Ρώμη πληροφορίες για αρχάριους

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γειά σας Ιταλόφιλοι. Θα πάω την Μ. Παρασκευή στη Ρώμη για πρώτη φορά με πολύ άσχημη διάθεση ενώ αυτό το ταξίδι το περίμενα εδώ και χρόνια. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια ορθόδοξη εκκλησία για να πάμε το βράδυ της ανάστασης.
ειθε η αιωνια πολη να σου φτιαξει τη διαθεση..
Ortodossia
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Γειά σας Ιταλόφιλοι. Θα πάω την Μ. Παρασκευή στη Ρώμη για πρώτη φορά με πολύ άσχημη διάθεση ενώ αυτό το ταξίδι το περίμενα εδώ και χρόνια. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια ορθόδοξη εκκλησία για να πάμε το βράδυ της ανάστασης.
και γω φίλε submarine φεύγω το Σάββατο για 13 μέρες στην Ιταλία Ενα ταξίδι που ονειρεύομαι και οργανωνω εδώ και 1 χρόνο Δυστυχώς η διαθεση όλων μας και ιδικά αυτών που ταξιδευουν για τη γειτονική μας χώρα ασχημη ...Η Ιταλία πενθεί ! Ας ελπίσουμε οτι το κακο θα σταματήσει εκεί !Καλό μας ταξίδι ...
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Καλό ταξίδι σε όλους σας!

Μην σας θλίβουν τα γεγονότα των τελευταίων ημερών! Πάντα όταν συμβαίνει κάτι, είναι σημαντικό να επανέρχονται τα πράγματα το συντομότερο δυνατό στους καθημερινούς ρυθμούς για την πόλη, οπότε ας πάτε με θετική διάθεση! ;)
 

submarine

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού...
Μου είναι πολύ δύσκολο να βρεθώ εκεί σαν τουρίστας όταν ξέρω ότι χαθήκανε τόσες ζωές αλλά έχεις δίκιο στο ότι πρέπει να ξαναμπούν οι άνθρωποι εκεί σε καθημερινούς ρυθμούς για να ξεχαστούν όσο γίνεται και σ' αυτό πρέπει να βοηθήσουμε κι εμείς.
Samion σ' ευχαριστώ για την βοήθεια.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
και γω φίλε submarine φεύγω το Σάββατο για 13 μέρες στην Ιταλία Ενα ταξίδι που ονειρεύομαι και οργανωνω εδώ και 1 χρόνο Δυστυχώς η διαθεση όλων μας και ιδικά αυτών που ταξιδευουν για τη γειτονική μας χώρα ασχημη ...Η Ιταλία πενθεί ! Ας ελπίσουμε οτι το κακο θα σταματήσει εκεί !Καλό μας ταξίδι ...

Καλο μας ταξιδι Μιραντα!
Το Σαββατο φευγω κ εγω απο Ηγουμενιτσα
Τι ωρα φευγεις και με ποια εταιρεια?
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Καλο μας ταξιδι Μιραντα!
Το Σαββατο φευγω κ εγω απο Ηγουμενιτσα
Τι ωρα φευγεις και με ποια εταιρεια?
Καλησπέρα απο Ιωάννινα Φεύγω απο Ηγουμενίτσα επίσης γύρω στις 7 το βράδυ με SUPER FAST λες να συνταξιδεύουμε;πλάκα θα χει!Τοσκάνη θα πάω και γω και μετά Ρώμη Πάντως αν είμαστε στο ίδιο καράβι θα με εντοπίσεις εύκολα γιατι θα τρέχω πίσω απο 2 ζωηρά μικρά!
θα χουμε βροχές νομίζω
Καλό μας ταξίδι λοιπόν μάλλον
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καλο σας ταξιδι και καλα να περασετε και οι δυο σας και αναμενουμε πολλες πολλες πληροφοριες απο την ομορφη (αν και πληγωμενη αυτες τις ημερες) Ιταλια.
 

submarine

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού...
Καλο σας ταξιδι και καλα να περασετε και οι δυο σας και αναμενουμε πολλες πολλες πληροφοριες απο την ομορφη (αν και πληγωμενη αυτες τις ημερες) Ιταλια.
Eεεε... είμαι κι εγώ εδώ!!! Κι εγώ θα πάω ;), καλό μου ταξίδι κι εμένα.
Έρση νομίζω ότι γνωριζόμαστε, αν λάβω υπόψιν μου και τον καταπληκτικό αδηγό για την Κωνσταντινούπολη που έχεις φτιάξει, τότε γνωριζόμαστε σίγουρα.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Δυστυχως Μιραντα φευγουμε αργοτερα, στις 10.30 με Ανεκ.
Ισως ομως να συναντηθουμε στην Τοσκανη. Εμεις θα ειμαστε Φλωρεντια για Πασχα

Submarine καλο σου ταξιδι, θα περασεις τελεια στη Ρωμη,
η ελληνικη εκκλησια βρισκεται σε ενα λοφο πισω απο καπιτωλιο,
θα συναντησεις πολλους Ελληνες εκει
ειναι πολυ γραφικα και ομορφα!

Ερση σ' ευχαριστω για τις ευχες και εσυ να περασεις ομορφα οπου και να εισαι!
 

submarine

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού...
Submarine καλο σου ταξιδι, θα περασεις τελεια στη Ρωμη,
η ελληνικη εκκλησια βρισκεται σε ενα λοφο πισω απο καπιτωλιο,
θα συνατησεις πολλους Ελληνες εκει
ειναι πολυ γραφικα και ομορφα!
Σ' ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία γιατί δεν έβρισκα που είναι.
Μου φτιαξες τη μέρα :clap:
Εύχομαι επίσης καλό ταξίδι και να περάσεις τέλεια.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Eεεε... είμαι κι εγώ εδώ!!! Κι εγώ θα πάω ;), καλό μου ταξίδι κι εμένα.
Έρση νομίζω ότι γνωριζόμαστε, αν λάβω υπόψιν μου και τον καταπληκτικό αδηγό για την Κωνσταντινούπολη που έχεις φτιάξει, τότε γνωριζόμαστε σίγουρα.
Και βέβαια και σε εσένα εύχομαι να περάσεις τέλεια στην άλλη αιώνια πόλη την Ρώμη. Άλλωστε το πρώτο όνομα της Κωνσταντινούπολης ήταν Νέα Ρώμη, κάτι λέει αυτό έτσι δεν είναι;
Τέλος πάντων η Ρώμη είναι μια πόλη που τη λατρεύεις, δεν έχεις άλλη επιλογή. Θα περάσεις τέλεια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom