Ρουμανία Ρουμανία: Από την Τρανσυλβανία μέχρι το Βουκουρέστι.

Georgia86

Member
Μηνύματα
167
Likes
1.206
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπέρα! Η ιστορία έχει ολοκληρωθεί , μπορεί να μεταφερθεί στις ολοκληρωμένες? Ευχαριστώ πολύ!
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Παιδια καλησπερα!!θα χρειαστω τη βοηθεια σας!!θα επισκεφθω το βουκουρεστι την πρωτοχρονια για 4 ημερες.σκεφτομαι να κλεισω τουρ Μπραν καστρο.Πελες και Μπρασοβ.Αξιζει?η ισως να επρεπε να το κανω ατομικα?τι λετε?
 

Georgia86

Member
Μηνύματα
167
Likes
1.206
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Παιδια καλησπερα!!θα χρειαστω τη βοηθεια σας!!θα επισκεφθω το βουκουρεστι την πρωτοχρονια για 4 ημερες.σκεφτομαι να κλεισω τουρ Μπραν καστρο.Πελες και Μπρασοβ.Αξιζει?η ισως να επρεπε να το κανω ατομικα?τι λετε?

Πρέπει να τα δεις,είναι υπέροχα μέρη να επισκεφτείς αλλά δεν ξέρω αν θα σας είναι ξεκούραστο να τα δείτε όλα μαζί σε μια μέρα. Αλλά είναι μοναχά 2,5 ώρες το Μπρασόβ από το Βουκουρέστι και είναι εφικτό ! Έχεις κοιτάξει τιμές κτλ?
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.079
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Georgia86, Πολύ ωραία ιστορία και πολύ αναλυτική με πάρα πολλές χρηστικές πληροφορίες!!
Σκεφτόμουν και εγώ ένα αεροπορικό ταξιδάκι για Βουκουρέστι και Μπρασόβ (4-5 διανυκτερεύσεις συνολικά), αλλά με προβληματίζουν οι δρόμοι για την ενοικίαση αυτοκινήτου γιατί θα πρέπει να οδηγήσω εγώ και όχι ο συνήθης έμπειρος οδηγός ο σύζυγος...
Ο δρόμος για το Μπρασόβ και το κάστρο Bran πως είναι; Εχει στροφές με γκρεμούς σε υψόμετρο (που με αγχώνουν) ή διασχίζεις πεδιάδες για να φτάσεις;
Έψαξα λίγο τη μεταφορά με τρένο και είδα ότι είναι πολύ εύκολο και σύντομο να φτάσεις εκεί από το Βουκουρέστι και προβληματίστηκα εάν πρέπει να νοικιάσω αμάξι.
 

Georgia86

Member
Μηνύματα
167
Likes
1.206
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Georgia86, Πολύ ωραία ιστορία και πολύ αναλυτική με πάρα πολλές χρηστικές πληροφορίες!!
Σκεφτόμουν και εγώ ένα αεροπορικό ταξιδάκι για Βουκουρέστι και Μπρασόβ (4-5 διανυκτερεύσεις συνολικά), αλλά με προβληματίζουν οι δρόμοι για την ενοικίαση αυτοκινήτου γιατί θα πρέπει να οδηγήσω εγώ και όχι ο συνήθης έμπειρος οδηγός ο σύζυγος...
Ο δρόμος για το Μπρασόβ και το κάστρο Bran πως είναι; Εχει στροφές με γκρεμούς σε υψόμετρο (που με αγχώνουν) ή διασχίζεις πεδιάδες για να φτάσεις;
Έψαξα λίγο τη μεταφορά με τρένο και είδα ότι είναι πολύ εύκολο και σύντομο να φτάσεις εκεί από το Βουκουρέστι και προβληματίστηκα εάν πρέπει να νοικιάσω αμάξι.
Καλημέρα και σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Ο δρόμος για Μπρασόβ είναι μια χαρά. Γκρεμούς κτλπ δεν έχει και σκέψου εμείς τον κάναμε βράδυ. Μια προσοχή σε λακκούβες κυρίως στον δρόμο προς Bran και στους γύρο δρόμους.

Εγώ θα σου πρότεινα αμάξι αντί για τρένο, είναι οικονομικό στην Ρουμανία (ήταν τουλάχιστον) και θα σε βολέψει για να δεις κ άλλα πράγματα γύρο απο το Μπρασόβ, όπως τις οχυρωμένες εκκλησίες και το κάστρο Rasnov.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.630
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom