Μαλαισία Σιγκαπούρη ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ-ΜΑΛΑΙΣΙΑ

chrisalida

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
καλησπερα σε όλους. θα ήθελα πληροφορίες και ότι άλλα χρήσιμα tips έχετε για σιγκαπούρη-μαλαισία.σκέφτομια γύρω στις 20 ημέρες(17 διανυκτερεύσεις) και θέλω να επισκεφτώ τα ακόλουθα μέρη:σιγκαπούρη-KL-μελάκα-πέναγνκ-λανγκάουι και βέβαια perhedian islands.δεν θα ακουμπήσω καθόλου την πλευρά του βόρνεο.υπάρχουν κάποια άλλα μέρη που αξίζει να συμπεριλάβω?περίοδος ταξιδιού αύγουστος-σεπτέμβριος(περίοδος μουσώνων αλλά το έχουμε ξαναδεί το έργο και δεν με πειράζει.)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σε παρακαλώ θερμά διόρθωσε το μήνυμά σου σε πεζούς χαρακτήρες. Τα κεφαλαία στη γλώσσα του ίντερνετ σημαίνουν ότι "φωνάζεις".
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.785
Likes
18.176
Περίοδος μουσώνων είναι για Λανγκάουι, όχι για Perhentian...ψάξε στις ταξιδιωτικές ιστορίες να βρεις πληροφορίες για Perhentian και εδώ είμαστε για περαιτέρω απορίες και συζήτηση.....αντί για Λανγκάουι μπορείς να πας Redang ή Tioman, τα οποία είναι επίσης στην ανατολική ακτή....
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Δεν έχω πάει Μαλαισία αλλά όσο ήμουν στην ΝΑ Ασία όλοι όσοι έρχονταν από Μαλαισία μου έλεγαν πόσο απίστευτο είναι το Βόρνεο, καμία σχέση με το ηπειρωτικό κομμάτι της χώρας. Άλλοι που έχουν πάει και στα δυο θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν περισσότερο αλλά γιατί αφήνεις το Βόρνεο απ'έξω;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.785
Likes
18.176
Κι εγώ πάντως συνηγορώ με τον προλαλήσαντα....τα Perhentian ήταν φανταστικά, αλλά το ηπειρωτικό κομμάτι δεν με ενθουσίασε, κάτι με χαλούσε.....πιστεύω ότι το Βόρνεο θα είναι άλλη φάση.....
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
chrisalida, πως έχεις σκεφτεί να κάνεις αυτές τις διαδρομές που αναφέρεις στο πλάνο σου?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κι εγώ την ίδια απορία έχω, ως φαν του Βόρνεο κι επίσης σχετικά απογοητευμένος από την ηπειρωτική Μαλαισία, πλην της Πενάνγκ που μου άρεσε πολύ.
 

chrisalida

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
Κι εγώ την ίδια απορία έχω, ως φαν του Βόρνεο κι επίσης σχετικά απογοητευμένος από την ηπειρωτική Μαλαισία, πλην της Πενάνγκ που μου άρεσε πολύ.
το έχω σκεφτεί ως εξής:4 ημέρες kuala lumpur,2 ημέρες Malacca,3 ημέρες penang, 4 langkwui,3 ημέρες perhedian islands(περιοχή terrenganu) και 3 ημέρες σιγκαπούρη στη επιστροφή για το σπίτι.αφήνω το βόρνεο γιατί δεν υπάρχει περισσότερο χρόνος και θα χρειαζόμουν μια επιπλεόν εβδομάδα στο προγραμμά μου που δεν διαθέτω.όσον αφορά τις μετακινήσεις όλα τα μέρη πλην της terrenganu είναι στην ίδια πλευρά οπότε θα συνδυάσω όπου μπορώ εσωτερικές πτήσεις για εξοικονόμηση χρόνου ή ότι άλλο μέσο προσφέρεται δεν νομίζω οι μετακινήσεις να είναι τραγικές.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.515
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom