Βουλγαρία ΣΥΝΑΛΛΑΓΜΑ

fernando7

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΠΑΩ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΕΥΡΩ ΣΕ ΛΕΒΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΙΣΟΤΙΜΙΑ.ΑΚΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΚΕΙ.ΑΝ ΠΑΩ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΚΕΙ ΤΟ ΘΑ ΠΩ ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΛΕΒΑ; ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ; ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ΙΣΟΤΙΜΙΑ; ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΚΡΙΒΗΣ ΙΣΟΤΙΜΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Καταρχήν...
http://www.travelstories.gr/rules.php

Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του. Όταν θέλετε να τονίσετε κάτι χρησιμοποιήστε bold χαρακτήρες. Eκτός του ότι είναι κουραστικό για αυτόν που διαβάζει το post με τους κεφαλαίους χαρακτήρες, γενικότερα ο συγκεκριμένος τρόπος γραφής στον χώρο του Internet σημαίνει ότι "φωνάζετε", οπότε η άσκοπη και συνεχή χρήση τους είναι δυνατόν να προκαλέσει παρεξηγήσεις.

Και κατά δεύτερο... Υπάρχουν άπειρα θέματα στο φόρουμ γι' αυτό που ρωτάς. Είμαι σίγουρη ότι διαβάζοντας κάποια από αυτά θα βρεις τι σε συμφέρει περισσότερο.
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%ED/35793-%F3%F5%ED%DC%EB%EB%E1%E3%EC%E1.html
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...-%F3%F5%ED%E1%EB%EB%DC%E3%EC%E1%F4%EF%F2.html
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%E1%EB%EB%DC%EE%F9-%F7%F1%DE%EC%E1%F4%E1.html
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...E%ED/3443-%F3%F5%ED%DC%EB%EB%E1%E3%EC%E1.html
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
πας σε τραπεζα ,δινεις ευρω και σου δινουν λεβα στην ισοτιμια που εχει εκεινη τη μερα
 

fernando7

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
τα διαβασα.απλα θελω για την βουλγαρια συγκεκριμενα.δεν θελω για αλλες χωρες.οποιος πηγε βουλγαρια και εκανε καπου τα ευρω σε λεβα ας μου πει που θα βρω καλη ισοτιμια
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
τα διαβασα.απλα θελω για την βουλγαρια συγκεκριμενα.δεν θελω για αλλες χωρες.οποιος πηγε βουλγαρια και εκανε καπου τα ευρω σε λεβα ας μου πει που θα βρω καλη ισοτιμια
Για Βουλγαρία, την καλύτερη ισοτιμία τη βρίσκεις στην Αλβανία.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
τα διαβασα.απλα θελω για την βουλγαρια συγκεκριμενα.δεν θελω για αλλες χωρες.οποιος πηγε βουλγαρια και εκανε καπου τα ευρω σε λεβα ας μου πει που θα βρω καλη ισοτιμια
για βουλγαρια λεω, το χω κανει πολες φορες
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
τα διαβασα.απλα θελω για την βουλγαρια συγκεκριμενα.δεν θελω για αλλες χωρες.οποιος πηγε βουλγαρια και εκανε καπου τα ευρω σε λεβα ας μου πει που θα βρω καλη ισοτιμια
Την καλύτερη ισοτιμία θα τη βρείς στα ΑΤΜ, με την ΕθνοCash ή όποια άλλη κάρτα ανάληψης διαθέτεις. Πουθενά αλλού. Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας...
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
τα διαβασα.απλα θελω για την βουλγαρια συγκεκριμενα.δεν θελω για αλλες χωρες.
Την καλύτερη ισοτιμία θα τη βρείς στα ΑΤΜ, με την ΕθνοCash ή όποια άλλη κάρτα ανάληψης διαθέτεις. Πουθενά αλλού. Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας...
Αν ρίξεις μια ματιά στα λινκ που σου έγραψα πιο πάνω θα δεις ότι αυτό που λέει ο taver ισχύει για όλες τις χώρες (τουλάχιστον στην Ευρώπη). Γιατί να ισχύει κάτι διαφορετικό για τη Βουλγαρία; Με αυτόν τον τρόπο πετυχαίνεις την καλύτερη ισοτιμία. Στη Βουλγαρία και παντού.
 

fernando7

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
εχω καρτα της αγροτικης.εκει αγροτικη δεν εχει.αν κανω αναληψη απο την πειραιως εκτος απο αυτο που θα χρεωθω με την ισοτιμια, θα χρεωθω και γιατι εκανα αναληψη απο αλλη τραπεζα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
εχω καρτα της αγροτικης.εκει αγροτικη δεν εχει.αν κανω αναληψη απο την πειραιως εκτος απο αυτο που θα χρεωθω με την ισοτιμια, θα χρεωθω και γιατι εκανα αναληψη απο αλλη τραπεζα
Θα χρεωθείς ένα μικρό ποσό, από όποια τράπεζα και να κάνεις ανάληψη (δηλαδή ακόμα κι αν είχε Αγροτική εκεί), που όμως είναι πολύ λιγότερο από τα κερατιάτικα που θα πληρώσεις σε ανταλλακτήρια κλπ. Κανείς δε δουλεύει πίσω από ένα γκισέ τζάμπα...
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Θα χρεωθείς ένα μικρό ποσό, από όποια τράπεζα και να κάνεις ανάληψη (δηλαδή ακόμα κι αν είχε Αγροτική εκεί), που όμως είναι πολύ λιγότερο από τα κερατιάτικα που θα πληρώσεις σε ανταλλακτήρια κλπ. Κανείς δε δουλεύει πίσω από ένα γκισέ τζάμπα...
Με την κάρτα της Αγροτικής θα χρεωθείς 4 ευρώ ανά συναλλαγή ανεξαρτήτως ποσού...
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
δεν διευκρινισες που ακριβως θα πας στη Βουλγαρια. Αν επισκευτεις τη Σοφια εγω περυσι που πηγα, συναλλαγμα εκανα σε καζινο! Ξερω.....φαινεται περιεργο αλλα εκει μας περεπεμψε ντοπιος φιλος και δεν το μετανιωσαμε. Πηραμε την καλυτερη ισως ισοτιμια σε σχεση με ανταλλακτηρια ακομα και τραπεζες και χωρις προμηθειες. Απλα για να μπουμε περασαμε απο καποιον ελεγχο και επρεπε να δειξουμε τα διαβατηρια μας. Το καζινο αν θυμαμαι καλα λεγοταν princess και στεγαζεται σε μεγαλο κεντρικο ξενοδοχειο. Μπορεις να πας να τσεκαρεις και αν σε συμφερει να κανεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom