Γερμανία Ρομαντική Οδός Γερμανία

binio_panp

Member
Μηνύματα
64
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με την παρακάτω διαδρομή :Νυρεμβέργη -Dinkelsbuhn,Dinkelsbuhn- Nερντλινγκεν,και Nερντλινγκεν-Donauworth Διαμονή ένα βράδυ.Για να σας δώσω να καταλάβετε στις αρχές Δεκεμβρίου θα βρίσκομαι στο Μόναχο,από το Μόναχο θα νοικιάσουμε αυτοκίνητο και θα πάμε Νυρεμβέργη και θα μείνουμε εκεί ένα βράδυ,την επόμενη μέρα (δεύτερη)θα ήθελα να κάνω την παραπάνω διαδρομή και θέλω να μου πείτε αν αξίζει τον κόπο, ο τελευταίος προορισμός θα ήθελα να είναι κοντά στο Μόναχο που την τρίτη κατά σειρά μέρα θα επιστρέψουμε το αυτοκίνητο και θα μείνουμε άλλες τρεις μέρες.Ευχαριστώ.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Η Ρομαντικη οδος ειναι μια απο τις... πολλες ρομαντικες οδους της γερμανικης υπαιθρου και σιγουρα αξιζει τον κοπο.Εχω παει στο Ροτεμπουργκ και στο Ντικελσμπιλ.Ηταν και τα 2 πανεμορφα ειδικα στο πρωτο η ατμοσφαιρα την εποχη που θα πατε θα ειναι μαγικη,ειναι το απολυτο ¨χριστουγεννιατικο¨ χωριο.Δεν μπορειτε να κανετε μια διανυκτερευση κι εκει?Βεβαια παραμυθενια θα ειναι και η Νυρεμβεργη,ετσι κι αλλιως πολυ ομορφη πολη.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
737
Likes
1.884
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Για μενα το Rothenburg ob der Tauber ειναι το ομορφοτερο μερος της ρομαντικης οδου. Μην το χασετε.
 

binio_panp

Member
Μηνύματα
64
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλημέρα, ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας, έχει λοιπόν κανείς να μου προτείνει κάποια διαδρομή ?

"Τι θα συμπεριλάμβανε στη διαδρομή και τι θα έβγαζε"???έχω λίγο μπερδευτεί!

Οι διανυκτερεύσεις μας εκτός Μονάχου είναι δύο ημέρες 6/12 και 7/12,σημειωτέον στις 8/12 το πρωί θα προτιμούσα να βρίσκομαι κοντά στο Μόναχο για να μπορέσουμε να παραδώσουμε το αυτοκίνητο χωρίς άγχος!

Ποιό χωριουδάκι αξίζει τον κόπο να το δει κανείς και όχι απλά να το προσπεράσει στη διαδρομή??
 
Last edited by a moderator:

depy!!!

Member
Μηνύματα
737
Likes
1.884
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Εγώ πριν 2 χρόνια είχα ξεκινήσει από Fussen όπου είχα διανυκτερεύσει, πέρασα από Nordlingen και Dinkelsburg και διανυκτέρευσα στο Rothenburg. Την επόμενη περνώντας από Creglingen και Weikersheim κατέληξα στο Wurzburg. Φανταστική διαδρομή και τέλεια μέρη.

Εννοείται ότι όλα αυτά τα μέρη δεν τα προσπέρασα απλώς, αλλά σταματούσα το αυτοκίνητο έξω από τα τείχη και τριγύριζα για 2 -3 ώρες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.051
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom