Ιταλία Ρώμη

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
επισκέφθηκα και το Ολύμπικο. Το τραγελάφικο ήταν ότι πηγαίνοντας στο γήπεδο, με τα λεωφορεία των οπαδών της ΑΕΚ, έπιασε βροχή. Είπαμε τότε με τον φίλο ότι δεν είχμα πάρει ομπρέλες και θα γίνουμε μούσκεμα. Μπαίνοντας στην εξέδρα (φυσικά σχεδόν στο πέταλο), κοιταχτήκαμε με νόημα. Το νόημα ήταν ότι νιώσαμε βλάκες. Το γήπεδο είχε στέγαστρο και δεν μπορούσες να βραχείς. Βλέπετε τότε στην Ελλάδα δεν υπήρχαν σκεπαστές εξέδρες σε κανένα γήπεδο. Μόνο για την ιστορία και για όσους δεν ασχολούνται, το παιχνίδι ήρθε ισοπαλία και φύγαμε ευχαριστημένοι. Επιστρέψαμε στο ξενοδοχείο από το οποίο ξεκινούσαν τα λεωφορεία και φύγαμε για να βρούμε ένα ταξί για να γυρίσουμε στο δωμάτιό μας. Καταλάβαμε ότι δεν είχαμε καθόλου τύχη. Παρότι είχαμε στηθεί σε σχετικά κεντρικό δρόμο, δεν εμφανιζόταν κανένα ταξί, ούτε καν ΙΧ.
Θάνο για το Ολύμπικο δεν έχει λεωφορείο ή μετρό?
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Προφανώς και θα έχει. Μετρό, αν θυμάμαι καλά, όχι. Αλλά λεωφορείο σίγουρα.

Εμείς δεν μπορούσαμε να το χρησιμοποιήσουμε λόγω του ποδοσφαιρικού αγώνα. Θα το χρησιμοποιούσαν οι Ρωμαίοι :)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μετρό δεν έχει. Λεωφορεία φαντάζομαι θάχει, αλλά εγώ στο τελευταίο ματς που πήγα στο Ολύμπικο τόκοψα με τα πόδια από το Πράτι. :)
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Κανένα καλό παραδοσιακό και σχετικά οικονομικό εστιατόριο; Παγωτατζίδικο; Καφέ;
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Αν δεν κάνω λάθος αυτό που έφαγα εγώ στην αρχή της Via Veneto λέγεται "Pastarito-Pizzarito" (υπόγειο). Πολύ καλή μακαρονάδα.
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Εχει μια πολύ ωραία τρατορία, πολύ κοντά στην fontana di trevi (50 μέτρα - όπως την βλέπεις δεξιά στο δρόμο) που λέγεται il chiadi ή κάπως έτσι. Μαζε'υει κυρίως ντόπιους και έχει ωραίο φαγητό.
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Ευχαριστώ πολύ. Περιμένω και άλλες προτάσεις είμαστε πολύ φαγανοί.
 
Last edited by a moderator:

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Για τη καλύτερη μακαρονάδα της υφηλίου, βουρ στον Αλφρέντο για τα πασίγνωστα fettucini του....θα πληρώσετε πάρα πολλά αλλά ο ουρανίσκος σου θα σε ευγνωμονεί 4ever
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Φίλοι μου αυτό είναι.
Εσάς μπορεί να μη σας φαίνεται και τίποτα το σπουδαίο αλλά εγώ το περιμένω έξι μήνες αυτό το ταξίδι.
Τι και αν θα έχει το καθολικό Πάσχα και οι ορδές των τουριστών θα κατακλύσουν τη πόλη.
Τι και αν βρέχει και τις πέντε μέρες που θα μείνουμε από ότι βλέπω στο yahoo.
Τι και αν μια νέα ίωση μας ταλαιπωρεί εδώ και τρεις μέρες οικογενειακώς.
Τίποτα, τίποτα δε με σταματά.
Οι βαλίτσες είναι έτοιμες, η φωτογραφική φορτισμένη και εγώ στην γραμμή της εκκίνησης στημένη και περιμένω τον αφέτη.
Σας χαιρετώ και ελπίζω να χαρείτε και εσείς το τετραήμερο.
Arrivederci
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Καλό σου ταξίδι Μαιρούλα και να περάσεις τέλεια!:clap::clap:. Μη σε τρομάζουν τα εκατομμύρια των τουριστών. Λίγο πέρα από το Βατικάνό και δεν θα τους βλέπεις. Να μου φιλήσεις σταυρωτά τον καινούριο Πάπα:haha::haha:.
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Καλο ταξιδι φιλαρακι και να περασετε καλα.;):clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom