Ρώμη, Ρώμη

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Όχι αγαπητέ, δεν είναι για μένα, έχεις δίκιο.....απλά η αγαπημένη μου πόλη είναι. Το να ξέρεις να απολαμβάνεις ένα γεύμα, ένα κρασί, μία ηδονή, θέλει και αυτό τη τέχνη του. Το ίδιο και με ένα ταξίδι....
Αν τα εισιτήρια θα είναι δι-τρι-πλάσια για άνοιξη αυτό μένει να το δούμε αγαπητέ. Μην προτρέχεις πάντως και άλλωστε κάποιος γνωστός και φίλος σου είπε πολύ σοφά να μην καταστρέφετε τα ταξίδια σας για λίγα ευρώ λιγότερα....σοφά έφα.
Αν πράγματι την άνοιξη οι τιμές τις Ίζι είναι διπλάσιες-τριπλάσιες, θα υποδηθώ τον Ρόμπαξ και θα φάω το καπέλο μου Σαμίωνα....αλλά θα το φάω όπως του αξίζει: άνοιξη, με ήλιο, στο γρασίδι του Σέντραλ Πάρκ. Από το να τρώω αστακό τουρτουρίζοντας....
Υ.Γ. Άσε την Ταϋλάνδη απ'έξω, τι σου φταίει μπρε?
αν είναι η αγαπημένη σου πόλη έξω όπως κι εμένα θα ξέρεις ότι θεωρείται από ιταλούς και όχι μόνο (και από το European Environmental Agency και τη βικιπαίδεια) ως η πιο πράσινη πόλη της Ευρώπης ή από τις πιο πράσινες. 27,4% πράσινο σύμφωνα με τη στατιστικη υπηρεσία. οιαδήποτε σύγκριση απαγορεύεται για αποφυγή κατάθλιψης..
La Capitale e' la citta' piu' verde d' Europa
Indicatori ambientali urbani
Il Tempo - Roma - I «custodi della biodiversit?» nella citt? pi? verde d'Europa
Rome - Wikipedia, the free encyclopedia
οπότε για πράσινο δεν συζητάμε. για το κρύο είπαμε απλά δεν κάνει κρύο. 14 βαθμοί μέση Θ την ημέρα είναι ζέστη.
68Ε δεν είναι μια τιμή που την αφήνεις και λες πάω άνοιξη και περιμένω καλή τιμή..είναι κοντά στο ιστορικό χαμηλό..δύσκολα επαναλαμβάνεται. δεν έιναι για λίγα Ε λιγότερα, είναι για πολλά..και αν είναι κάποιος τυχερός βρίσκει ένα ΣΚ το φεβ με υπέροχο καιρό ίσως και καλύτερο από ένα ΣΚ του Απριλίου αν είσαι άτυχος.
CakeNet να ακούς τι λέει ο GTS δεν τσακωνόμαστε. με-τον τσιγκλίζω (εξ ού και οι ταυλανδέζοι..)
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εγώ απορώ γιατί αυτό το θεωρείς τσακωμό.....απόψεις ανταλλάσουμε....αν το θεωρείς τσακωμό μπορείς να πατήσεις το κουμπάκι της αναφοράς και άσε τις απορίες για άλλα σημαντικότερα πράγματα...
Α...δεν πας καθόλου καλά! Σιγά μην πατήσω αναφορά επειδή τραβάς εσύ ζόρι και σύγχυση!

Γρήγορα μια χειμερινή Ρώμη με 68 Ευρώ μήπως και φτιάξει λίγο η κατάστασή σου! :bleh::bleh::bleh:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
CakeNet να ακούς τι λέει ο GTS δεν τσακωνόμαστε. με-τον τσιγκλίζω (εξ ού και οι ταυλανδέζοι..)
Τσακωμός είναι και το τσίγκλισμα...οκ, δεν μιλάμε και για μανιάτικο ντε και καλά, αλλά όπως είπε ο stavros,serres ...αντί να ασχολούμαστε με την προσφορά ασχολούμαστε με τον καιρό!

Άσχετο...δηλαδή αν πάει κανείς την Άνοιξη, κάνει ψυχρούλα και βρέχει...τι γίνεται; :roll::roll::roll:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Θα ζητήσω απ τον δήμαρχο της πόλης Gianni Alemanno να στολίσει την Piazza Navona το Μάιο γιατί Δεκέμβρη έχει κρύο και κάθομαι σπιτάκι μου!!!!!!!!

Ρε παιδιά αν κάποιος δε θέλει δε πάει..Απλά μιλάμε για μια σούπερ τιμή σε μια πόλη που κάθε εποχή έχει τη γοητεία της..Τί πιο ωραίο να πάς με τον/την καλή σου ένα Σκ στην αιώνια πόλη...Μιλάμε για ένα σαββατοκύριακο, μια βόλτα στο κέντρο,καφεδάκι στο Πάνθεον,δείπνο στο Τραστέβερε,ποτάκι στη Gilda,έστω μια πίτσα στο χέρι και πίσω...

Έχω κλείσει Νοέμβρη στη Ρώμη και Δεκέμβρη Μιλάνο με Aegean στα 100ευρώ που και πάλι θεωρώ σούπερ τιμή...Ίσα ίσα να πάρω τη δόση μου..

Σίγουρα αν κάποιος θέλει να γνωρίσει την πόλη και δεν ξέρει αν θα έχει τη δυνατότητα στο μέλλον να επιστρέψει - θα πρέπει να μείνει περισσότερο..Πάντως για όσους είναι λάτρεις της Ρώμης ο καιρός δεν είναι πρόβλημα...
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
ε τωρα συγγνωμη αλλα αν επρεπε να πηγαινουμε σε μια πολη μονο με ζεστο καιρο, το χειμωνα αποκλειουμε ολοκληρη την ευρωπη (αφου αποκλειουμε και τη ρωμη που ειναι σχετικα χαμηλα... τι να πουμε για κατι αμστερνταμ, λονδινα, βερολινα που τρως το κρυο της αρκουδας...? :bleh:)

δηλαδη που να παμε το χειμωνα..?

μονο το ντουμπαι μενει απο τους τοπ προορισμους που σκεφτομαι, που και το χειμωνα κανει ωραια ζεστουλα!:D
 

maria30

Member
Μηνύματα
238
Likes
734
Επόμενο Ταξίδι
??????
Εμένα μου αρέσει να ταξιδεύω χειμώνα εκτός Ελλάδας μου αρέσει να περιπλανιέμαι με κρύο, με μουντάδα , γούστα είναι αυτά...και έχω κλείσει για Μιλάνο 9 Δεκεμβρίου και θα το απολαύσω γιατί μου αρέσει ο χειμώνας...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.161
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
αν είναι η αγαπημένη σου πόλη έξω όπως κι εμένα θα ξέρεις ότι θεωρείται από ιταλούς και όχι μόνο (και από το European Environmental Agency και τη βικιπαίδεια) ως η πιο πράσινη πόλη της Ευρώπης ή από τις πιο πράσινες. 27,4% πράσινο σύμφωνα με τη στατιστικη υπηρεσία. οιαδήποτε σύγκριση απαγορεύεται για αποφυγή κατάθλιψης..
La Capitale e' la citta' piu' verde d' Europa
Indicatori ambientali urbani
Il Tempo - Roma - I «custodi della biodiversit?» nella citt? pi? verde d'Europa
Rome - Wikipedia, the free encyclopedia
Αυτό είναι κάτι σαν εκείνο το Βερολίνο που έχει έκταση όσο 7 φορές το Παρίσι?
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Ρε παιδιά αν κάποιος δε θέλει δε πάει..Απλά μιλάμε για μια σούπερ τιμή σε μια πόλη που κάθε εποχή έχει τη γοητεία της..Τί πιο ωραίο να πάς με τον/την καλή σου ένα Σκ στην αιώνια πόλη...Μιλάμε για ένα σαββατοκύριακο, μια βόλτα στο κέντρο,καφεδάκι στο Πάνθεον,δείπνο στο Τραστέβερε,ποτάκι στη Gilda,έστω μια πίτσα στο χέρι και πίσω...
Θα συμφωνήσω. Η Ρώμη είναι μια πολύ ρομαντική πόλη. Αν το θέλεις πολύ να πας, θα πας. Ότι καιρό και να κάνει....
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Εμένα μου αρέσει να ταξιδεύω χειμώνα εκτός Ελλάδας μου αρέσει να περιπλανιέμαι με κρύο, με μουντάδα , γούστα είναι αυτά...και έχω κλείσει για Μιλάνο 9 Δεκεμβρίου και θα το απολαύσω γιατί μου αρέσει ο χειμώνας...

Τότε θα είμαι κι εγώ...Λες μήπως να τ ακυρώσω και να πάω Ντουμπάι ???:clap:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.190
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom