1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Μάιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ιταλία Ρώμη για πρώτη φορά!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ταξιδιωτικές Ιστορίες - Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος AnthiB, στις 18 Μαϊου 2013.

1. Το ξέρω πως έχουν γραφτεί πολλά για τη Ρώμη. Πού να πάτε, πού να φάτε, πού να κοιμηθείτε. Παρ' όλα αυτά αισθάνομαι την ανάγκη (ή να πω καλύτερα την ηθική υποχρέωση) να γράψω κι εγώ την ιστοριούλα μου. Με τον αρραβωνιαστικό μου ταξιδεύουμε συχνά. Το ρόλο του διοργανωτή τον παίζει συνήθως εκείνος. Δυστυχώς, όμως, λόγω φόρτου εργασίας δεν μπόρεσε ν' ασχοληθεί με αυτό το ταξιδάκι μας και το ανέθεσε σε μένα!!! Τι να πρωτοκάνω; Τι να πρωτοδώ; Άρχισα να ψάχνω στο internet πληροφορίες και χάθηκα. Σκέφτηκα πως δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλω άκρη. Μέχρι που έπεσα τυχαία σ' αυτό το site. Travel stories... Τι είναι αυτό; Κι άρχισα να διαβάζω.. Να διαβάζω.. Να διαβάζω και να μην τελειώνω!! Διοργάνωσα λοιπόν για πρώτη φορά το ταξίδι μας και η επιτυχία ήταν τόσο μεγάλη που η παρέα μου, μου ανέθεσε την οργάνωση των καλοκαιρινών μας διακοπών στην Πελοπόννησο (μου τυχαίνουν όμως κάτι ταξίδια..πακέτα!).. Θέλω να ευχαριστήσω λοιπόν όλους αυτούς που με διαφώτισαν και έγιναν τρόπο τινά οι προσωπικοί μου ξεναγοί! Μακάρι κι εγώ να βοηθήσω κάποιους..

thalia_2012, kokoui, 00bella and 10 others like this.

2. KLEOPATRA

KLEOPATRA Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ειρηνικος ..παντου
    Ωραια η ιστορια σου .Ευχομαι με το καλο να ξαναπας Ρώμη ..σιγουρα δεν ειναι για μια φορα.

AnthiB likes this.
  3. makisg

makisg Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Καλαμάτα
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νησιά Φίτζι
    πολύ ωραία η περιγραφή σου.αν είχες και μερικές φωτογραφίες από αυτές που έβγαλε ο αρραβωνιαστικός σου,θα ήταν ακόμη καλύτερα.

AnthiB likes this.
  4. chris7

chris7 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ντορτμουντ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Καναδάς
    Ωραία και ευχάριστη η ιστορία σου.
    Περιμένουμε και φωτογραφίες.

AnthiB likes this.
  5. karfitsa

karfitsa Member

AnthiB..πολυ ωραια η ιστορια σου!!

AnthiB likes this.
  6. AnthiB

AnthiB Member

Πολύ θα το ήθελα αλλά φοβάμαι ότι είμαι άσχετη.. Είναι η πρώτη ιστορία που γράφω. Ιδέα δεν έχω πώς ανεβάζω φωτογραφίες..

7. nicole.g.<3

nicole.g.<3 Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
    Μπράβο σου Αnthi, έκανες δυναμική είσοδο! Πρώτο post και ιστορία :D!!! Ευχαριστούμε...ήταν ευχάριστη και με χρήσιμες πληροφορίες! Τη διάβασα μονορούφι!

Αααα, και :welcome2: !!!

AnthiB likes this.
  8. Samion

Samion Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλέρμο
    ωραια και ευχαριστη ιστορία...
    μία μόνο ερώτηση: ποιο καφέ εννοείς? μήπως το Canova? παιρνει το ονομα απο το γλυπτη.

9. AnthiB

AnthiB Member

Μπράβο! Το Canova! Xaxaxaxa!!! :D :D Δεν ξέρω πώς μου ήρθε το Cavonali..

10. anny

anny Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ιστρια
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    γύρος του κόσμου
  11. mel_90

mel_90 Member

Πολυ ωραια η ιστορια σου!!!:)Σκεφτομαι κ εγω να ακολουθησω το προγραμμα σου!!μηπως ομως ειναι ευκολο να μου πεις ποιο λεωφορειο πηρατε απο Βατικανο για Τραστεβερε?κ αν η σταση ηταν κοντα κ την βρηκατε ευκολα?δεν μπορω να βρω πως θα παω εκει απο Βατικανο!:rolleyes-80: