Αυστρία Σαλτσμπουργκ οδικώς απο Βιέννη

ntomata!

Member
Μηνύματα
88
Likes
42
Θα ειμαστε Αυστρια απο 24/1 κ 29/1 θα φυγουμε!Στις 24 θα παραλαβουμε απο το αεροδρομιο το αυτοκινητο κ στη συνεχεια θα κατευθυνθουμε στο ξενοδοχειο Sheraton Fuschlsee-Salzburg Hotel Jagdhof(για την ιστορια θα επιστρεψουμε το αυτοκινητο στις 27 κ θα μεινουμε Βιεννη 2 βράδια).αυτο που θα θα ηθελα να ρωτησω ειναι σχετικα με τους δρομους κ τον καιρο.Απο οτι βλεπω θα εχει μειον.θεωρειτε οτι θα ειναι ευκολο να οδηγησουμε απο αεροδρ. της Βιεννης προς το παραπανω ξενοδοχειο?θα χρειαστουμε κ αλυσιδες?θα μπορουσαμε να παμε απο επαρχιακους δρομους να δουμε κ περισσοτερα στη διαδρομη ή θα δυσκολευτουμε?θα χρησιμοποιησουμε google maps απο το κινητο μου εκτος αν υπαρχει καλυτερη ιδεα οδηγιων.Επισης θα μεινουμε στο εν λογω ξενοδοχειο 24 κ 25 κ μας μενει ενα βραδυ(στις 26) οπου προσπαθω να βρω ενα μερος τυπου Χαλστατ να ειναι παραδοσιακο και τυπου country style να μεινουμε ενα βραδυ!δε μας νοιαζουνε τα μεγαλεια(!!),τρελαινομαι για παραδοσιακα χωριουδακια κ σπιτακια.Οι δρομοι θα ειναι ενταξει λετε,ακομη κ αν χιονισει?Συγνωμη για το πρηξιμο αλλα πραγματικα ξυπναω κ κοιμαμαι με το σουπερ αυτο ταξιδακι(εχω επηρεαστει με το ταξιδι μου στην Ελβετια και βλεπω παντου βουνα με Χάιντι,χαχα!).
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Μην ανησυχείς τόσο πολύ... είναι απλά τα πράγματα άμα έχεις χάρτη η GPS ..Για το χιόνι κανείς δεν ξέρει απο τωρα αλλά όταν πάρεις το αμάξι και ξέρεις ότι θα έχει χιόνι θα ζητήσεις και αλυσίδες με σχετική επιβάρυνση... τώρα αν οι συνθήκες το επιτρέπουν ασφαλώς θα πάτε και Χάλστατ.. έξω μεγάλο πρόβλημα θα συναντήσεις όταν πέσεις σε κακοκαιρία με μεγάλη χιονόπτωση ... είναι κατά τι πιο οργανωμένοι από μας και λίγο παραπάνω..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.379
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom