Αυστρία Σαλτσμπουργκ ή Ινσμπρουκ?

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Ποιο απο τα δυο ειναι καλο για βαση για ενα ταξιδι 4 ημερων(3 διαν/σεις) απο Μοναχο? Για να δει κανεις και το μερος που θα μενει και να το εχει βαση για κοντινες εξορμησεις(θα υπαρχουν παιδια πραγμα που σημαινει οτι δεν θα υπαρχει δυνατοτητα μεγαλων αποστασεων). Εποχη ξεχασα να πω και ειναι τελη Απριλιου. Ευχαριστω εκ των προτερων
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Ψηφίζω Σάλτσμπουργκ.

Εύκολη πρόσβαση από Μόναχο, πολύ όμορφο και μπορείς να συνδυάσεις κοντινές εκδρομές είτε σε αυστριακό, είτε σε γερμανικό έδαφος.

Κάνε μια αναζήτηση για Μόναχο, Νότια Γερμανία και Σαλτσμπουργκ και θα βρεις αρκετές πληροφορίες για τα γύρω μέρη.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
σαλσμπουργκ κι εγώ θα έλεγα...αν και το Ινσμπρουκ μ'αρεσει πολύ...
To Σάλσμπουργκ βέβαια είναι μια κλασση παραπανω οπως και να το κάνουμε...και στα δυο μέρη τα ξενοδοχεια είναι τσιμπημένα συνηθως ...αν καταληξεις στο σάλσμπουργκ και θες ,πες μου να σου πω πληροφοριες για ξενοδοχειο σε πολύ καλο σημειο και καλή τιμή...
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Εγω λεω να παω και στα 2!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Δεν υπάρχει σύγκριση... το Σάλτσμουργκ δεν είναι μία είναι δέκα κλάσεις πιό πάνω... μοναδικό μείον τα τσιμπιμένα ξενοδοχεία... λύση βέβαια υπάρχει... σε απόσταση βολής, ούτε μισή ωρίτσα μακριά, υπάρχουν πάμφθηνα ξενοδοχεία στις Γερμανικές Άλπεις... τα χωριουδάκια μαγικά, το τοπίο υπέροχο και το Σάλσμπουργκ δυό βήματα μακριά...
 

gauguin

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΓΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
Σάλτσμπουργκ. Ακόμα και το νεκροταφείο του είναι όμορφο! Μακάβριο, σόρρυ, αλλά όντως είναι.
Αν οι μετακινήσεις με αυτοκίνητο είναι πρόβλημα λόγω των παιδιών, τότε κάνε την καρδιά σου πέτρα, την πιστωτική σου λάστιχο, μείνε εκεί.
 

Kate7

Member
Μηνύματα
122
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Europe roadtrip by moto
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες!!!
Salzburg με διαφορά!!!:)
 

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.843
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εγω ψηφιζω Ινσμπρουκ
αλλα ειναι καθαρα προσωπικη αποψη
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Και γω Σαλτσμπουργκ θα προτεινα με κλειστα ματια.
Ειχα μεινει εκει, με αφορμη τους αγωνες της Εθνικης ποδοσφαιρου στο ΕURO 2008 και εμεινα ενθουσιασμενος.
Πανεμορφη πολη, φοβερα τοπια και μερη στην γυρω περιοχη, ανθρωποι υπεροχοι και πολυ φιλικοι.
Μπορεις ανετα να το χρησιμοποιησεις σαν βαση, για εξορμησεις στην μαγευτικη εξοχη και τα απιστευτα κοντινα χωρια του.
Tip: αν δεν εχετε δικο σας μεταφορικο μεσο, νοικιαστε οπωσδηποτε αυτοκινητο και περιπλανηθειτε οσο περισσοτερο μπορειτε στην ευρυτερη περιοχη.
Θα μεινετε αφωνοι...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Και η δικη μου ψηφος θα παει στο Σαλτσμπουργκ δαγκωτο.Ειναι πανεμορφο,κλασσατο και με πολυ ωραια φυση για κοντινες εξορμησεις.
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Παιδια απο οτι βλεπω το Σαλτσμπουργκ υπερισχυει! Και εγω αρχικα για εκει εκλεινα απλα ηθελα μια γνωμη απο ατομα που εχουν παει. Ηδη κανω πλανα και κανω ερευνα αγορα για διαμονη. Δεν ξερω αν πρεπει να προτιμησω να μεινω πιο εξω στην εξοχη και να ειμαι σε αποσταση βολης ή να μεινω μεσα στη πολη. Πολλα θα εξαρτηθουν απο τις τιμες που θα βρω. Εξαλλου θα ειμαι μαζι με τη γυναικα μου και τα 2 παιδακια μας(2,7 ετων και 13 μηνων ο αλλος). Δεν ξερω θα πρεπει να κοιταω για τετρακλινο? Δεν μου εχει ξανατυχει. Ταξιδι ειχαμε κανει μονο με τον εναν και ειχαμε ζηταγαμε παρκοκρεββατο(babycot). Καλα αυτο ειναι αλλο. Εχω δει πως η αποσταση απο το αεροδρομιο του μοναχου για σαλτσμπουργκ ειναι περιπου 1:40 αν θυμαμαι καλα. Αυτα και μολις δω τιμες ειτε για μεσα ειτε για εξω(συνορα βαυαρικα χωρια) θα γραψω να μου πειτε μηπως εχετε αποψη.
 

atrapos

Member
Μηνύματα
51
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Βιετναμ
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβικη
θα σου εκανα μια εναλλακτικη προταση.Αν εισαι ανοικτος στην περιπετεια,υπαρχει η δυνατοτητα να νοικιασεις τροχοσπιτο σε καμπινγκ μεσα στην πολη του Σαλτζμπουργκ,τεραστιο,με περιπου 40 ευρω και να χρησιμοποιεις αστικη συγκοινωνια.Υπαρχει μινι μαρκετ,εστιατοριο,υπεροχη θεα της πολης,ασφαλεια,κουζινακι,επαφη με τη φυση.Ειναι μια οικονομικη λυση με ελαχιστες εως ανυπαρκτες παραχωρησεις στην ανεση σου,αρκει να σου ταιριαζει αυτο το ειδος διαμονης!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.151
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom