Ιταλία Ρώμη στη φωλιά των Ιταλών

Μηνύματα
40
Likes
79
Freddo espresso ειναι ο ζεστος απλα μ ενα παγακι μεσα..οποτε σφιξτε τα δοντια και πιειτε τους ζεστους τους καφεδες:haha:
Το πιστεύεις Μαρία ότι αυτό μας το έκαναν στη Ζυρίχη;;;;Είχαμε πεθάνει στα γέλια!:haha::haha:
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
@vagar78 Σχετικά με τις κάρτες για μμμ τι προτείνεις να κάνουμε τις 3ημέρες που θα μείνουμε εκεί;
Εκεί που θα διανυκτερεύσουμε έχουμε μετρό δίπλα μας.
Εκεί που κλείσατε είστε αναγκασμένοι να είστε όλη μέρα σε ένα μετρό οπότε δεν τίθεται θέμα αν θα πάρετε μεμονωμένα εισιτήρια ή τριήμερη...Νομίζω είναι μονόδρομος η τριήμερη και αν πάτε ποτό και μείνετε ως αργά ταξί μιας και η λύση του περπατήματος ενδείκνυται μόνο αν είστε μαραθωνοδρόμοι :) ...18 ευρω στοιχίζει και ισχύει για 72 ώρες από την πρώτη επικύρωση...
Καταγραφή.PNG
 
Μηνύματα
40
Likes
79
Εκεί που κλείσατε είστε αναγκασμένοι να είστε όλη μέρα σε ένα μετρό οπότε δεν τίθεται θέμα αν θα πάρετε μεμονωμένα εισιτήρια ή τριήμερη...Νομίζω είναι μονόδρομος η τριήμερη και αν πάτε ποτό και μείνετε ως αργά ταξί μιας και η λύση του περπατήματος ενδείκνυται μόνο αν είστε μαραθωνοδρόμοι :) ...18 ευρω στοιχίζει και ισχύει για 72 ώρες από την πρώτη επικύρωση... View attachment 280768
Ναι με το μετρό θα κινηθούμε προς τα μέσα!Δε πειράζει την επόμενη φορά θα προσπαθήσουμε να κλείσουμε πιο μέσα!Σε ευχαριστώ πολύ @vagar78 για τις πληροφορίες με το εισιτήριο!!!Καμία συμβουλή για τα ταξί;έχεις καμία εμπειρία;
 

ΔΑΝΑΡ

Member
Μηνύματα
11
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΣΙΚΕΛΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΤΣΟΥ ΠΙΤΣΟΥ
@vagar78 @Samion
Καλησπέρα! Θα ταξιδέψω στη Ρώμη τον Ιανουάριο για 3 μέρες. Διάβασα όλο τον οδηγό σου και βρήκα πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Μπορείς να μου πεις (ή και κάποιος άλλος εδώ) ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να μετακινηθώ από/προς το Ciampino; Σημειωτέον φτάνουμε και φεύγουμε βράδυ, περίπου στις 23.00 και θα είμαστε μικρή παρέα γυναικών. Η διαμονή μας θα είναι κοντά στην Piazza di Popolo.
 
Last edited:

Sly1986

New Member
Μηνύματα
3
Likes
10
Επειδή έχει τύχει να έχουμε επισκεφθεί κι εμείς τη Ρώμη το 2016 και πάθαμε πραγματικά πλάκα με την πόλη από όλες τις απόψεις, να προσθέσω αναφορικά με το φαγητο/καφέ ότι μια πολύ ωραία και απ' όσο θυμάμαι σχετικά φθηνή επιλογή για πίτσα είναι και η Pizzeria Da Baffetto. Ειδικά με το παγωτό από το Giolitti, το προφιτερόλ από το Pompi και τον cappuccino από το San Eustachio il Cafe μην κάνετε το λάθος και δεν τα τιμήσετε, θα είναι πραγματικά κρίμα! Επίσης, αν και αρκετά ακριβό, θα σας πρότεινα κι εγώ με τη σειρά μου το Greco Cafe γιατί είναι εκπληκτικός ο χώρος του με φοβερή διακόσμιση και ίσως ένας ακόμη λόγος για να το επισκεφθείτε να είναι δυστυχώς και ο παρακάτω...

https://www.naftemporiki.gr/story/1533389/to-panakribo-enoikio-tou-istorikou-caffè-greco
Κατά τα άλλα ο τουριστικός οδηγός εκπληκτικός και πολύ κατατοπιστικός με όλα τα must! Την επόμενη φορά που θα πάω θα τον συμβουλευτώ οπωσδήποτε, μιας και την πρώτη φορά δεν τον γνώριζα..!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
@vagar78 @Samion
Καλησπέρα! Θα ταξιδέψω στη Ρώμη τον Ιανουάριο για 3 μέρες. Διάβασα όλο τον οδηγό σου και βρήκα πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Μπορείς να μου πεις (ή και κάποιος άλλος εδώ) ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να μετακινηθώ από/προς το Ciampino; Σημειωτέον φτάνουμε και φεύγουμε βράδυ, περίπου στις 23.00 και θα είμαστε μικρή παρέα γυναικών. Η διαμονή μας θα είναι κοντά στην Piazza di Popolo.
Ο καλύτερος για μένα είναι με λεωφορείο που ξεκινάει από το αεροδρόμιο και κάνει τέρμα στο τέρμινι. Έχει αρκετές εταιρείες πληρώνεις εκεί και δεν χρειάζεται να κάνεις κράτηση..Συμφέρει και το ταξί αν είστε 4-5 γυναίκες γιατί λογικά θα σας βγει φτηνότερα και θα σας αφήσει στη πόρτα του ξενοδοχείου σας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom