ΣΕΥΧΕΛΕΣ

rodolfos

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω..
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΚΤΟΣ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ...
γεια σας θα παρακαλουσα πολυ τον GTS η οποιον αλλον εχει παει στις σευχελες να μου προτεινει ενα πρακτορειο για να ψαξω το ταξιδι αυτο.
σκευτομαι να παω τελος ιουλιου με αρχες αυγουστου.
Δεν ξερω αν τοτε ειναι καλος ο καιρος απο θεμα αερα ..ενοω θα μπορω να λιωνω στην παραλια και να κανω μπανιο συνεχεια η θα φυσαει τρελλα ?
Δεν ξερω απο καποιο πρακτορειο που ειδα κατι γιατι το ενα πακετο του εχει 860ε ενοω το αλλο απο το ιδιο πρακτορειο ειναι στα 1280..
φυσικα ειναι σε αλλη περιοχη απ οτι καταλαβα αλλα αφου δεν εχω παει πως να ξερω ποια ειναι η ποιο ομορφη περιοχη-νησακι.
το πρωτο ξενοδοχειο ειναι το www.acajouhotel.com στην περιοχη praslin .(1280e)
το δευτερο ξενοδοχειο ειναι το www.coralstrand.comhttp://www.coralsrtand.com στην περιοχη mahe.(860e)
επισης δεν ξερω γιατι με την μια αεροπορικη εταιρια πετας με 160ε
ενω με την αλλη με 250ε.και η φαση ειναι πως οσους ρωτησα η φτηνοτερη ειναι καλυτερη..
δεν γνωριζω το δρομολογιο..πχ απο αθηνα που και μετα που ?
παρακαλω οποιος γνωριζει ας μου πει.
θα ειθελα να μαθω και ποσο κοστιζει εκι το φαγητο κτλπ ?
θα παω με την κοπελα μου και θελω να εχω μια τιμη στο περιπου γιατι αν ειναι κ πανακριβα την κανω για πουκετ..αλλα να ..φοβαμαι την πολυκοσμια εκι.;):p
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.763
Επιγραμματικά:

- Πρακτορείο δε ξέρω, είχαμε παέι οργανωμένα, αλλά επειδή ήταν όλα τσαμπέ, δεν έχω ιδέα με ποιους πήγαμε. Ούτε με απασχολεί ιδιαίτερα.

- Ο καιρός θα είναι λογικά μια χαρά. Αν μπορούσα να στο εγγυηθώ κι όλας θα ήμουν μάλλον Έλληνας κροίσος με 3 γράμματα. Πήγαινε άφοβα από θέμα καιρού. Ποιος σου είπε ότι θα φυσάει τρελλά?

- Η διαφορά στις τιμές (οι οποίες δεν πρέπει να είναι αυτές που γράφεις με όλα μέσα, φόρους κτλ) οφείλονται στο διαφορετικό ξενοδοχείο. Για τα νησάκια και τις διαφορές τους διάβασε ιστορίες για το νησί που έχουν γραφτεί στο φόρουμ, υπάρχουν μπόλικες.

- Το δρομολόγιο της αεροπορικής εξαρτάται από την...αεροπορική. Με Emirates π.χ. πας μέσω Ντουμπάι.

- Είναι πανάκριβα. Πήγαινε Ταϋλάνδη καλύτερα.
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
γεια σας θα παρακαλουσα πολυ τον GTS η οποιον αλλον εχει παει στις σευχελες να μου προτεινει ενα πρακτορειο για να ψαξω το ταξιδι αυτο.
σκευτομαι να παω τελος ιουλιου με αρχες αυγουστου.
Δεν ξερω αν τοτε ειναι καλος ο καιρος απο θεμα αερα ..ενοω θα μπορω να λιωνω στην παραλια και να κανω μπανιο συνεχεια η θα φυσαει τρελλα ?
Δεν ξερω απο καποιο πρακτορειο που ειδα κατι γιατι το ενα πακετο του εχει 860ε ενοω το αλλο απο το ιδιο πρακτορειο ειναι στα 1280..
φυσικα ειναι σε αλλη περιοχη απ οτι καταλαβα αλλα αφου δεν εχω παει πως να ξερω ποια ειναι η ποιο ομορφη περιοχη-νησακι.
το πρωτο ξενοδοχειο ειναι το www.acajouhotel.com στην περιοχη praslin .(1280e)
το δευτερο ξενοδοχειο ειναι το www.coralstrand.comhttp://www.coralsrtand.com στην περιοχη mahe.(860e)
επισης δεν ξερω γιατι με την μια αεροπορικη εταιρια πετας με 160ε
ενω με την αλλη με 250ε.και η φαση ειναι πως οσους ρωτησα η φτηνοτερη ειναι καλυτερη..
δεν γνωριζω το δρομολογιο..πχ απο αθηνα που και μετα που ?
παρακαλω οποιος γνωριζει ας μου πει.
θα ειθελα να μαθω και ποσο κοστιζει εκι το φαγητο κτλπ ?
θα παω με την κοπελα μου και θελω να εχω μια τιμη στο περιπου γιατι αν ειναι κ πανακριβα την κανω για πουκετ..αλλα να ..φοβαμαι την πολυκοσμια εκι.;):p
αχχχ συνεχεια μου το θυμιζετε!!!το μαχαιρι στο κοκκαλο μου βαζετε!!!:haha::haha:
λοιπον εγω πηγα τωρα το πασχα.εχω γραψει και ιστορια.οποτε διαβασε την..εχω πολλα να σου πω τωρα που τα ξερω..;)
εμεις μειναμε μονο μαχε και πραλεν
στο coral strand στο μαχε το οποιο ειναι το πιο οικονομικο που μπορεις να βρεις με πρακτορειο.εκλεισα με το exelixis μετα απο αρκετο ψαξιμο..οι τιμες που βλεπεις δεν ειναι αντπροσωπευτικες αφου ανεβαινουν κατα πολυ με φορους κλπ.
οσο για τον αερα δεν γμωριζω..ξερω μονο οτι θα ναι πιο δροσια αποτι ηταν το πασχα..
γραψε στο google seychelles και θα σου βγαλει σαι των σευχελλων που λενε τα παντα και για τον καιρο..
α!ενδεικτικα που λες κλεισαμε 5 νυχτες (3ν.πραλεν και 2 μαχε) με μεταφορες απο το ενα νησι στο αλλο και φορους 1300 το ατομο..αν μεινεις και λα ντιγκ ανεβαινει βεβαια...
διαβασε την ιστορια μου κ οτι αλλο θες πες μου!!
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Επιγραμματικά:

- Πρακτορείο δε ξέρω, είχαμε παέι οργανωμένα, αλλά επειδή ήταν όλα τσαμπέ, δεν έχω ιδέα με ποιους πήγαμε. Ούτε με απασχολεί ιδιαίτερα.

- Ο καιρός θα είναι λογικά μια χαρά. Αν μπορούσα να στο εγγυηθώ κι όλας θα ήμουν μάλλον Έλληνας κροίσος με 3 γράμματα. Πήγαινε άφοβα από θέμα καιρού. Ποιος σου είπε ότι θα φυσάει τρελλά?

- Η διαφορά στις τιμές (οι οποίες δεν πρέπει να είναι αυτές που γράφεις με όλα μέσα, φόρους κτλ) οφείλονται στο διαφορετικό ξενοδοχείο. Για τα νησάκια και τις διαφορές τους διάβασε ιστορίες για το νησί που έχουν γραφτεί στο φόρουμ, υπάρχουν μπόλικες.

- Το δρομολόγιο της αεροπορικής εξαρτάται από την...αεροπορική. Με Emirates π.χ. πας μέσω Ντουμπάι.

- Είναι πανάκριβα. Πήγαινε Ταϋλάνδη καλύτερα.
ειναι οντως ακριβος προορισμος αλλα αν τα εχεις δωστα!!!πριν αλλαξεις γνωμη ψαξτο λιγο!!;)
 

rodolfos

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω..
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΚΤΟΣ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ...
ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις σας.
οι τιμες που μου ειπε τοπικο πρακτορειο που συνεργαζεται εμμεσα με το Seychelles Hotels, Beaches and Travel Guideεδωσε αυτες τις τιμες.δεν θελω να διαφηνησω κανενα πρακτορειο απλα
ψαχνω να δω τι θα κανω .(μη γινει καμια παρεξηγηση ).
λοιπον σαν τιμη δικλινο 1281 ευρο στο Welcome to Acajou hotel 4 αστερων με εχτρα βραδια στα 139 το οποιο βρισκεται στην περιοχη praslin.
για δικλινο 860ε στο Coral Strand Hotel 3 αστερων στην περιοχη mahe.

επισης εγραφε οτι αν διαλεξω την quatar πληρωνω 160ε ενω με την emirates 250ε.

δηλαδη αν αποφασισω να παω στην φτηνη επιλογη εκτος απο 860+160 ε τι αλλο πρεπει να πληρωσω ?ποια ειναι τα "κρυφα" που δεν ξερω?
ρωταω πολλα γιατι ειναι κ λιγο μακρινο ταξιδι και ...δεν ειναι ευρωπη που πανω κατω βρισκεις ακρη κ πληροφοριες απο παντου.

επισης φιλε GTS γραφεις ισως καλυτερα να παω στη ταυλανδη..δεν την αποριπτω αλλα κ εκι εχω ακουσει κατι για μουσονες κτλπ ..και φανταζεσαι να πας εκι κ να μην μπορεις να κανεις μπανιο ε..οσο για τις τιμες εκι ειδα κατι 800-900ε οποτε δε βλεπω μεγαλη διαφορα .
 

rodolfos

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω..
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΚΤΟΣ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ...
φιλη taxidiara και στο γραφειο που ειχες κλεισει εσυ πανω κατω τα ιδα βλεπω.
επισης εχει και το CORAL STRAND Coral Strand Hotel στα 855ε με εχτρα βραδια στα 72 ε
.απο 01MAY-31OCT και ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ

Αεροπορικό εισιτήριο μετ’ επιστροφής σε ειδική οικονομική θέση – U CLASS - με EMIRATES
Διαμονή 5 νύχτες σε ξενοδοχείο της επιλογής σας με διατροφή όπως αυτή αναγράφεται παραπανω
Συνάντηση και εξυπηρέτηση κατά την άφιξη από τοπικό αντιπρόσωπό μας
Μεταφορές από / προς το αεροδρόμιο
Ακτοπλοϊκά εισιτήρια MAHE – PRASLIN (για ξενοδοχείο στο PRΑSLIN)
Τοπική εξυπηρέτηση από αντιπρόσωπό μας
Ασφάλεια αστικής ευθύνης
ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ:
Φόροι αεροδρομίων/ Επιβάρυνση καυσίμων και ό,τι δεν αναφέρεται στα παραπάνω.
ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΕΙΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ
EMIRATES
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ 01JUL - 30SEP + 35 (U CLASS) οποτε αναροτιεμαι...αυτα που δεν περιλαβανονται εκτος του φαγητου μας και τα ψωνια μας ποσα να ναι ??
τελικα ειναι τοσο ακριβο ταξιδι ?σε σχεση με αλλα νησια παντα οχι με ευρωπη κτλπ..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.730
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Οι φόροι αεροδρομίων και καυσίμων είναι 75 ευρώ για το συγκεκριμένο ταξίδι.
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
σου λεω εμεις πληρωσαμε 1300 ευρω.ασε την αρχικη τιμη...
σου προτεινω να παρεις τηλεφωνο και να πεις για τοσες μερες σε αυτα τα ξενοδοχεια ή στα οικονομικοτερα που συνεργαζεστε ποσο παει το μαλλι συνολικα??
οσο για τους φορους πολυ αμφιβαλλω αν ειναι 75 ευρω και ειδιακα για καλοκαιρι...
συνηθως για καλοκαιρι ειναι περιπου 200 ευρω..δεν ξερω για το συγκεκριμενο αλλα παρε ρωτα καλυτερα..δεν ειναι αντιπροσωπευτικα αυτα που βλεπεις!
 

rodolfos

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω..
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΚΤΟΣ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ...
διαβασα την δικη σου ιστορια taxidiara αλλα δεν βρηκα πολλες πληροφοριες για το coralstrand που λεω να περασω και τις 5 νυχτες μου εκι.δεν με νιαζει αν θα ειναι 3 αστερων.
περισοτερο με νιαζει αν εχει κοντα ΚΑΛΗ θαλλασα.ξερεις φοινικες αμμο κτλπ κτλπ.
δεν θα θελα ενα ξενοδοχειο που για να πας σε καλη παραλια κανεις μιση ωρα !οχι σε τετοιο μερος τουλαχιστον .επισης εσυ γραφεις δωσατε 1300.τι ηταν αυτα ?ολα μαζι ?με φορους αεροδρομια μετακηνησεις κτλπ ?θα παρω και τηλεφωνο να ρωτησω..
απ οτι βλεπω δε καθαριζουμε με 1500ε ΟΛΑ (εκτος τα ατομικα μας εξοδα)το ατομο για εκι οποτε αν δε μεινω στις φανταστικες παραλιες της Μυτιληνης μου ισως να αρχισω να ψαχνομαι για ποιο εικονομικους προορισμους..:rolleyes:
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
ναι φυσικα τα 1300 ειναι ολα τα εξοδα που ειχα οσον αφορα στο πρακτορειο.δηλ
αεροπορικα αθηνα-ντουμπαι
ντουμπαι-σευχελλες
μεταφορα με καραβι απο μαχε σε πραλεν
μεταφορα στο ξενοδοχειο
μετα ξανα με πλοιο πισω στο μαχε
και τα αεροπορικα της επιστροφης..
μονο μαχε σκεφτεσαι να μεινεις??
μαλλον θαναι πιο οικονομικα μονο στο μαχε αλλα αξιζει να μεινεις και στο πραλεν..ειναι περισσοτερο οπως το θες εκει.με φοινικες και τετοια...
παντως το coral strand, οπως γραφω, βρισκεται στη beau vallon η οποια ειναι η πιο ωραια παραλια του μαχε.τελεια για μπανιο!!εχει και φοινικες αλλα κυριως αλλα δεντρα..ειναι πολυ ωραια και κει αλλα επειδη καταλαβα τι τοπια ψαχνεις καλυτερα μεινε και πραλεν..
αν παρεις τηλ ρωτα τιμη για να μεινεις σε ένα αλλα και σε 2 νησια..
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
αν μπεις στο προφιλ μου θα δεις φοτος και απο τη beau vallon αλλα και απο αλλες παραλιες που στην αφηγηση μου εξηγω απο πιο νησι ειναι;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom