Κίνα Ρωσία - Πεκίνο με υπερσιβηρικό

cmavrani

Member
Μηνύματα
15
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
γερμανια
Ταξίδι-Όνειρο
ανταρκτική
Να σου πω antonis σε ζηλεύω και λίγο που θα πας!!!!΄
Δε χρειαζεται να τρομοκρατείσαι καθόλου!Μόνο να χαίρεσαι!
Τελικά το δρομολόγιο το αποφασίσατε?

Θα ήθελα κι εγω να ξαναπαω....γενικά θα θελα να ειχα πολύ χρόνο και να οργανώσω ένα νέο μεγάλο ταξίδι!Λέμε να πάμε το καλοκαίρι Καμπότζη/ Βιετνάμ όμως είναι λιγος ο χρόνος, οπότε θα δείξει..
 
Last edited by a moderator:

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Να σου πω antonis σε ζηλεύω και λίγο που θα πας!!!!΄
Δε χρειαζεται να τρομοκρατείσαι καθόλου!Μόνο να χαίρεσαι!
Τελικά το δρομολόγιο το αποφασίσατε?

Θα ήθελα κι εγω να ξαναπαω....γενικά θα θελα να ειχα πολύ χρόνο και να οργανώσω ένα νέο μεγάλο ταξίδι!Λέμε να πάμε το καλοκαίρι Καμπότζη/ Βιετνάμ όμως είναι λιγος ο χρόνος, οπότε θα δείξει..
Όχι, δεν αποφασίσαμε. Βασικά έχουμε αποφασίσει πάνω κάτω, αλλά δεν ξέρουμε ακόμη αν θα το κάνουμε τελικά. Πρέπει να δούμε αν θα χει ο συνταξιδιώτης τα χρήματα, καπου μες τον Ιούλιο δηλαδή.
Εύχομαι να πάτε εκεί που θές, τέλεια θα είναι φυσικά!!!!!
 
Last edited by a moderator:

PamePantou

Member
Μηνύματα
31
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες!
Με τρομοκρατείς και με κάνεις να ανυπομονώ ακόμη περισσότερο την ίδια στιγμή.
Γιατί δε με είχατε πάρει μαζί;;;;;;;;;;;
Τελικά πήγες??? Ετοιμάζομαι να πάω με τον άντρα μου για γαμήλιο ταξίδι..
Καμιά συμβουλή? Φεύγουμε σε 20 μέρες για Μόσχα!!!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Τελικά πήγες??? Ετοιμάζομαι να πάω με τον άντρα μου για γαμήλιο ταξίδι..
Καμιά συμβουλή? Φεύγουμε σε 20 μέρες για Μόσχα!!!!
Μπα.... Μας έφαγαν άλλα μέρη...

Με το καλό, σημειώστε τα πάντα για μας τους επόμενους!!
 

PamePantou

Member
Μηνύματα
31
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Μπα.... Μας έφαγαν άλλα μέρη...

Με το καλό, σημειώστε τα πάντα για μας τους επόμενους!!

Κρίμα.. εμείς είμαστε υπερ-ενθουσιασμένοι.. αλλά έχουμε κι ένα άγχος για το τι θα πάει στραβά.. γιατί πάντα κάτι πάει στραβα..
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Αν κανετε αυτο το ταξιδι,με τρενο,οπως λεει ο Αντωνης,μοιραστειτε τις εντυπωσεις με μας...
Θελω καποια στιγμη να το κανω....
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.733
Likes
15.019
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
και εγώ θέλω να ενημερωθώ κι'ας δεν το κάνω.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Κρίμα.. εμείς είμαστε υπερ-ενθουσιασμένοι.. αλλά έχουμε κι ένα άγχος για το τι θα πάει στραβά.. γιατί πάντα κάτι πάει στραβα..
Μπα...που να βοηθήσει το άγχος; Καλή οργάνωση εξ'αρχής, οπότε λιγότερες πιθανότητες για να ''στραβώσει'' κάτι και μετά ότι και να γίνει (όπως είπες σχεδόν πάντα κάτι δεν πάει καλά), πάνω απ'όλα έχουμε προτεραιότητα να περάσουμε καλά και να μας μένουν όσα βλέπουμε και αισθανόμαστε. Οπότε το άγχος πάει μετά. Βέβαια, υπάρχουν και τύποι που ''τη βρίσκουν'' με το άγχος, ιδίως οι μη-έμπειροι. Τιποτα - στο μυαλό σας θα έχετε να απολαύσετε αυτό που ονειρεύεστε, τέλος.
 

cmavrani

Member
Μηνύματα
15
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
γερμανια
Ταξίδι-Όνειρο
ανταρκτική
Ζηλεύω!

Θέλω σαν τρελή να κάνω ένα μεγάλο ταξίδι αλλα δυστυχώς δεν προβλέπεται στο αμεσο μέλλον....
Απλα μην έχετε συγκεκριμμένες ιδέες για το τι θα κάνετε, αφήστε να σας κατευθύνει το ίδιο το ταξίδι στο τι θα προκύψει, να δείτε που θα περάσετε υπέροχα!
 

PamePantou

Member
Μηνύματα
31
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Είμαστε ενθουσιασμένοι! Πήραμε και την τελευταία βίζα, για τη Μογγολία, που ήταν και η πιο περίπλοκη.. και τώρα φτιάχνουμε λίστες για το τί πρέπει να πάρουμε μαζί μας.. να μην είναι πολλά αλλά να μην ξεχάσουμε κάτι σημαντικό και προσπαθούμε να συνεννοηθούμε στα Μογγολικά (που δεν είναι το φόρτε μας!!) o_O
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Είμαστε ενθουσιασμένοι! Πήραμε και την τελευταία βίζα, για τη Μογγολία, που ήταν και η πιο περίπλοκη.. και τώρα φτιάχνουμε λίστες για το τί πρέπει να πάρουμε μαζί μας.. να μην είναι πολλά αλλά να μην ξεχάσουμε κάτι σημαντικό και προσπαθούμε να συνεννοηθούμε στα Μογγολικά (που δεν είναι το φόρτε μας!!) o_O
Τέλεια και ας σκάμε απ'τη ζήλεια μας.

Αν θές πες μας περιληπτικά για τη βίζα Μογγολίας, που όντως είναι περίπλοκη υπόθεση, το είχα ψάξει τότε...
 

PamePantou

Member
Μηνύματα
31
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Τέλεια και ας σκάμε απ'τη ζήλεια μας.

Αν θές πες μας περιληπτικά για τη βίζα Μογγολίας, που όντως είναι περίπλοκη υπόθεση, το είχα ψάξει τότε...
Ωραία! Λοιπόν, εδώ και κάποια χρόνια στην Ελλάδα δεν υπάρχει προξενείο Μογγολίας (παρά το ότι όπου κι αν κοιτάξεις δίνει μια διεύθυνση στο Μαρούσι! Δεν ισχύει!!!)
Το κοντινότερο και αρμόδιο προξενείο είναι στη Σόφια, Βουλγαρία. Είναι αρκετά εξυπηρετικοί και βοηθάνε κι από το τηλέφωνο και μέσω email.
Για να βγουν οι βίζες έπρεπε να στείλουμε ηλεκτρονικά τις αιτήσεις, μέσω Western Union την πληρωμή και με courier (ACS) τα διαβατήρια στην πρεσβεία στη Μόσχα.
Το κόστος ήταν λίγο μεγάλο γιατί βιαζόμασταν να τα έχουμε άμεσα, οπότε πληρώσαμε περίπου 260 δολάρια και το κόστος της μεταφοράς 20€x2. Αν δεν θέλαμε άμεσα (1 μέρα) να τα έχουμε το κόστος ήταν περίπου 140 δολάρια.
Δεν ξέρω αν ο υπεύθυνος της πρεσβείας κράτησε κάτι για τον κόπο του, αλλά δεν είχα και άλλη επιλογή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.065
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom