Τουρκία Σαββατοκύριακο στην Πόλη

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.422
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ

taxidaki

Member
Μηνύματα
68
Likes
78
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
Και εγώ άλλες 2-3:
1 Από το Φανάρι είναι λίγο δύσκολο να ανέβεις την Ιστικλάλ, όχι ότι δεν γίνεται αλλά είναι 2,5-3 χιλιόμετρα.
2 Κατεβαίνοντας από το πύργο του Γαλατά δεν είναι το Κάμπατας αλλά το Καράκιοϊ.
3 στον Κεράτιο δεν συνηθίζονται βόλτες με καραβάκια.
Και ένα τελευταίο που με μπέρδεψε. Πώς από το ξενοδοχείο πηγαίνοντας για γέφυρα Γαλατά συναντήσατε Μπλέ τζαμί και Αγιασοφιά.
Και ίσως να με γελά η μνήμη μου αλλά η γέφυρα δεν είναι το καλύτερο σημείο για φωτογράφηση της Αγιασοφιάς. (ίσως να μη φαίνεται κιόλας).
Ας σου λυσω τις αποριες...
1...Και ομως ανεβηκαμε. Συνηθιζω να περπαταω αρκετα στα ταξιδια που κανω, και δεν αλλαξα τις συνηθειες μου στην Πολη:D
2...Mea culpa...μπερδεψα τα "Κ":p
3...Ανηκω σε αυτους που μπερδευουν το Βοσπορο με τον Κερατιο (όπως εχει ηδη αναφερει η Anny)
Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο μπερδευτηκες με τη διαδρομη μου προς τη Γεφυρα...Δεν γινεται δηλαδη να μπεις στην πλατεια και αν δεις Μπλε Τζαμι και Αγια Σοφια και να συνεχισεις πισω απο την Αγια Σοφια πριν βγεις στον κεντρικο δρομο παλι με πορεια προς τη γεφυρα;...Να σου θυμισω πως ημασταν με τα ποδια...
Οκ, τα ονοματα τα μπερδευω (οσα δεν ξεχναω εντελως:haha:) αλλα τουλαχιστον θυμαμαι τη διαδρομη που εκανα:roll:
Και τελος, δεν ειπα πως φωτογραφισα την Αγια Σοφια απο τη Γεφυρα, αλλα ετσι νομιζα πταν εβλεπα φωτογραφιες...τελικα φωτογραφισα το Γενι Τζαμι απο τη γεφυρα...ή μηπως το μπερδευω και αυτο; :lol::cool:
...Τρεχω για διορθωσεις......:surf1:
 

msmaria

Member
Μηνύματα
40
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
πολυ ωραια η ιστορια σου αλλα περιμενουμε και τις πληροφοριες για τη μινι κρουαζιερα μιας και το επομενο τριημερο θα την επισκευτω και εγω την Πόλη...

ευχαριστω!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.508
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom