Ιταλία Ρώμη με παιδιά

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Καλησπέρα στην ομάδα, πριν από 11 χρόνια είχα επισκεφτεί με την γυναίκα μου την αιώνια πόλη και μας έμεινε αξέχαστη. Τώρα ετοιμάζουμε ταξίδι μαζί με το 2,5 χρονών παιδί μας (είναι το πρώτο στο εξωτερικό με παιδί που θα πάμε) για τέλος Οκτωβρίου. Κλείσαμε ξενοδοχείο στην Fontana Di Trevi και θα μείνουμε 4 μέρες. Θα ήθελα κάποιες πληροφορίες - tips για ταξίδι στην Ρώμη οικογένεια με παιδί.
 

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Kόστα Ρίκα
Καρότσι οπωσδήποτε να πάρετε, θα με θυμηθείς.
Κ όχι με μικρά ροδάκια...... Κάποιο με μεγάλες ρόδες σχετικά κ αν είναι δυνατόν λαστιχένιες κ με ανάρτηση. Εχει πολλούς πλακόστροτους δρόμους η Ρώμη που θα κοπανάει το παιδί.
 

Emilykyr

Member
Μηνύματα
60
Likes
232
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Εχω κανονίσει ταξίδι με τα παιδιά μου 17 και 18 ετων το καλοκαίρι στην Ρώμη και θα θέλαμε να επισκεφτούμε και ένα θεματικό πάρκο κοντά.Βρήκα το Cinecitta και το magicland park.Τι να προτιμήσω; μήπως εχετε και άλλες προτάσεις;
Να σημειώσω οτι λόγω ηλικίας τα παιδιά μου ενδιαφέρονται κυρίως για παιχνίδια αδρεναλίνης π.χ rollercoaster
 

spyelef

Member
Μηνύματα
61
Likes
172
Ταξίδι-Όνειρο
Οποιοδήποτε τροπικό μέρος
Το πάρκο είναι δωρεάν και τεράστιο! Εμεις το γυρίσαμε με ενοικιαζόμενο ποδήλατο. Γενικά για τα περισσότερα αξιοθέατα στη Ρωμη μπορείτε να δειτε τα 2 βίντεο που τραβήξαμε όταν πηγαμε για να έχετε μια ιδέα του τι θα συναντήσετε. Εδώ το 1ο μέρος
και εδώ το 2ο
και αν θέλετε να δείτε και τις υπόλοιπες περιοχές που έχουμε τραβήξει δείτε το κανάλι μας https://bit.ly/3dMFC2o
 

spyelef

Member
Μηνύματα
61
Likes
172
Ταξίδι-Όνειρο
Οποιοδήποτε τροπικό μέρος
Για το magicland δεν έχουμε ιδέα αλλά περάσαμε έξω από το cinecitta καθώς πήγαμε δίπλα από αυτό στο Roma world το οποίο δεν άξιζε. Τώρα για το cinecitta φαίνονταν ένα κανονικό κλασικο λούνα παρκ. Φαινόταν και ένα ή 2 rollercoasters. Έχουμε βίντεο από όταν ταξιδέψαμε οικογενειακώς. Ρίξτε μια ματιά και για τα υπολοιπα αξιοθεατα στα βίντεο που τραβήξαμε
Και
για την τοπική Ιταλία και Ελλάδα Ρίξτε μια ματιά και στο κανάλι μας https://bit.ly/3dMFC2o
Γιατί δεν πάτε gardaland που έχει πολλά μα παρά πολλά παιχνίδια αδρεναλίνης (εκεί πήγαμε γι αυτό το λεω);
 

Emilykyr

Member
Μηνύματα
60
Likes
232
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Για το magicland δεν έχουμε ιδέα αλλά περάσαμε έξω από το cinecitta καθώς πήγαμε δίπλα από αυτό στο Roma world το οποίο δεν άξιζε. Τώρα για το cinecitta φαίνονταν ένα κανονικό κλασικο λούνα παρκ. Φαινόταν και ένα ή 2 rollercoasters. Έχουμε βίντεο από όταν ταξιδέψαμε οικογενειακώς. Ρίξτε μια ματιά και για τα υπολοιπα αξιοθεατα στα βίντεο που τραβήξαμε
Και
για την τοπική Ιταλία και Ελλάδα Ρίξτε μια ματιά και στο κανάλι μας https://bit.ly/3dMFC2o
Γιατί δεν πάτε gardaland που έχει πολλά μα παρά πολλά παιχνίδια αδρεναλίνης (εκεί πήγαμε γι αυτό το λεω);
Σας ευχαριστώ ειλικρινά για την απάντηση και συγχαρητήρια για τα υπέροχα σας βίντεο. Είναι πολυ φροντισμένα και κατατοπιστικά, Γυρνάμε και εμείς πάντα τέτοια βίντεο στα ταξίδια μας μονο που δεν εχουμε τολμήσει ακόμη να τα δημοσιοποιήσουμε. Μπράβο που κάνετε ταξίδια με τα παιδιά σας είμαι σίγουρη ότι θα τα θυμούνται μια ζωή και θα μάθουν να αγαπουν τα ταξίδια και την τέχνη με τα παραδειγμά σας.Τέλος συγχαρητήρια για την ψυχραιμία που αντιμετωπίσατε τις αναποδιές του ταξιδιου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.339
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom