Ιταλία Φαγητό και διασκέδαση στη Ρώμη

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Μετά μη λές ότι δεν τα ζήταγες....
Αγαπητέ στα μισά καταστήματα εστίασης της Ρώμης τρως λεπτή και τραγανή πίτσα. Εγώ φταίω που ο @Yorgos κάνει ρητορικά ερωτήματα;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.649
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Όχι ρε συ θεοχοντρες πίτσες βλέπουμε παντού.
Δίκιο έχουν τα παιδιά. Εγώ, που δεν μου αρέσουν οι πίτσες με ζύμη χαρτοπετσέτα, στη Ρώμη ζορίζομαι να βρω πίτσα με ζύμη έστω και λίγο πιο χοντρή.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δίκιο έχουν τα παιδιά. Εγώ, που δεν μου αρέσουν οι πίτσες με ζύμη χαρτοπετσέτα, στη Ρώμη ζορίζομαι να βρω πίτσα με ζύμη έστω και λίγο πιο χοντρή.
Εενα που μου αρέσουν αφράτες πάντως δε δυσκολεύτηκα καθολου, σε αντίθεση με τους υπόλοιπους που τους αρέσουν σα λαδόκολλα.
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
212
Likes
1.228
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία, Αργεντινή
Καλημέρα σε όλους !! Σήμερα πετάω πάλι για την Αιώνια πόλη . Θα ήθελα την πρόταση σας για βραδινή έξοδο στο Τραστέβερε . Εγώ που είμαι πιο πολύ της μπύρας είχα πάει παλιότερα στο Ma Che Siete Venuti A Fà και στο Mr. Brown Pub , που είναι συμπαθητικές παμπ αλλά η παρέα που θ πάω τώρα δεν είναι καθόλου της μπύρας και θα ήθελα κάτι σε wine bar κλπ.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Kαλημερα ,γυρισα πριν λιγες μερες απο Ρωμη.Γενικα εξω απο τα εστιατορια υπαρχουν ουρες(Ειδικα ΠΣΚ) οποτε καλο θα ειναι οσοι πατε να εχετε κανει κρατησεις απο πριν
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
212
Likes
1.228
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία, Αργεντινή
Kαλημερα ,γυρισα πριν λιγες μερες απο Ρωμη.Γενικα εξω απο τα εστιατορια υπαρχουν ουρες(Ειδικα ΠΣΚ) οποτε καλο θα ειναι οσοι πατε να εχετε κανει κρατησεις απο πριν
Το γνωρίζω γι αυτό και ρώτησα εδώ για να βρω κάτι καλό και να κάνω κράτηση. Όντως τα ΠΣΚ ισχύει αυτό που λες.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ευχαριστω πολυ !!!! Αν υπαρχουν τοτε συμβουλες για καλο φαγητο ευπροσδεκτες και ειδικα αν υπαρχουν προτασεις για καλο τιραμισου !!
ψαξε αυτα που εχουν ηδη γραφει. τα εστιατορια δεν αλλαζουν τοσο συχνα οσο εδω. για τιραμισου δεν ξερω, δεν με τρελλαινει και δεν εχει και καμμια σχεση με τη Ρωμη. το βρισκεις οπως σε ολη τη χωρα, δεν ειναι τυπικο ομως. πηγαινε για παγωτο στο neve di latte και grattachecca by the river.
 

thrykika

Member
Μηνύματα
102
Likes
304
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ευχαριστω πολυ !!!! Αν υπαρχουν τοτε συμβουλες για καλο φαγητο ευπροσδεκτες και ειδικα αν υπαρχουν προτασεις για καλο τιραμισου !!
σχετικά με το τιραμισου..
1. two sizes ένα μικρο μαγαζάκι που αγοράζεις τιραμισου στο "χέρι" σαν αλλο παγωττζίδικο και τρέχει το σαλάκι....
2. Rosati, πάνω στην Piazza del Popolo ενα τρομερό ιταλικό μπιστρο, τσιμπημένο αλλά άξιζε μια επισκεψη και για τιραμισου και αλλα γλυκίσματα και γενικα καφέ ή aperol
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
2. Rosati, πάνω στην Piazza del Popolo ενα τρομερό ιταλικό μπιστρο, τσιμπημένο αλλά άξιζε μια επισκεψη και για τιραμισου και αλλα γλυκίσματα και γενικα καφέ ή aperol
ενα ιστορικο καφε. δεν ξερω αν αξιζει το τιραμισου, θυμιζω μονο οτι μεσα στο μπαρ οι τιμες ειναι υποπολλαπλασιες. ε οχι και 5-6€ για ενα εσπρεσσο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom