Σαντορίνη Σαντορίνη με πλοίο ή αεροπλάνο;;

AngelaAlex

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Γεια σας!!! Σκεφτόμαστε για Σαντορίνη φέτος!!! Τι συμφέρει όμως;;; Είμαστε ενα ζευγάρι.. Να παρουμε αυτοκίνητο με πλοίο, ή να παμε αεροπορικώς και να νοικιασουμε στο νησί;;; 7 ή 8 βράδια θα μεινουμε!! Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!! :)
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Από που θα αποπλεύσετε???
Προσωπικά έκλεισα αεροπορικό, βέβαια από Θεσσαλονίκη, δες τις τιμές πλοίων και ενοικιάσεων και σύγκρινε τι σε συμφέρει.
 

AngelaAlex

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Από που θα αποπλεύσετε???
Προσωπικά έκλεισα αεροπορικό, βέβαια από Θεσσαλονίκη, δες τις τιμές πλοίων και ενοικιάσεων και σύγκρινε τι σε συμφέρει.
Σε ευχαριστω!!! Από Πειραιά. Βέβαια σκεφτόμαστε και Ρόδο, με το ίδιο διλημμα!!! o_O
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Πάντως όπως ειπώθηκε βγαίνουν προσφορές με αεροπλάνο και τα ακτοπλοικά είναι πλέον αρκετά ακριβά.
 

Cave_man

Member
Μηνύματα
297
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Και εγω θα σου πρότεινα με αεροπλάνο, 90€ περίπου το άτομο και σε 1 ώρα είσαι εκεί χωρίς ταλαιπωρία
 

APOLLON 3E

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Γεια σου Γιωργή κι εγώ συμφωνώ να πας Σαντορίνη με αεροπλάνο, θα φτάσεις στο νησί και δεν θα κουραστείς καθόλου...Τώρα.... όμως το αυτοκίνητο να ξέρεις ότι θα κοστίσει κάτι παραπάνω!!! Ν α περάσεις όμορφα!!!
 

Αεράκι

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μήλος
Ταξίδι-Όνειρο
Salar de Uyuni, Βολιβία
Αν προτιμήσετε ακτοπλοϊκώς, μην επιλέξετε τα αργά ferries, κάντε κράτηση με τα xpress. Το δρομολόγιο με τα αργά απλά σου τρώει μια ολόκληρη μέρα!
 

mlefkad

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γεια σας!!! Σκεφτόμαστε για Σαντορίνη φέτος!!! Τι συμφέρει όμως;;; Είμαστε ενα ζευγάρι.. Να παρουμε αυτοκίνητο με πλοίο, ή να παμε αεροπορικώς και να νοικιασουμε στο νησί;;; 7 ή 8 βράδια θα μεινουμε!! Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!! :)
Πέρυσι πήγα με πλοίο (γρήγορο) επειδή είχα αμάξι. Νομίζω πως δεν συμφέρει με τίποτα η ενοικίαση, το είχα ψάξει κι εγώ πολύ. Είχα πάει και υψηλή περίοδο, 14 Ιουλίου. Αντιπαθώ τα πλοία, όσο γρήγορα κι αν είναι, αλλά δεν είχα άλλη επιλογή. Κι όπως και να το δεις, με το αυτοκίνητο σου έχεις την απόλυτη αίσθηση αυτονομίας. να περάσετε καλά, όπως κι αν πάτε ;)
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Εγώ θα σου πρότεινα να πάτε με πλοίο, αυτό είχαμε κάνει κι εμείς πριν λίγα χρόνια γιατί θέλαμε να έχουμε το αμάξι μας μαζί. Ναι μεν το αεροπλάνο είναι σίγουρα πιο ξεκούραστο και γλιτώνεις ώρα, αλλά αν θέλετε και αυτοκίνητο για τόσες μέρες πιστεύω θα σας βγει πιο ακριβά αν νοικιάσετε εκεί παρά να το πάρετε μαζί σας. Ακόμα και τα κανονικά ferries να πάρετε,για να είναι πιο οικονομικά, μπορείτε να πάρετε το πρωινό πλοίο και κατά τις 3 μ.μ. θα είστε Σαντορίνη, δεν θα χάσετε και όλη σας τη μέρα και θα έχετε γλιτώσει και κάποια λεφτά απ'το να νοικιάζατε εκεί αμάξι ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.755
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom