Σίκινος Φολέγανδρος Σίκινος Φολέγανδρος

Μηνύματα
5
Likes
9
Γεια σας παιδιά. Σκεφτόμαστε με τον άντρα μου φέτος να συνδυάσουμε τη Φολέγανδρο με τη Σίκινο στα μέσα Αυγούστου. Κοιτάω όμως να δω τα ακτοπλοικά, και δε μου βγάζει καράβι απο Σίκινο για Πειραιά, Ραφήνα ή Λαύριο; Κάνω κανένα λάθος; Μπαίνω σε γνωστό σάιτ ακτοπλοικών. Ευχαριστώ για κάθε απάντηση. Αν ξέρετε και κανένα ενοικιαζόμενο να μου προτείνετε θα με υποχρεώνατε!
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Γεια σας παιδιά. Σκεφτόμαστε με τον άντρα μου φέτος να συνδυάσουμε τη Φολέγανδρο με τη Σίκινο στα μέσα Αυγούστου. Κοιτάω όμως να δω τα ακτοπλοικά, και δε μου βγάζει καράβι απο Σίκινο για Πειραιά, Ραφήνα ή Λαύριο; Κάνω κανένα λάθος; Μπαίνω σε γνωστό σάιτ ακτοπλοικών. Ευχαριστώ για κάθε απάντηση. Αν ξέρετε και κανένα ενοικιαζόμενο να μου προτείνετε θα με υποχρεώνατε!
Ακόμα δεν έχουν βγει τα δρομολογια
Από Λαύριο έχει ένα που κάνει 18 ώρες, δεν συμφέρει. Από δωμάτια, δοκίμασε το Γαλήνη, μιλα με τον Δημήτρη. 200 μέτρα από το λιμάνι με εξαιρετική θέα.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Γεια σας παιδιά. Σκεφτόμαστε με τον άντρα μου φέτος να συνδυάσουμε τη Φολέγανδρο με τη Σίκινο στα μέσα Αυγούστου. Κοιτάω όμως να δω τα ακτοπλοικά, και δε μου βγάζει καράβι απο Σίκινο για Πειραιά, Ραφήνα ή Λαύριο; Κάνω κανένα λάθος; Μπαίνω σε γνωστό σάιτ ακτοπλοικών. Ευχαριστώ για κάθε απάντηση. Αν ξέρετε και κανένα ενοικιαζόμενο να μου προτείνετε θα με υποχρεώνατε!
Από Πειραιά φεύγουν τα πλοία για Φολέγανδρο και Σίκινο. Περίμενε λίγο ακόμα να ξεκαθαρίσει το τοπίο με τα δρομολόγια και φαντάζομαι θα εμφανιστούν προσεχώς.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.406
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Γεια σας παιδιά. Σκεφτόμαστε με τον άντρα μου φέτος να συνδυάσουμε τη Φολέγανδρο με τη Σίκινο στα μέσα Αυγούστου. Κοιτάω όμως να δω τα ακτοπλοικά, και δε μου βγάζει καράβι απο Σίκινο για Πειραιά, Ραφήνα ή Λαύριο; Κάνω κανένα λάθος; Μπαίνω σε γνωστό σάιτ ακτοπλοικών. Ευχαριστώ για κάθε απάντηση. Αν ξέρετε και κανένα ενοικιαζόμενο να μου προτείνετε θα με υποχρεώνατε!
Θα υπάρχει σίγουρα το πλοίο Διονύσιος Σολωμός της zante ferries κάθε Δευτέρα, Τετάρτη κ Σάββατο από Πειραιά. Θα προστεθούν οσονούπω πάντως κι άλλα δρομολόγια
 
Last edited by a moderator:

coco_

Member
Μηνύματα
1.315
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνει κανείς ημερήσια Φολέγανδρο από Σίκινο?
Zante ferries & Αρτεμις δεν βολεύουν σαν δρομολόγια.
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.809
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Εν μέρει άσχετο, αλλά φέτος ακούω πάρα πάρα πάρα πολύ κόσμο που θα πάει ή προσπαθεί να πάει Σίκινο...
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.315
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Εν μέρει άσχετο, αλλά φέτος ακούω πάρα πάρα πάρα πολύ κόσμο που θα πάει ή προσπαθεί να πάει Σίκινο...
Δεν λέω...να ανέβει το νησάκι, αλλά από του χρόνου καλυτερα :haha:
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Εν μέρει άσχετο, αλλά φέτος ακούω πάρα πάρα πάρα πολύ κόσμο που θα πάει ή προσπαθεί να πάει Σίκινο...
Προσωπικα δε θα το σκεφτομουν, αλλα εχει παιξει πολλη διαφημιση εδω στο φορουμε.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.309
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνει κανείς ημερήσια Φολέγανδρο από Σίκινο?
Zante ferries & Αρτεμις δεν βολεύουν σαν δρομολόγια.
Μόνο αν υπάρχει κάποια οργανωμένη εκδρομή ή εάν βολέψει κάποιο από αυτά τα μεγάλα πλοία σε συνδυασμό με το «Μαιστρος» που αναφέραμε πριν λίγα ποστ, είτε στο πήγαινε είτε στο έλα.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.048
Πάντως μάλλον η Επισκοπή θα είναι ακόμα με σκαλωσιές το καλοκαίρι αν ισχύει το ρεπορτάζ. Λέει για Σεπτέμβρη του 2021 τέλος των έργων....

Η διάσωση της Επισκοπής στη Σίκινο | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ

Ενώ μετά στο φετινό ρεπορτάζ λέει πως "κοντεύουν" να ολοκληρωθούν τα έργα...Τώρα αν το κοντεύουν εννοεί για Σεπτέμβρη....Μακάρι πάντως να ήταν έτοιμο νωρίτερα...

Οι κάτοικοι της Σικίνου ετοιμάζονται για ένα καλοκαίρι όλο αισιοδοξία | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ
 
Last edited:

coco_

Member
Μηνύματα
1.315
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Πάντως μάλλον η Επισκοπή θα είναι ακόμα με σκαλωσιές το καλοκαίρι αν ισχύει το ρεπορτάζ. Λέει για Σεπτέμβρη του 2021 τέλος των έργων....

Η διάσωση της Επισκοπής στη Σίκινο | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ

Ενώ μετά στο φετινό ρεπορτάζ λέει πως "κοντεύουν" να ολοκληρωθούν τα έργα...Τώρα αν το κοντεύουν εννοεί για Σεπτέμβρη....Μακάρι πάντως να ήταν έτοιμο νωρίτερο

Οι κάτοικοι της Σικίνου ετοιμάζονται για ένα καλοκαίρι όλο αισιοδοξία | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ
Έχω πετύχει με σκαλωσιά Fontana di trevi, big ben...ε να μην πετύχω και Επισκοπή?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.465
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom