ΣΥΝΔΥΑΣΜΕΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΕΥΡΩΠΗ

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
απλα τα περισσοτερα ζευγαρια μολις παντρευτουν δεν μπορουν να λειψουν για τοσες μερες οσες χρειαζεται ενα ταξιδι στην Ασία. Το πολυ πολυ να πανε 4-5 μερες και εντος Ευρωπης για να εχουν ευκολη επιστροφη αν προκειψει κατι με το παιδι....
Για να μην πω για το κοστος του "μακρινου ταξιδιου" - απο 1000αρικο και πανω το ατομο οποτε παλι δεν το δινεις ευκολα αν εχεις παιδια το διχιλιαρο...
Μάλλον δε συνειδητοποίησες ότι στο θέμα αυτό μιλάμε για γαμήλιο ταξίδι.
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
υπολογιζαμε για διανυκτερευση γυρω στα 100 την βραδυα..αλλα ποιες περιοχες ειναι καλες γιατι μας ειπαν να αποφυγουμε περιοχες διπλα στον κεντρικο σιδηροδρομικο σταθμο..επισης καλο θα ειναι να υπαρχει μετρο διπλα για να μετακινουμαστε ευκολα...
100/βράδυ για διανυκτέρευση στο Παρίσι όταν είσαι σε μήνα το μέλιτος?

Μιας και είπες ότι έχεις στη διαθεσή σου γύρω στις 4000, εγώ θα προσπαθούσα να βρω ένα αξιοπρεπέστατο boutique το οποίο κάτω από 200 την βραδιά δεν νομίζω να έπεφτε εύκολα.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Μάλλον δε συνειδητοποίησες ότι στο θέμα αυτό μιλάμε για γαμήλιο ταξίδι.
το συνειδητοποιησα, απλα μαλλον δεν θεωρω οτι στο γαμηλιο πρεπει να εισαι 10 μερες παραλια...
Θελω να εχει να δεις και κατι... Ρομαντικα μπορει να περασεις με τον ανθρωπο σου ακομα και στο πιο "ακυρο" μερος...
Απλα ελεγα με 4000 να πανε καπου πιο μακρια...

Οκ, ας κανουν οτι θελουςν τα παιδια, και το σιγουρο ειναι οτι θα περασουν τελέια! Οπου και να πανε!
(απλα εχω στο μυαλο μου ζευγαρια που το μαναδικο ταξιδι που εκαναν ειναι το γαμηλιο τους... - Ενω αν πας μακρια αλλαζεις παραστασεις και κολλας με τα ταξιδια οποτε και πας και τα κοντυτερα καποια στιγμη!)
 

al patsino

Banned
Μηνύματα
57
Likes
10
ZephX said:
100/βράδυ για διανυκτέρευση στο Παρίσι όταν είσαι σε μήνα το μέλιτος?

Μιας και είπες ότι έχεις στη διαθεσή σου γύρω στις 4000, εγώ θα προσπαθούσα να βρω ένα αξιοπρεπέστατο boutique το οποίο κάτω από 200 την βραδιά δεν νομίζω να έπεφτε εύκολα.
Φίλε βρεσ ένα καλό ξενοδοχειο γαμήλιο ταξίδι πας !!σύμφωνο με τον φίλο πάνω ,και όπως είπε ένας πιο πάνω ένα χλιδατο ταξίδι στην Ευρώπη θέλει χρήματα !!το Παρίσι είναι καταπληκτικό,στα 4000?συμπεριλαμβάνονται και τα αεροπορικά εισιτήρια Και τα ξενοδοχεία ;;;
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Καλα ακυρο... εγω νομιζα οτι μιλαγαμε σοβαρα... αν πιστευεις οτι θα βρεις καλο ξενοδοχειο για ταξιδι γαμου στο Παρισι με 100? κοβουμε την κουβεντα και παμε παρακατω...
 

MAKEHAN

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
για αυτο ρωταω γιατι ειμαι ασχετος οσον αφορα τις τιμες.Βεβαια δεν θα ηθελα να δωσω τρελα λεφτα.....Τι εχετε να προτεινετε????Μονο μου τη λετε και δεν μου προτιενετε κατι????
 

MAKEHAN

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
δηλαδη με λιγα λογια απο οτι μου λετε δεν μπορω να βρω αξιοπρπες ξενοδοχειο στο παρισι με 100 ευρω???Απο αυτους που εχουν την εμπειρια σε τι μπατζετ πρεπει να κινηθω για κατι καλο και καθαρο????Βεβαια δεν θελω να φτασω σε επιπεδα των 200 ευρω και ανω.Προτιμω να τα χαλασω καπου αλλου....
Ευχαριστω πολυ...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Mε 100? θα βρεις κάποιο ξενοδοχείο στο Παρίσι να μείνεις... απλά θα είναι κάποιο αδιάφορο της σειράς χωρίς καμιά προσωπικότητα... αν θες κάτι τέτοιο κλείσε κάποιο από τα Holiday inn... βέβαια έτσι καταστρέφεις την μαγεία του ταξιδιού σου... και δεν μιλάμε για ένα οποιοδήποτε ταξίδι μιλάμε για γαμήλιο... αν δεν δώσεις κάτι παραπάνω τώρα πότε θα δώσεις? Και όταν λες ότι θέλεις να φας τα λεφτά αλλού τι έχεις στο μυαλό σου? Γιατί αν έχεις τέτοιες σκέψεις για το ξενοδοχείο φοβάμαι ότι θα έχεις αντίστοιχες σκέψεις και για το φαγητό...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
Σαν γυναίκα, η συμβουλή μου είναι να μην τα λυπηθείς για το ξενοδοχείο για να τα ξοδέψεις κάπου αλλού (σε τι; σε ψώνια;!). Επειδή είναι γαμήλιο στο λέω, θα σου το "χτυπάει" το έτερον ήμυσι μια ζωή, να είσαι βέβαιος! Είσαι σίγουρος ότι θα το αντέξεις; :haha:
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
με 4000 ευρω στο Παρισι, σε ξενοδοχειο 100 ευρω τη μερα,για 10 μερες = 1000 ευρω...σου βαζω και 500 τα αεροπορικα...τα υπολοιπα 2500 που θα τα φατε ?Στο Colette???
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Aν είναι δυνατόν ένα γαμήλιο ταξίδι στο Παρίσι να το βαφτίζουν μερικοί συνηθισμένο... την στιγμή που έχεις να διαθέσεις τόσα ασφαλώς και θα πας στο Παρίσι και θα περάσεις υπέροχα... θα μείνεις σε καλό ξενοδοχείο θα φας στα καλύτερα εστιατόρια, θα δεις μουσεία παραστάσεις χωρίς να κάνεις τσιγκουνιές... το θέμα με την Ευρώπη είναι ακριβώς αυτό... για να την δεις καλά χρειάζεσαι πολλά χρήματα... ένα ταξίδι τσίπικο στην Ασία θα μπορείς να το κάνεις όποτε γουστάρεις... ένα ταξίδι χλιδάτο στην Ευρώπη δύσκολα...
sorry, αλλα δε μπορω να δεχθω τη νοοτροπια του στυλ ΄για να περασεις καλα πρεπει να δωσεις πολλα' . Και για μενα ταξίδι δεν είναι ένα ακριβό ξενοδοχείο και ενα ακριβο κρασι..............
 

al patsino

Banned
Μηνύματα
57
Likes
10
MAKEHAN said:
δηλαδη με λιγα λογια απο οτι μου λετε δεν μπορω να βρω αξιοπρπες ξενοδοχειο στο παρισι με 100 ευρω???Απο αυτους που εχουν την εμπειρια σε τι μπατζετ πρεπει να κινηθω για κατι καλο και καθαρο????Βεβαια δεν θελω να φτασω σε επιπεδα των 200 ευρω και ανω.Προτιμω να τα χαλασω καπου αλλου....
Ευχαριστω πολυ...
Φίλε γαμήλιο ταξιδη και Παρίσι θα το θυμάσαι μια ζωη αυτο.φαντασου να κλεισεις κάπου χάλια και μακρυά ;;τι θα σου μεινη μετα ,κλείσε ένα καλο ξενοδοχειο φάτε στα φανταστικά γαλλικά εστιατορια πιείτε ωραίο κρασί ,στο Παρίσι θέλει χρήμα αλλα στην Βαρκελώνη και καλοκαίρι πιο φτηνά θα την βγάλετε ,και δεν μπορώ να ακούω μερικούς που λένε περνάς και καλα χωρης χρήματα γιατι έχει κάτι πράγματα να κανείς που θέλουν χρήμα ,ακόμα και σε ενα απο τα φημησμενα καμπαρε να πας θα είναι μια εμπειρία μεγάλη παρόλο που είναι ακριβά
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.747
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom