Ρουμανία Ρουμανία: Από την Τρανσυλβανία μέχρι το Βουκουρέστι.

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Θα ήθελα να είχα περισσότερο χρόνο ώστε να είχα επισκεφτεί την Τιμισοάρα & Σιγκισοάρα
Πωπω την Σιγκισοάρα την λάτρεψα ακόμα περισσότερο από το Μπρασοφ, κρίμα που δεν είχατε τις μέρες να την δειτε!!από τις πιο όμορφες πόλεις τις Ευρώπης που έχω δει, έχω αφήσει την καρδιά μου εκεί...:)!!

αλλά ελπίζω να επιστρέψω μια μέρα και να τα δω!
Εύχομαι την επόμενη φορά να δείτε ακόμα περισσότερα.
Εχω την εντύπωση ότι όλοι όσοι έχουμε επισκεφτεί την Ρουμανία έχουμε αφήσει εκκρεμότητες και για όλους μας ήταν μια ευχάριστη έκπληξη.Εμείς αφήσαμε έξω το Βουκουρέστι και επικεντρωθήκαμε στην εξοχή από ότι διαβάζω χαιρομαι για αυτήν την απόφαση αν και στην δεύτερη επίσκεψη πιστεύω επιβάλλεται.. η ιστορία σου μου έδωσε ιδέες και μου έφερε στο μυαλό ωραίες αναμνήσεις..

Ευχαριστούμε για την υπέροχη αφήγηση:)!

Υπέροχη φώτο που είναι ακριβώς??
 
Last edited:

Georgia86

Member
Μηνύματα
167
Likes
1.206
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Η φωτογραφία με τον κυριούλη είναι στο πάρκο cismigiu!! Αχ πραγματικά ελπίζω να γυρίσω πίσω και να παω σιγκισοάρα!! Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!
 

Menelaos83

Member
Μηνύματα
103
Likes
88
Ωραιο και το καλοκαιρακι π πηγα εγω πριν κανενα μηνα αλλα ο χειμωνας και το χιονακι εχουν αλλη χαρη εκει.Τελεια η ιστορια και οι φωτο μπραβο
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Εμείς αφήσαμε έξω το Βουκουρέστι και επικεντρωθήκαμε στην εξοχή από ότι διαβάζω χαιρομαι για αυτήν την απόφαση αν και στην δεύτερη επίσκεψη πιστεύω επιβάλλεται..
Και εγώ έτσι έλεγα, αλλά στην δεύτερη επίσκεψη πάλι έξω έμεινε το Βουκουρέστι :haha:

Αχ πραγματικά ελπίζω να γυρίσω πίσω και να παω σιγκισοάρα
Εγώ εύχομαι να δείς τη Ρουμανία ολάκερη :) :):)
 
Last edited by a moderator:

Georgia86

Member
Μηνύματα
167
Likes
1.206
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ωραιο και το καλοκαιρακι π πηγα εγω πριν κανενα μηνα αλλα ο χειμωνας και το χιονακι εχουν αλλη χαρη εκει.Τελεια η ιστορια και οι φωτο μπραβο
Ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια εγω θα ηθελα να την εχω δει και καλοκαίρι

Εγώ εύχομαι να δείς τη Ρουμανία ολάκερη :) :):)
Ααα και εγω θα ηθελα πολύ νσ συμβεί αυτο
 

christinaif

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
πολωνία
καλησπερα σας, εγω ειμαι η χριστινα ! αρχιζα να ψαχνω γνωμες σχετικα με την ρουμανια και διαβασα πολλα και αποφασισα να παω με το αγορι μου. θα παμε για 4 μερες και εχω σκοπο να παω μπρασοβ και βουκουρεστι! εχω διαβασει τοσα πολλα που πλεον δεν θυμαμαι (χαχαχααχ) ! θα ηθελα αν ειναι ευκολο να μου πειτε αν βολευει τα μεσα μεταφορας του η αν πρεπει να νοικιασω αμαξι! @Georgia86 μου αρεσε παρα πολυ που μας ειπες το προγραμμα σου και οι περιγραφες σου ( θα το διαβασω παλι για να σημειωσω καποια μερη) θα ηθελα να σε ρωτησω οσο αφορα για το αμαξι μιας και που το εθιξες αυτο το θεμα στην ιστορια σου. Νοικιασες αμαξι μονο με ολικη ασφαλεια ή εγγυηση και ολικη ασφαλεια? Ρωταω γιατι θελουν πιστωτικες γι αυτα και εγω δεν εχω (στην Ελλαδα ποτε δεν εχω ΄δωσει' εγγυηση) και δεν μπορω να βρω αν θα μπορω να νοικιασω αμαξι με ολικη χωρις εγγυηση κ με χρεωστικη. Γνωριζεις κατι γι αυτο? Επισης θεωρεις οτι μπορω να δω τα βασικα σε 4 μερες?(σκοπευω να ξαναπαω με την κολλητη μου βεβαια)
ευχαριστω για τον χρονο σας !:)
 

Georgia86

Member
Μηνύματα
167
Likes
1.206
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπέρα Χριστίνα και ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια.

Αν έχεις 2 βράδια μείνε 2 Μπρασόβ και 2 Βουκουρέστι. Άποψη μου καλύτερα να νοικιάσεις αμάξι,είναι φτηνό και εμας μας βόλεψε πολύ.

Νοικιάσαμε αμαξι με ολική ασφάλεια. Στην ολική δεν χρειάζεται να δώσεις εγγύηση. Επίσης στην ολική δεν χρειάζεται πιστωτική. Οπότε θα νοικιάσεις με ολική(να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο) και θα πληρώσεις με χρεωστική.

Τα βασικά με λίγο τρέξιμο θα τα δεις. Αν είναι να ξαναπας ομως,δεν ξέρω μήπως θα ήταν καλύτερα να αφιερώσεις αυτο το ταξίδι πχ στην επαρχια της Ρουμανίας που είναι υπέροχη και το επόμενο ταξίδι στο Βουκουρέστι. Η το αντίστροφο.

Οτι θες και μπορώ να βοηθήσω,πολύ ευχαρίστως. ;)
 

christinaif

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
πολωνία
Καλησπέρα Χριστίνα και ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια.

Αν έχεις 2 βράδια μείνε 2 Μπρασόβ και 2 Βουκουρέστι. Άποψη μου καλύτερα να νοικιάσεις αμάξι,είναι φτηνό και εμας μας βόλεψε πολύ.

Νοικιάσαμε αμαξι με ολική ασφάλεια. Στην ολική δεν χρειάζεται να δώσεις εγγύηση. Επίσης στην ολική δεν χρειάζεται πιστωτική. Οπότε θα νοικιάσεις με ολική(να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο) και θα πληρώσεις με χρεωστική.

Τα βασικά με λίγο τρέξιμο θα τα δεις. Αν είναι να ξαναπας ομως,δεν ξέρω μήπως θα ήταν καλύτερα να αφιερώσεις αυτο το ταξίδι πχ στην επαρχια της Ρουμανίας που είναι υπέροχη και το επόμενο ταξίδι στο Βουκουρέστι. Η το αντίστροφο.

Οτι θες και μπορώ να βοηθήσω,πολύ ευχαρίστως. ;)
Σε ευχαριστω πολυ για την επεξηγηση σου και με εκανες να ησυχασω λιγο με το θεμα του αμαξιου! μια ακομα ερωτηση , εσυ το εκλεισες απο εκει η μεσω ιντερνετ?( μεσω ιντερνετ δεν 'καταλαβαινα' αν θα δωσω εγγυηση η οχι ή μολις παω εκει θα μου ζητησουν πιστωτικη για εγγυηση , εννοειται ολικη ασφαλεια!!!!!!) εχεις καποιο link ?
εκλεισα τελικα 21 με 23 μπρασοβ και μετα 23 με 25 βουκουρεστι ! με την λογικη στη διαδρομη για βουκουρεστι να παω σιναια(αν θυμαμαι καλα το μερος) ! :):):):):clap:
 

Georgia86

Member
Μηνύματα
167
Likes
1.206
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Κάναμε κράτηση του αυτοκινήτου (ολική ασφάλιση) μέσω ίντερνετ αλλά η πληρωμή έγινε στο κατάστημα με χρεωστική κάρτα. Το κατάστημα που νοικιάσαμε το αμάξι είναι αυτό : https://www.klasswagen.com/?city=bu...hekiY-9ZhzFQhv0HFTYpwZhsh8X2uVHhoCuVkQAvD_BwE

Aν θες περαιτέρω επεξηγήσεις (για να ρωτήσεις το οτιδήποτε) μπορείς να επικοινωνήσεις και μαζί τους, γιατί βρήκαμε την εξυπηρέτηση τους πολύ καλή! Μιλούσαμε με viber όταν φτάσαμε στο Βουκουρέστι και με email πριν φύγουμε. Μείναμε πολύ ικανοποιημένοι με την εταιρεία αυτή!
 

christinaif

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
πολωνία
Κάναμε κράτηση του αυτοκινήτου (ολική ασφάλιση) μέσω ίντερνετ αλλά η πληρωμή έγινε στο κατάστημα με χρεωστική κάρτα. Το κατάστημα που νοικιάσαμε το αμάξι είναι αυτό : https://www.klasswagen.com/?city=bu...hekiY-9ZhzFQhv0HFTYpwZhsh8X2uVHhoCuVkQAvD_BwE

Aν θες περαιτέρω επεξηγήσεις (για να ρωτήσεις το οτιδήποτε) μπορείς να επικοινωνήσεις και μαζί τους, γιατί βρήκαμε την εξυπηρέτηση τους πολύ καλή! Μιλούσαμε με viber όταν φτάσαμε στο Βουκουρέστι και με email πριν φύγουμε. Μείναμε πολύ ικανοποιημένοι με την εταιρεία αυτή!
ωραια.. σε ευχαριστω πολυ! ειχα δει καποιες τιμες τωρα που ξερω πως δεν θελουν πιστωτικη θα το κοιταξω πιο προσεκτικα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom