Σάμος: ο παράδεισος δε βρίσκεται μακριά!

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Επάνω στην μπάρα δεν σου βγάζει έναν φάκελο? πατάς επάνω στο φάκελο
 

Nadito

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Γεια σας καλά μου παιδιά!
Πολύ ενδιαφέρουσες όλες οι πληροφορίες σας για τη Σάμο.
Μου κόλλησε τώρα εμένα να κάνω πεζοπορία κ συγκεκριμένα τη διαδρομή για την παραλία Μεγάλο Σειτάνι (ελπίζω να το λέω σωστά!).
Γνωρίζετε αν υπάρχουν κάποιοι περιπατητικοί σύλλογοι ή κάτι παρόμοιο στο νησί ή ο καθένας παίρνει...τα
"οπίσθιά " κ την κάνει;;
Ρωτάω γιατί θα είμαι μόνη μου και ψιλοφοβάμαι....
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
διπλα ειναι και το Μικρο Σειτανι. ειναι ευκολη διαδρομη! καμια ωρα περπατημα! απλα κοιτα για τους αερηδες εκεινη την ημερα που θα πας γιατι αν εχει κυμα δεν θα τις χαρεις!
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Γεια σας καλά μου παιδιά!
Πολύ ενδιαφέρουσες όλες οι πληροφορίες σας για τη Σάμο.
Μου κόλλησε τώρα εμένα να κάνω πεζοπορία κ συγκεκριμένα τη διαδρομή για την παραλία Μεγάλο Σειτάνι (ελπίζω να το λέω σωστά!).
Γνωρίζετε αν υπάρχουν κάποιοι περιπατητικοί σύλλογοι ή κάτι παρόμοιο στο νησί ή ο καθένας παίρνει...τα
"οπίσθιά " κ την κάνει;;
Ρωτάω γιατί θα είμαι μόνη μου και ψιλοφοβάμαι....
Σωστά το λες.
Σύλλογοι υπάρχουν αλλά δεν κάνουν καθημερινά εκδρομές. Πρέπει να τους ακολουθήσεις πχ στο facebook και να περιμένεις κάποια από τις πεζοπορίες τους, όπου και μπορείς ελεύθερα να ακολουθήσεις. Αρκεί να ενημερώσεις την ομάδα για τον αριθμό των ατόμων.

Συνήθως βέβαια οι περισσότεροι αυτή την διαδρομή την κάνουν μόνοι τους. Δεν είναι και τίποτα απίστευτα δύσκολο. Βατή διαδρομή αλλά καλό θα ήταν να έχεις κάποιον μαζί σου που ξέρει καλύτερα τα κατατόπια, αν και η διαδρομή είναι σημαδεμένη.
Το μικρό Σειτάνι δεν είναι ακριβώς δίπλα, καθώς πέρσι το καλοκαίρι μου πήρε μισή ώρα περπάτημα μέχρι το μικρό, και 1 ώρα και ένα τέταρτο μέχρι το μεγάλο.

Να ξέρεις ότι δεν έχει σήμα το κινητό, και χρειάζεσαι κάποιες προμήθειες (πχ νερό ή κάποιο φαγητό). Και με ΤΙΠΟΤΑ μην ξεκινήσεις μεσημέρι, θα το μετανιώσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom