Γερμανία Ιταλία Ρωμη η Βερολινο?

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
Δεν τα βλέπεις όλα σε έξι μέρες.
οκ, συμφωνω δεν τα βλέπεις όλα, αλλα τουλαχιστον τα περισσοτερα και πιο βασικα.. εμεις μειναμε 5 μερες και με πολυ διαβασμα και ενημερωση απο το φορουμ ειδαμε παρα πολλα πραγματα και καναμε και μια ημερησια εκδρομη στο Ποστνταμ (ετσι δεν λεγετε?)
βεβαια να πω οτι αρχικα καναμε λιγες υπερβολες με τα μουσεια, στα οποια φαγαμε παρα πολυ ωρα ενω δεν θα επρεπε!! :lol:

τεσπα, νομιζω 6 ημερες ειναι πολυ καλες για Βερολινο!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία

dimis_pj

Member
Μηνύματα
26
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Αν σου πω οτι ειμαι στο ιδιο διλημμα αλλα για αρχες Ιανουαριου θα με πιστεψεις;;;:)
Λοιπον, Ρωμη πηγαμε περυσι τον Φλεβαρη 3 μερες και ειλικρινα δεν προλαβαμε να δουμε ουτε τη μιση! Δεν την χορτασαμε και θελουμε σιγουρα να ξαναπαμε!Ημασταν τυχεροι γιατι ειχε πολυ καλο καιρο και νομιζω οτι οταν θα ξαναπαμε θα παμε προς Ανοιξη γιατι εχει πολυ πρασινο και αξιζει πολυ περπατημα, οποτε νομιζω οτι θα ειναι ακομη πιο απολαυστικη την Ανοιξη...
Γερμανια εχω παει μονο Βοννη αρχες Ιουλιου η οποία ηταν απιστευτα ομορφη, οποτε αυτη τη φορα λεμε να παμε Βερολινο μεσα στον Χειμωνα και ας παγωσουμε!(που λεει ο λογος..;))
 

roadtravel

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανια
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα

gone

Member
Μηνύματα
110
Likes
28
Όλη η Γερμανία προετοιμάζεται όλο το χρόνο για να είναι στολισμένη τα χριστούγεννα και εσύ θες να πας Ρώμη;
Απλά άκουσε την γνώμη των περισσοτέρων εδώ μέσα και πήγαινε Βερολίνο και μετά να μας πεις αν είχαμε δίκιο.
Χριστουγεννιάτικο κλίμα = Γερμανία
(Εκείνες τις μέρες θα είμαι και εγώ εκεί)
 

gerasimos

Member
Μηνύματα
38
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
στο βερολινο σιγουρα λογω της ατμοσφαιρας
οσο για το κρυο αν ειστε αλα ντυμενοι δε τρεχει τιποτα
τα χριστουγεννα ειμασταν οικογενειακος και ειμασταν ολοι ενταξι ακομα και τα παιδια παρολου που χιονισε
 

harisma23

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία (μάλλον)
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Έχοντας επισκεφθεί και τις δύο πόλεις, αντίστοιχη περιόδο με αυτή που θα πάτε, θεωρώ ότι η επιλογή του Βερολίνου είναι μονόδρομος! Απλώς απίστευτος στολισμός και ατμόσφαιρα...

Αν μιλούσαμε για οποιαδήποτε άλλη εποχή του χρόνου, θα το συζητούσαμε - και οι δύο πόλεις είναι υπέροχες με τον τρόπο τους, αλλά όχι Δεκέμβρη...
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Θα συμφωνήσω με όλους τους προλαλήσαντες. Ακόμα το σκέφτεσαι; Από τέλη Νοεμβρίου στολίζεται το Βερολίνο και είναι ΥΠΕΡΟΧΟ. Τα Χριστούγεννα στη Γερμανία είναι μαγικά!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Από τέλη Νοεμβρίου στολίζεται το Βερολίνο και είναι ΥΠΕΡΟΧΟ.
Επειδή θα είμαι κι εγώ στο Βερολίνο τέλος Νοεμβρίου το έψαξα λιγάκι και, απ' ότι είδα, φέτος οι χριστουγεννιάτικες αγορές θα ανοίξουν στις 23 Νοεμβρίου. Περιμένω κι εγώ με αγωνία να πάρω μια γεύση Χριστουγέννων το Νοέμβριο:clap:
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
σε ρώμη και φλωρεντία έχω ζήσει, βερολίνο δεν έχω πάει. νομίζω πως τα χριστούγεννα δεν αξίζει να πάει κανείς ιταλία, όπως επίσης δεν θα πήγαινα κατακαλόκαιρο. φθινόπωρο και άνοιξη είναι καλύτερα. επίσης οι εκπτώσεις ξεκινάνε μετά την πρωτοχρονιά (παλιότερα μετά τις 06/01). οπότε θα επέλεγα βερολίνο ...
 

ragazza matta

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια..παλι...
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
Συμφωνώ και γω με την Clemence.Μετά το 2000 ο δήμος περιόρισε στολισμούς και τα σχετικά οπότε το να δεις μόνο τους πάγκους στη Νavona δε λέει. Θα διάλεγα Βερολίνο στη θέση σου για να μπω στο πνεύμα των γιορτών παρόλο που η Ρώμη είναι η πόλη της καρδιάς μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom