Ρώμη-Φλωρεντία-Μιλάνο

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
ε πες το κόστος..κρυφό είναι?
και διόρθωσε τη freCCia rossa...βγάζει μάτια και μιλάς για το καμάρι της Ferrovie dello Stato..λίγος σεβασμός δεν βλάπτει..
Grazie Samion, πνίγηκα με το balsamico μόλις το διάβασα μεσημεριάτικα :bleh:
 

Dimopo

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Όταν αναφέρθηκα στο χαζό site της trenitalia δεν νομίζω ότι έθιξα κάποιο μέλος του forum και ακόμα και εάν κάποιος ένιωσε ότι τον προσέβαλλα συγγνώμη μιας και δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου.
Στην ουσία τα τραίνα που θέλω να πάρω είναι από το fiumicino προς ρώμη που αν δεν κάνω λέγεται leonardo express.
Από ρώμη θέλω να φτάσω φλωρεντία αλλά δυστυχώς δεν γνωρίζω τίποτα για το ποιο τραίνο να πάρω.
Από φλωρεντία μετά πάω μιλάνο που απ'ότι κατάλαβα από το link της ευαγγελίας και την ευχαριστώ πολύ γι αυτό πρέπει να αλλάξω τραίνο στην Genova?
Και μετά από Μιλάνο στο Κόμο για την οποία διαδρομή έχω επίσης πλήρη άγνοια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.295
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. από το fiumicino προς ρώμη που αν δεν κάνω λέγεται leonardo express.
Από ρώμη θέλω να φτάσω φλωρεντία αλλά δυστυχώς δεν γνωρίζω τίποτα για το ποιο τραίνο να πάρω.
2. Από φλωρεντία μετά πάω μιλάνο που απ'ότι κατάλαβα από το link της ευαγγελίας και την ευχαριστώ πολύ γι αυτό πρέπει να αλλάξω τραίνο στην Genova?
3. Και μετά από Μιλάνο στο Κόμο για την οποία διαδρομή έχω επίσης πλήρη άγνοια.
αφού λύθηκε η όποια παρεξήγηση, αφορμή αντεγκλήσεων εν τη γενέσει...βάλε στο σαιτ
www.trenitalia.com τα ιταλικά ονόματα των πόλεων που θέλεις κ θα τα βρεις. ειναι πολύ αναλυτικό και ευχρηστο το σαιτ. δηλ:
1. βάλε Fiumicino, θα εμφανιστει η επιλογή οταν το γραφεις των σταθμων, επιλέγεις aeroporto και το ίδιο κανεις κ για Roma.
2.βαζεις παλι Roma-Firenze. εχεις επιλογη αναλογα με ωρες κ κοστος. δεκαδες τραινα από 17,15Ε (και 3.5 ωρες ταξιδι) ως 45Ε (κ 1.5 ωρα ταξίδι). η επιλογή δική σου. το ίδιο και για Firenze-Milano.
3. βαζεις ομοια Milano-Como. με επιλογή σε ποιο σταθμό θες να πας.
υπάρχει και η επιλογη του φθηνότερου εισητηρίου σε 7 ημερες. υπάρχουν και προσφορές ανάλογα πόσο νωρίτερα κλέινεις. αλήθεια το σαιτ είναι πολύ καλό. υπομονή και θα τα βρεις. και πάλι εδώ είμαστε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom