Βραζιλία ΣΑΟ ΠΑΟΛΟ (ΒΡΑΖΙΛΙΑ)

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
το θεμα traveller, δεν ειναι οτι φοβαμαι να τον αφησω να παει μονος, αλλα να παω κι εγω!. ειναι δυνατον να μην παω Βραζιλια αν εχω την ευκαιρια... Να μην την ζησω??
Θέλω να εχω προσωπικη αποψη για την χωρα και οχι απο αφηγησεις... το αν θελει να κοιταξει η οτιδηποτε αλλο δεν θα περιμενει να παει βραζιλια να το ζησει...
 
Μηνύματα
34
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νορμανδία
Ταξίδι-Όνειρο
το...ψάχνω ακόμη !
μπράβο που μολις μπηκες στο σαιτ, μας κατεθεσες και την πρωτη ιστορια σου!!!παντως εσυ καλα πέρασες απ'οτι διαβασαμε...μα που σας μυριστηκαν οτι ειστε ελληνες?? εχω την απορια...
κοίτα..:)..ο Ελληνας,μόλις καθίσει σε ένα μέρος που θα διασκεδάσει,η πρώτη του κίνηση έιναι να ανάψει τσιγάρο (αν είναι καπνιστής).Η δεύτερη,να βάλει το ένα του πόδι στο ποδόμακτρο της διπλανής του καρέκλας :)..παρατήρησέ το !
 
Μηνύματα
34
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νορμανδία
Ταξίδι-Όνειρο
το...ψάχνω ακόμη !
Επέτρεψε μου να παρατηρήσω,ατι από την διήγηση σου έλλειπε η..caipirinjia :)
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
πολυ ωραια η αφηγηση σου και εχεις απολυτο δικιο οτι το Sao Paolo ειναι μονο για περασμα. Ειχα παει το 1998 με τη vasp επισης αδεια ,και επειδη γνωριζα την υπευθυνη ενω ειχα πληρωσει οικονομικη με εβαλε πρωτη θεση!!
Εκει που τη πατησα στα εστιατορεια που αφηγηθηκες με το κρεας ηταν οτι δεν ειχα δει το πρασινο - κοκκινο (ηταν μονο μια μικρη κονκαρδα πανω στο τραπεζι ) και τρελλαθηκαν οι σερβιτοροι να μου φερνουν και οχι να λεω οχι ,αφου ειχα χορτασει !!!
Ευτυχως το καταλαβε καποιος απο ενα διπλανο τραπεζι ,αφου εβλεπε την εκπληξη μου ενω ελεγα οχι αυτοι να ξαναφερνουν κρεατα ... και σωθηκα αφου μου εξηγησε για το πρασινο - κοκκινο.....
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Κοριτσια του forum ο traveller εχει απολυτο δικιο για τις Βραζιλιανες ... Εκτος απο αυτες της κοπακαμπανα που βλεπουμε στα φυλλαδια η πλιεοψηφεια einai ωραια οπισθια ,ανυπαρκτο στηθος και μετριο εως ασχημο προσωπο .....
Πηγαινετε αφοβα με τους καλους σας ... Ευκαιρια να εκτιμησουν την ελληνικη καλλονη :p
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Υ
Πηγαίνοντας σε κάτι πιο πικάντικο τώρα και επειδή έγινε ντόρος για τις Βραζιλιάνες, εγώ θα πω πολύ κακό για το τίποτα... Ο κανόνας λέει, εντυπωσιακά σώματα από την μέση και κάτω, οπίσθια απιστεύτου αλλά στήθος ανύπαρκτο και πρόσωπο μετριώτατο για να μην πω άσχημο... Κορίτσια μην μασάτε, μύθος είναι οι Βραζιλιάνες....
Traveller εχεις πραγματικά τον τρόπο σου να γίνεσαι θεός για τις κυρίες του φόρουμ.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Μεταφέρθηκε στις Ταξιδιωτικές Ιστορίες της Νότιας Αμερικής.
 

rezi

Member
Μηνύματα
78
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Cuba?Brazil?South afrika?
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημικη Βολτα
συμφωνω και επευξανω για τις βραζιλιανες με τον παραπανω,
πρεπει να ανεβεις πιο πανω απο την βραζιλια για να ανεβεις κατηγορια
 

fronimitis

Member
Μηνύματα
94
Likes
52
Επόμενο Ταξίδι
"Εκεί στις Μπραχάμες"
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Χμμ, τηλεγραφική αφήγηση/ιστορία. Αλλά γεμάτη νόημα ;) Εγώ που έχω πάει πολλές φορές στη Βραζιλία, φαντάζομαι τι είδε και πως ένιωσε ο McElk, αν και βασικά δεν είδε πολλά. Η χώρα είχε μια μεγάλη ανάπτυξη, από τότε. (αν και τώρα αρχίζει να έχει προβλήματα πάλι).
Η Βραζιλία είναι τεράστια χώρα με μεγάλη κουλτούρα, καλό φαγητό, και ...γυναίκες για όλα τα γούστα. Θεωρώ τις γυναίκες εκεί πολύ όμορφες, και προσέχουν πολύ τον εαυτό τους. Έχουν έναν αέρα αυτοπεποίθησης αλλά δεν είναι "ψωνισμένες", απεναντίας είναι πολύ φιλικές, πρόσχαρες, χαμογελαστές, κάτι που τις κάνει να δείχνουν ακόμα πιο ελκυστικές.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.048
Κοριτσια του forum ο traveller εχει απολυτο δικιο για τις Βραζιλιανες ... Εκτος απο αυτες της κοπακαμπανα που βλεπουμε στα φυλλαδια η πλιεοψηφεια einai ωραια οπισθια ,ανυπαρκτο στηθος και μετριο εως ασχημο προσωπο .....
Πηγαινετε αφοβα με τους καλους σας ... Ευκαιρια να εκτιμησουν την ελληνικη καλλονη :p

Όπως το είπε η Κική.Ειδικά για τα δεδομένα της Λατινικής Αμερικής αρκετά κάτω από το μέσο όρο.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.615
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom