Ραούλ Κάστρο (Κούβα): δήλωσε την πρόθεσή του να αποσυρθεί

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Την πρόθεσή του να παραιτηθεί από την προεδρία της Κούβας, μετά από την ολοκλήρωση της δεύτερης θητείας του στα τέλη του 2018 (φέξε μου και γλίστρισα δηλαδή), ανακοίνωσε σε ραδιοφωνικό διάγγελμα, ο Ραούλ Κάστρο.


Δε θα ανανεώσει τη θητεία του ο Ραούλ Κάστρο

Είναι 81 ετών και το 2018 θα είναι 86.... κρίμα είναι, έχει μέλλον ακόμη!!!

υ.γ. Δεν ξέρω σε ποια κατηγορία έπρεπε να μπεί το θέμα. Αν νομίζουν οι Mod ότι χρειάζεται, ας το μεταφέρουν.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Χαίρομαι πάντως γιατί εδώ που λειτουργεί η Αστική Δημοκρατία τα έχουμε καταφέρει καλά.Και δεν έχουμε και οικογενειοκρατία.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.430

Είναι 81 ετών και το 2018 θα είναι 86.... κρίμα είναι, έχει μέλλον ακόμη!!!

υ.γ. Δεν ξέρω σε ποια κατηγορία έπρεπε να μπεί το θέμα. Αν νομίζουν οι Mod ότι χρειάζεται, ας το μεταφέρουν.


Αν θα ζεί μέχρι τότε; Γιατί αν θα είναι καλά μπορεί να ξανδώσει υποψηφιότητα ξεφουρνίζοντας μια δικαιολογία του τύπου ''με έχει ανάγκη ο τόπος''...


@maltakias σε επαναφέρω στη τάξη εδώ μιλάμε για Κούβα και όχι για την αστεία γκουχ αστική ήθελα να πω δημοκρατία μας....και ποια οικογενειοκρατία για τον Καραμανλή και τον ανηψιό του για τον Μητσοτάκη και τα παιδιά του για το Παπανδρέου και τον γιό του και τον εγγονό του (ξέχασα κανένα) ...οικογενειοκρατία το λες εσύ αυτό;;; απλές συμπτώσεις είναι...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
maltakias said:
Χαίρομαι πάντως γιατί εδώ που λειτουργεί η Αστική Δημοκρατία τα έχουμε καταφέρει καλά.Και δεν έχουμε και οικογενειοκρατία.
Κούβα ευτυχώς δε γίναμε ακόμα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Χαίρομαι πάντως γιατί εδώ που λειτουργεί η Αστική Δημοκρατία τα έχουμε καταφέρει καλά.Και δεν έχουμε και οικογενειοκρατία.
Αν θα ζεί μέχρι τότε; Γιατί αν θα είναι καλά μπορεί να ξανδώσει υποψηφιότητα ξεφουρνίζοντας μια δικαιολογία του τύπου ''με έχει ανάγκη ο τόπος''...


@maltakias σε επαναφέρω στη τάξη εδώ μιλάμε για Κούβα και όχι για την αστεία γκουχ αστική ήθελα να πω δημοκρατία μας....και ποια οικογενειοκρατία για τον Καραμανλή και τον ανηψιό του για τον Μητσοτάκη και τα παιδιά του για το Παπανδρέου και τον γιό του και τον εγγονό του (ξέχασα κανένα) ...οικογενειοκρατία το λες εσύ αυτό;;; απλές συμπτώσεις είναι...
Κούβα ευτυχώς δε γίναμε ακόμα.
είμαστε χειρότερα;
Δυστυχώς να λες, με τοση κυτταριτιδα στους ελληνικους κώλους.
Τι ρωτας, δεν ξες;

Θυμάστε που σας τάλεγα το Μάρτη του 2010;;;;

".....Τι έχει αλλάξει στη Κούβα; Τέσσερα χρόνια είχαν περάσει κι όμως δεν είχε ακουστεί κάτι σχετικά με αλλαγές στην πολιτική του καθεστώτος τότε. Έπρεπε να ξεδιαλύνω αυτό το σοβαρό ερώτημα… Στην επόμενη έξοδο δεν μπορούσα να κρατηθώ. Ρωτώ λοιπόν:. –Έχω έλθει πολλές φορές στο παρελθόν και τότε έπρεπε να επιστρέφαμε στις 11 το βράδι. Ιδού η απάντηση από τον απλό υπάλληλο του Φιντέλ αλλά σε όλα ενημερωμένο: -Τώρα Grecia Papadreo..sosialismo….!!!!!!!!! Ώπα, πως μου ξέφυγε; Si, si αδελφά κράτη απαντώ μήπως και με περάσει της αντιπολίτευσης και με αρχίσει σε σωματικό έλεγχο.Nα λοιπόν ποιος είχε αλλάξει. Η Ελλάδα κι όχι η Κούβα. Βρεθήκαμε ξαφνικά αδελφά κράτη με την Κούβα. Πως λοιπόν να ενοχλήσουν τους συντρόφους Έλληνες; Όλα ελεύθερα αυτή τη φορά. Ας πηγαίνουμε χέρι-χέρι τα δυο αδελφά κράτη, να κρατιόμαστε καλά, μην ξεστρατίσει κάποιο και πέσει στο γκρεμνό…"

Από την Ιστορία "Στην Κίνα του Μάο...."
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.138
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom