας περίπου 30.000 επισκέπτες κάθε χρόνο. Σήμερα η επιχείρηση απασχολεί 160 εργαζόμενους και βρίσκεται σε συνεχή ανάπτυξη. Το συνολικό εμβαδόν των εγκαταστάσεων που θα αναπτυχθεί τα επόμενα χρόνια πλησιάζει τα 12.000 τ.μ .

Στο καταπράσινο βουνό του Σοφικού οι άνθρωποι του Ranch εφαρμόζουν ήδη προγράμματα για νέες απίθανες δραστηριότητες προκειμένου να τελειοποιήσουν και την πιο μικρή λεπτομέρεια, ώστε να εξασφαλισθεί για όλους η απόλυτη διασκέδαση στο βουνό. Πίστες πολλαπλών δραστηριοτήτων και πίστα δεξιοτεχνίας ποδηλάτων, πρωτόγνωρες και πρωτότυπες, άγνωστες στα παιδιά της πόλης. Και φέτος αυθόρμητες διασκεδαστικές καταστάσεις για μικρούς και μεγάλους στο διήμερο μπάχαλο, τη βόλτα με το τρένο του Ranch, το παζάρι και την παραμυθούπολη.
 

*The_Mexican*

Banned
Μηνύματα
224
Likes
2
Ααααα πολύ ωραίο μου ακούγεται...!!!
Ε να οργανωθούμε να πάμε...εγώ ψήνομαι άγρια..:cool:
Jack Norris και έτσι με γύπες,κάκτους,ληστές τραίνων και τέτοια πράγματα...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
[IMGa="left"]http://www.ranch.gr/gallery/egatastaseis/44.jpg[/IMGa] Ωραίο φαίνεται!!! Ψήνομαι!!
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Καλή προσπάθεια .
εννοω επαγγελματική και οχι αρπακολλατζήδικη.
Μπορούν να ξεσκάσουν οι πρωτευουσιάνοι.
Μικροί και μεγάλοι γιατί όλοι εχουμε περάσει την ουεστερν περίοδο μας.
Εχει και προβολές ταινιών Λουκι Λουκ;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όχι αλλά μπορούμε να τις παίξουμε εμείς live. Εγώ θα είμαι ο Άβερελ Ντάλτον :LOL:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Δώστε μου το ρόλο του νεκροθάφτη ή του τηλεγραφητή:D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Για μενα δεν υπαρχει τιποτα :( ωs συνηθωs θα με αφησετε στην απεξω
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Πως, πως. Δεν έχουμε ακόμη πιανίστα και κοπέλες να χορεύουν στο σαλούν. :haha:
 

billy

Member
Μηνύματα
72
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
polynesian , new zealand
αφου κανενας δεν θελει να ειναι ο λουκι λουκ θα τον κανω εγω !:clap::cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.832
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom