Ρουμανία Ρουμανία ή η ξεχασμένη χαρά της οδήγησης

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Kοιταξε λοιπον αυτο για να παρεις μια ιδεα για το κοστος....
ViaMichelin routes from Patras to Constan
τη διαδρομη πατρα -κωστανζα τη δινει περιπου 19 ωρες αλλα απο οσο γνωριζω ο υπολογισμος γινεται βαση των μεγιστων οριων ταχυτητας,αρα γενικα πρεπει να υπολογιζει κανεις παραπανω....η ρουμανια έχει μονο επαρχιακους δρομους αλλα σε καλη κατασταση...να ρωτησω κατι...δε φανταζομαι να σκεφτεστε να πατε κατ 'ευθειαν απο πατρα κωνσταζα,χωρις ενδιαμεσους σταθμους???
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ονειρεμένο Ταξίδι
yeah, whatever...
γιατί; εγώ έκανα το Αθήνα- Galati (που είναι καμιά 150αριά χλμ. παραπάνω) χωρίς στάση! Ξεκίνησα στις 09:00 το πρωί και έφτασα στις 08:00 το πρωί:shock::haha:
 

nemesis

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
το γύρο της Ιταλίας
Βασικά μου λέει να πάω προς ul.Yambolen και ul.Karalash. Επίσης πως το ταξίδι διαρκεί 19 ώρες και πως κοστίζει με βενζίνη κλπ περίπου 180 ευρώ. Έβαλα ομως τιμή βενζίνης 1.40
 

nemesis

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
το γύρο της Ιταλίας
Χμ, δεν το έχω κοιτάξει ακόμα με τις στάσεις. Ευχαριστώώ όμως πάρα πολύ για το site ( έφαγα ένα ολόκληρο απόγευμα να το βρώ ). Λογικά κάπου θα σταματήσουμε, εξαρτάται και απο τον οδηγό... εγώ ακόμα να βγάλω δίπλωμα ...
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ονειρεμένο Ταξίδι
yeah, whatever...
Βασικά μου λέει να πάω προς ul.Yambolen και ul.Karalash. Επίσης πως το ταξίδι διαρκεί 19 ώρες και πως κοστίζει με βενζίνη κλπ περίπου 180 ευρώ.
Calarasi βρε! Λοιπόν αυτή η διαδρομή εκμεταλλεύεται όλη την Εγνατία οδό άρα γλυτώνεις από το "παράλληλο δέος" Α2 της Ρουμανίας! Δεν γνωρίζω το Βουλγάρικο τμήμα που σου προτείνει παρά μόνο αυτόν που περνάει από Veliko Tarnovo (κόσμημα) που όπως με έχουν πληροφορήσει Βούλγαροι, πλέον είναι καινούριος, στρωτός και εύκολος δρόμος.

Έβαλα ομως τιμή βενζίνης 1.40
μόνο ο Chuck Norris μπορεί να πετύχει τέτοιες τιμές.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
γιατί; εγώ έκανα το Αθήνα- Galati (που είναι καμιά 150αριά χλμ. παραπάνω) χωρίς στάση! Ξεκίνησα στις 09:00 το πρωί και έφτασα στις 08:00 το πρωί:shock::haha:
απιστευτο!!!:Dκοιτα κι εμεις έχουμε κανει πολυωρες διαδρομες οταν δεν υπηρχε η πολυτελεια του χρονου(πατρα-κωνσταντινουπολη ,η μεγαλυτερη νομιζω,ή πατρα -μπυντβα:rolleyes:)αλλα προσωπικα νομιζω οτι οταν κανεις οδικο ταξιδι εκεινο που ειναι μεγαλο πλεονεκτημα ειναι να μπορεις να δεις διαφορα μερη ...δηλαδη να πας σε μερη που θα ηταν δυσκολο αν ταξιδευες με αεροπλανο ...αλλιως αν ειναι να παω καρφι σε ένα ή δυο μερη προτιμω το αεροπλανο ...βεβαια καθε προορισμος έχει τις ιδιαιτεροτητες του οποτε καθε επιλογη ειναι ξεχωριστη....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.582
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom