Σίφνος ΣΙΦΝΟΣ-Που να μείνω;;;

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες :)
Τελικά σκεφτόμαστε μήπως να μείνουμε Αρτεμώνα, γιατί από εκεί έχει λεωφορεία για παραλίες, ενώ από Καμάρες δε βλέπω να έχει κάτι..Έχει μείνει κανείς εκεί να μου πεί γνώμη?
(Τα δρομολόγια των λεωφορείων εδώ
)
 

gio1283

Member
Μηνύματα
22
Likes
13
Ο Αρτεμώνας είναι πολύ όμορφο χωριό και δίπλα στην Απολλωνία. Αλλά εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις ενα τηλέφωνο να ρωτησεις τιμή και στο Margaritas ενοικιαζόμενα που είναι μέσα στο κέντρο και πολύ κοντά στη στάση των λεοφωρείων. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω το Link όμως εγω εμεινα περσι αρχές Σεπτέμβρη σε πολύ οικονομικό δωμάτιο.
Και να συμπληρωσω και κάτι το νησί δεν είναι μεγάλο και οι αποστάσεις καλύπτονται και απ' όσο θυμάμαι οι συγκοινωνίες είναι αρκετά συχνές. Μόνο για τα Βρουλίδια (που για μένα είναι απο τις παραλίες που πρέπει να επισκεφτείτε) δεν υπάρχει συγκοινωνία. Οπότε και Καμάρες να μενατε που ειναι το λιμάνι πάλι θα μπορούσατε να μετακινηθείτε στις παραλίες. Αν πάτε ζευγάρι αξίζει να δείτε το ηλιοβασίλεμα στις Καμάρες. Ο ήλιος δύει στη θάλασσα και είναι πολύ όμορφα.
 

Edessa 72

Member
Μηνύματα
34
Likes
9
Γνώμη μου είναι ότι όπου και να μείνεις να είσαι σε κοντινή απόσταση απο την χώρα.... Απο το πρωί εώς το απογευμα θα είσαι παραλία και το βραδάκι θα ανηφοριζεις στην χώρα που είναι πολύ όμορφη by night....
Αρα διαλέγεις ένα μέρος περιφερειακα και οικονομικά !!!
 

tasos82

Member
Μηνύματα
5
Likes
5
θα πρότεινα τα ενοικιαζόμενα 'Θεμωνιά' στο Κάτω Πετάλι. από τις καλύτερες τιμές που κυκλοφορούν στο νησί, απλά δωμάτια αλλά πεντακάθαρα και η περιοχή ήσυχη αλλά ταυτόχρονα μόνο 800μ από την Απολλωνία. Ιδανικό για όσους έχουν μεταφορικό και δε θέλουν να το πάρουν το βραδυ για να καταναλώσουν αλκοόλ αλλά και όσους δε τους χαλάει το 10λεπτο περπάτημα ως την Απολλωνία.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
αν εσυ θεωρεις πιο ειδυλλιακες τις Καμαρες απο την Απολλωνια ή το Καστρο πχ.....τοτε παω πασο
Με τιποτα, οπως δεν γουσταρω με τιποτα αφορισμους σαν και αυτον που εριξες.
Μην ξεχνας οτι το νησι δεν εχει την εκταση της Πελοποννησου και το μακρινοτερο μερος ειναι σε αποσταση 15-20 λεπτων το πολυ απο οπουδηποτε, αν εσυ το κοβεις με τα ποδια δικαιωμα σου αλλα οχι κανονας.
Αν εσυ θεωρεις το Καστρο ειδυλλιακο οπως και εγω, θα επελεγες να μεινεις εκει? Εγω οχι.
Για το αν θα εμενα στην Απολλωνια η απαντηση ειναι οχι. Καλη η μπαροτσαρκα το βραδυ αλλα ως εκει.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Με τιποτα, οπως δεν γουσταρω με τιποτα αφορισμους σαν και αυτον που εριξες.
Μην ξεχνας οτι το νησι δεν εχει την εκταση της Πελοποννησου και το μακρινοτερο μερος ειναι σε αποσταση 15-20 λεπτων το πολυ απο οπουδηποτε, αν εσυ το κοβεις με τα ποδια δικαιωμα σου αλλα οχι κανονας.
Αν εσυ θεωρεις το Καστρο ειδυλλιακο οπως και εγω, θα επελεγες να μεινεις εκει? Εγω οχι.
Για το αν θα εμενα στην Απολλωνια η απαντηση ειναι οχι. Καλη η μπαροτσαρκα το βραδυ αλλα ως εκει.
ειλικρινα δεν καταλαβαινω τον εκνευρισμο σου...εχεις ενοικιαζομενα δωματια στις καμαρες?
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Γιατί όχι στο Κάστρο; (σοβαρή ερώτηση)
Πιστεύω πως στο Κάστρο απο τη μεριά της θάλασσας θα σου τρώει τα αυτιά ο αέρας και δεν ξέρω και αν υπάρχουν καταλύματα. Απο την άλλη μεριά με θέα στη στεριά δεν θα το προτιμούσα αφου θα έβρισκα σίγουρα κάπου αλλού με sea view. Γενικά στις Κυκλάδες θα προτιμούσα οπουδήποτε κάτι απάνεμο γιατι ως γνωστον αν αρχίσει και φυσάει είναι αστα να πανε.
 

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες :)
Εμείς τελικά κλείσαμε στον Αρτεμώνα, για να πηγαίνουμε με τα πόδια στην Απολλωνία (δε θα έχουμε αμάξι),και θα παίρνουμε λεωφορεία για παραλίες.
Για πείτε τι αξίζει οπωσδήποτε..!
Από αυτα που διάβασα εδώ, για μπανάκι αξίζει να πάω Καμάρες, Πλατύ Γιαλό, Βαθύ και Αποκοφτό.
Για βολτούλα απογευματάκι στο Κάστρο,στις Καμάρες για το ηλιοβασίλεμα, καθώς και στη Χρυσοπηγή να δούμε την εκκλησία.
Έχασα κάτι?Για πείτε :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.505
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom