Σάμος και Εύβοια pass

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
Για ακτοπλοικα για να πας Σαμο δε θα ισχύει το pass? On line δε μπορείς να πληρώσεις; πχ προπληρωμή καταλύματος; μόνο nfc?
 

Ageloskalp

Member
Μηνύματα
10
Likes
6
Για ακτοπλοικα για να πας Σαμο δε θα ισχύει το pass? On line δε μπορείς να πληρώσεις; πχ προπληρωμή καταλύματος; μόνο nfc?
Αναφερεται πως ειναι μονο με nfc, αφου ομως μπορει να ενσωματωθει σε Gpay δε βλεπω το λόγο να μη γινεται και online. Ομως αν δεν χρησιμοποιηθει προς εταιρια που εχει εδρα Σαμο(αφμ και Τ.Κ.) δε θα περασει η συναλλαγη. Τωρα η μονη περιπτωση που μπορω να σκεφτω να μπορει να χρησιμοποιηθεί online, ειναι σε ξενοδοχειο στη Σαμο που έχει δική του πλατφορμα booking.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Από ότι έχω καταλάβει, θα είναι μόνο για να καταναλώσεις εντός Σάμου, και όχι για εισιτήρια.....Δυστυχώς.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.965
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Το θέμα είναι να μπορεί να αξιοποιηθεί και στην εστίαση αλλά και σε ψώνια, τοπικά προϊόντα, αξιοθέατα/αρχαιολογικους χώρους κτλ. Ας περιμένουμε να δούμε τι ακριβώς θα γίνει.
 

Soozy

Member
Μηνύματα
56
Likes
57
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιταλία
Πότε ανοίγει η πλατφόρμα???? Δύο άτομα που είναι στην ίδια οικογένεια (μαμά - κόρη ) μπορούν να το πάρουν ξεχωριστα ?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.965
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Επίσης προτείνω να μη βιάζεστε καθώς σίγουρα μερικές από τις προϋποθέσεις που έχουν ανακοινωθεί θα αναθεωρηθούν, δεν είναι η πρώτη φορά.
 

Ageloskalp

Member
Μηνύματα
10
Likes
6
Εχει ανοιξει η πλατφορμα. Εγω εκανα και ειναι υπο ελεγχο.
Nik θα συμφωνησω μαζι σου γενικα (και ειδικα στη τελευταια παραγραφο του προηγουμενου μηνυματος σου) αλλα αυτα τα 500 πανω κατω θα τα δωσεις οπου και να πας. Δυστυχως πλεον για τον Ελληνα οι διακοπες ειναι πολυτελεια. Απλα αν θες να πας διακοπες καπου μακρια και για δυο ατομα σου στοιχισει 2000-2500 ευρω συνολικα, στη Σαμο θα γλιτωσεις 300-600 ευρω. Ειναι ενα κινητρο
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
αν κάνω αίτηση και βάλω κινητό που δεν ανήκει στο άτομο της αίτησης (δεν εχει smartphone) πειράζει ξέρετε?
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Μόλις έκανα και εγώ αίτηση για Σάμο και μου βγάζει προς έκδοση εντός δύο εργάσιμων ημερών. Με το viva wallet δε γνωρίζω πώς λειτουργεί γιατί δεν είχα ποτέ. Μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει;
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Μόλις έκανα και εγώ αίτηση για Σάμο και μου βγάζει προς έκδοση εντός δύο εργάσιμων ημερών. Με το viva wallet δε γνωρίζω πώς λειτουργεί γιατί δεν είχα ποτέ. Μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει;
https://help.vivawallet.com/el/articles/6321836-πώς-ενεργοποιώ-το-north-evia-samos-pass

Δεν ειναι τιποτα , ευκολο ειναι..
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Ευχαριστώ πολύ. Θα κρατήσω τα βήματα όποτε θα είναι έτοιμο η κάρτα. Και μετά πρέπει να κλείσουμε και κατάλυμα, γιατί αποφασίσαμε να τα διαθέσουμε τα χρήματα στο κατάλυμα που θα μείνουμε
Να υποθέσω ότι χρειάζεται να εγκαταστήσω στο κινητό το viva wallet;
 
Last edited:

zagreli

Member
Μηνύματα
32
Likes
58
Δε δεχεται νεες αιτησεις λέει τώρα

Λογικά θα γίνεται να μπούνε στην ίδια συσκευή δύο passes; Εφόσον δεν έχει κάποιος NFC
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom