Ρώμη - Φιουμιτσίνο αεροδρόμιο..

Samion

Member
Μηνύματα
10.343
Likes
9.257
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εγκαίνια σε εξέλιξη σήμερα στις 10.00 των νέων συρμών για το Leonardo express από Τέρμινι για αεροδρόμιο κ επιστροφή. το εισιτήριο στην ίδια τιμή αλλά από την πλατφόρμα 24 πλεον, στο κέντρο του σταθμού. τέλος δηλ ο ποδαρόδρομος για την 28..
στα χρώματα της tricolore, για να μην ξεχνιόμαστε κιόλας..
(οτιδήποτε νέο για τη γραμμή ας το γράφουμε εδώ..)

a partire dalle 10, la cerimonia di inaugurazione dei nuovi treni Leonardo Express Roma Termini - Fiumicino Aeroporto.
http://www.fsnews.it/fsnews.html


awww.trainsimhobby.com_public_Data_The_Ciko_2011926195921_2.jpg
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.343
Likes
9.257
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
και για τους φανατικούς του είδους (και για να προλάβω κ τους κακεντρεχείς), οι νέοι συρμοί είναι φυσικά με ιταλικά μηχανικά μέρη (Iveco) και φυσικά ιταλικό design (Giugiaro). απλά η συναρμολόγηση ανατέθηκε στην Alstom.

Minuetto | Italdesign Giugiaro
http://it.wikipedia.org/wiki/Minuetto_(treno)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.764
Likes
18.069
Την τιμή να ρίξουνε και χεστήκαμε για τον κινητήρα και τους κουρτίνες αν είναι Γερμανικές ή Ιταλικές. Αλήθεια, πόσο έχει πάει, διότι χρησιμοποίησα ταξί αυτή τη φορά...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.343
Likes
9.257
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Την τιμή να ρίξουνε και χεστήκαμε για τον κινητήρα και τους κουρτίνες αν είναι Γερμανικές ή Ιταλικές. Αλήθεια, πόσο έχει πάει, διότι χρησιμοποίησα ταξί αυτή τη φορά...
14 k 15 στο εκδοτήριο της πλατφόρμας. υπόψη ότι πρέπει να έχουν μπει κ μπάρες πλεόν για αποφυγή τσαμπατζήδων. δεν τις έχω δει ακόμα.
το ταξί με 40 που έχει ακόμα, είναι η καλύτερη εναλλακτική για 2 άτομα κ πάνω..
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ονειρεμένο Ταξίδι
Costiera Amalfitana
Την τιμή να ρίξουνε και χεστήκαμε για τον κινητήρα και τους κουρτίνες αν είναι Γερμανικές ή Ιταλικές. Αλήθεια, πόσο έχει πάει, διότι χρησιμοποίησα ταξί αυτή τη φορά...
Νομίζω κάνα 30άρι πήγαινέλα..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.964
Likes
11.997
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Καλοταξιδο... Αλλα αυτο το ατονο πρασινο που χρησιμοποιουν παντου, δεν μ' αρεσει καθολου. Χαθηκε να βαλουν κανενα πιο φωτεινο. Ταξιδια παν οι ανθρωποι, οχι στο Αουσβιτς...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.764
Likes
18.069
14 k 15 στο εκδοτήριο της πλατφόρμας. υπόψη ότι πρέπει να έχουν μπει κ μπάρες πλεόν για αποφυγή τσαμπατζήδων. δεν τις έχω δει ακόμα.
το ταξί με 40 που έχει ακόμα, είναι η καλύτερη εναλλακτική για 2 άτομα κ πάνω..
45 μου πήραν εμένα (είχα μόνο μία βαλίτσα-χειραποσκευή). Δεν κάθησα να γκρινιάξω, το ξέρω ότι φάγανε 4-5 ευρώ, αλλά δεν ασχολήθηκα...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.459
Likes
28.733
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
και για τους φανατικούς του είδους (και για να προλάβω κ τους κακεντρεχείς), οι νέοι συρμοί είναι φυσικά με ιταλικά μηχανικά μέρη (Iveco) και φυσικά ιταλικό design (Giugiaro). απλά η συναρμολόγηση ανατέθηκε στην Alstom.

Minuetto | Italdesign Giugiaro
http://it.wikipedia.org/wiki/Minuetto_(treno)
.... Ναι, σίγουρα. Κανονικό μοντέλο της (Γαλλικής φυσικά) Alstom είναι, που για να το παραγγείλουν οι Ιταλοί ζήτησαν αντισταθμιστικά οφέλη (κάτι σαν τα Ελληνικά υποβρύχια - με τους Ιταλούς να είναι λίιιγο πιο σοβαροί...)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.343
Likes
9.257
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
.... Ναι, σίγουρα. Κανονικό μοντέλο της (Γαλλικής φυσικά) Alstom είναι, που για να το παραγγείλουν οι Ιταλοί ζήτησαν αντισταθμιστικά οφέλη (κάτι σαν τα Ελληνικά υποβρύχια - με τους Ιταλούς να είναι λίιιγο πιο σοβαροί...)
Τινος μοντελο ειναι φαινεται απο τα πιο πανω λινκ.
ατυχης λιγο η παρομοιωση, ιδιως οταν μιλαμε για το 2ο πιο βιομηχανοποιημενο ευρωπαικο κρατος.αναγκη που τους ειχαν..σε απλα ελληνικα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.964
Likes
11.997
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Τινος μοντελο ειναι φαινεται απο τα πιο πανω λινκ.
ατυχης λιγο η παρομοιωση, ιδιως οταν μιλαμε για το 2ο πιο βιομηχανοποιημενο ευρωπαικο κρατος.αναγκη που τους ειχαν..σε απλα ελληνικα.
Ε καλα μην τρελαινεσαι με την ιταλικη βαρια βιομηχανια. Τα μισα απ' αυτα που φτιαχνουν ειναι για πεταμε.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.343
Likes
9.257
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ε καλα μην τρελαινεσαι με την ιταλικη βαρια βιομηχανια. Τα μισα απ' αυτα που φτιαχνουν ειναι για πεταμε.
Κοιτα το πληκτρολογιο σου παλι.ξεχασες το ΝΑ. "ειναι για ΝΑ πεταμε".αφου εννοεις τα airbus κ τα 787..αφου για τραινα κ δρομολογια δεν ξερεις κατι,συνεχισε στο war κ ασε το θεμα στην ησυχια του..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.675
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom