Ιταλία Ολλανδία ΡΩΜΗ VS ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Μα αφού προτιμάς το Άμστερνταμ.
Προκαλείς την τύχη σου: Ως συνήθως θα αρχίσουν και οι γνώμες για την Πράγα, ή την Πόλη, ή τη Βαρκελώνη, το τόπικ θα εξελιχτεί σε μια πατάτα 15 σελίδων και στο τέλος δεν θα πας πουθενά, ή θα πας στο Ναύπλιο.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
αν τελικα αποφασισω ρωμη, να κανω και μια ημερησια εκδρομη στη φλωρεντια?
Με αυτή σου την ερώτηση και αν συνδυάσεις και τα προηγούμενα θέματά σου απλά πιστεύω ότι ο traveladdict έχει δίκιο.

Μας δουλεύεις τελείως.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
αν τελικα αποφασισω ρωμη, να κανω και μια ημερησια εκδρομη στη φλωρεντια?
Μεινε καλλιτερα το τετραημερο στη Ρωμη και αφιερωσε το στο να τη δεις και να τη περπατησεις....
Θα βρεις πολλες πληροφοριες, κανε ενα κλικ στο μπλε, εχουμε εξαντλησει το θεμα
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
αν τελικα αποφασισω ρωμη, να κανω και μια ημερησια εκδρομη στη φλωρεντια?
Ρε κοπέλα μου μας κάνεις πλάκα? ρωτάς αν θα προλάβεις μέσα σε 4 μέρες να δεις την Ρώμη ή το Άμστερνταμ... σχεδόν όλοι σου λένε Ρώμη αν και δεν θα προλάβεις να τα δεις όλα κι εσύ ρωτάς αν προλαβαίνεις να δεις και την Φλωρεντία... αν είσαι κάτω από 18 ρώτα τον μπαμπά σου να σου εξηγήσει αν είσαι πάνω από 18 ή κάνεις πλάκα ή κάτσε σπίτι σου γιατί όπου και να πας δεν θα καταλάβεις τίποτε...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Να πω οτι δεν το περιμενα οτι θα αντιδρουσε καπως ετσι ο Traveller ψεμα θα πω.
Να πω κιολας οτι εχει αδικο, παλι ψεμα θα πω...
 

periigitis

Member
Μηνύματα
116
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ...
Πρόκειται να πραγματοποιήσω ένα τετραήμερο ταξίδι 24-27 Μαρτίου, αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμη τον προορισμό. Είμαι ανάμεσα στη Ρώμη και το Άμστερνταμ. Θα πάω με πρακτορείο και τα έξοδα είναι πάνω κάτω τα ίδια και για τα δύο.
Εσείς τί προτείνετε???Ποια πολη νομίζετε ότι θα προλάβω να δω καλύτερα μέσα σε 4 μέρες???
Για το Άμστερνταμ δεν ξέρω να σου πω. Όσον αφορά για την ρώμη οι 4 ημέρες είναι λίγες, ειδικά αν πας με γκρουπ θα χάσεις πάρα πολλά. Για να ανακαλύψεις την μαγεία που κρύβει αυτή η πόλη πρέπει να την περπατήσεις και επειδή έχει να σου δείξει πάρα πολλά οι 4 ημέρες πιστεύω πως δεν θα φτάσουν.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μουσεια, αξιοθετα και πολυ ποδαροδρομο
εννοείται Ρώμη.
Αμα σ' αρεσουν αγαλματα και συντριβανια, καρφωτη Ρωμη...
Θε μου, τι πληξη!
όχι να πάει στα πεντακάθαρα κανάλια, να κάνει ρομαντικές βολτούλες το βραδυ υπό το φως δεκάδων κόκκινων κεριών κ να δοκιμάσει την παγκοσμίου φήμης ολλανδικη κουζίνα. εδω που τα λεμε που να τρεχει να βλεπει μπερνινηδες και μπορομινηδες. καλυτερα τα γνωστα μπουλντογκ.
κατά τα λοιπά Traveller, traveladdict κάλυψαν το θέμα πλήρως. next.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.073
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πρόκειται να πραγματοποιήσω ένα τετραήμερο ταξίδι 24-27 Μαρτίου, αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμη τον προορισμό. Είμαι ανάμεσα στη Ρώμη και το Άμστερνταμ. Θα πάω με πρακτορείο και τα έξοδα είναι πάνω κάτω τα ίδια και για τα δύο.
Εσείς τί προτείνετε???Ποια πολη νομίζετε ότι θα προλάβω να δω καλύτερα μέσα σε 4 μέρες???
4 μόνο μέρες? Ε, τότε Ρώμη. Το Αμστερνταμ θέλει παραπάνω....

Υ.Γ. Μιλάω σοβαρά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.233
Μηνύματα
884.430
Μέλη
38.920
Νεότερο μέλος
KoR

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom