Σαντορίνη Σαντορίνη: luxury and budget tips!

Μηνύματα
91
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Άγιοι Τόποι
παιδιά πόσους μήνες πριν προτείνετε κάποιος να κλείνει δωμάτιο για σαντορίνη; μιλάμε ποια για full season ετσι,καλοκαιρι
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Παιδια για να καταλαβω οταν λεμε οτι οι δρομοι δεν ειναι καλοι σημαινει οτι ειναι στενοι-αποκρημνοι-επικινδυνοι;εχω στο μυαλο μου ενοικιαση αυτοκινητου αν ειναι να σκοτωθω ομως αστο!
πειτε μου σας παρακαλω εντυπωσεις επικινδυνοτητας!

α κ ειναι δυνατον οι θαλασσες να ειναι χαλια;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
για αυτο το νησι ερχονται απο ολη τη γη-ναι μπορει να ηρθαν κ εξωγηινοι :p-ειναι δυνατον να ηρθαν μονο για το ηλιοβασιλεμα;;;
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Οι δρόμοι είναι στενοί και με στροφές, σε κάποια σημεία έχει και γκρεμούς, αλλά δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Ειδικά αν πας off season που δεν έχει πανικό από κόσμο.
Το χειρότερο της υπόθεσης είναι η κακή σήμανση και η δυσκολία στο πάρκινγκ.

Όσο για τις παραλίες, ναι δεν είναι το δυνατό σημείο του νησιού. Αλλωστε δεν είναι αυτό το ζητούμενο. Κανείς δεν πηγαίνει εκεί για να κάνει πρωτίστως μπάνια. Υπάρχουν καλύτερες επιλογές για το λόγο αυτό.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
δηλαδη η παραλια δεν ειναι καλη ή τα νερα;;;
εγω ναι θελω να κανω μπανια!παιζει να ειμαι η μονη που εκλεισε σαντορινη και νιωθει οτι την "πατησε" :)
τελη ιουνη θα γινει η εκδρομη λες να ειναι χαμος...?
παρκιγκ εχει εξω απο τα χωρια ή καθολουυυυυυυυυ;
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Καλά, μην τρελαίνεσαι. Μια χαρά μπάνιο μπορείς να κάνεις, αλλά άλλα νησιά έχουν καλύτερες παραλίες. Αν ονειρευόσουν να είσαι σε σούπερ αμμουδερές παραλίες ή ωραίους όρμους με γαλαζοπράσινα νερά (δεν ξέρω και τα γούστα σου), ε, αυτό δε θα το βρεις.

Για τον κόσμο, ο Ιούνιος σίγουρα είναι καλύτερος από Ιούλιο και Αύγουστο, αλλά χειρότερος από Μάιο και Σεπτέμβριο.

Μην αγχώνεσαι θα τη βρεις την άκρη. Ωραία θα περάσεις.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Μια χαρα πάρκινγκ θα βρεις την εποχή που θα πας. Είναι αυτός λόγος να αγχώνεσαι; Το πολύ πολύ να χρειαστεί να περπατήσεις και λιγάκι. Σιγά!

Τώρα για τις θάλασσες 5 μέρες δεν έκανα ούτε ένα μπάνιο. Όχι γιατί μου φαίνονταν χάλια αλλά γιατί δεν μου το έβγαζαν.

Πρωινό ξύπνημα και βόλτα στο νησί μέχρι να ξυπνήσει ο πολύς κόσμος το μεσημεράκι και επιστροφή και αραγμα στην πισίνα του ξενοδοχείου μέχρι να πέσει ο ήλιος.
Μετά βολτουλες και χαλαρωτικά ποτακια!
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
κοπελα οδηγος+γκρεμος=θανασιμος συνδυασμος..ο χαρος βγαινει παγανια :p
με πιανει αγχος με το παρκαρισμα αρκει να βρισκω κ ας ειναι πιο μακρυα δεν πειραζει :p
για διαμονη ειναι τσιμπημενο το ημεροβιγλ κ η οια...ειναι τοσο φανταστικ ωστε λετε να τα σκασω χοντρα;αξιζει;το λονδινο ειναι φτηνοτερο λεμε :)
σκεφτομαι καθε βραδυ να ειναι σε αλλο χωριουδακι!
thx
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Στη Σαντορίνη πηγαίνει κάποιος κυρίως για τη θέα στην καλντέρα και μετά για οτιδήποτε άλλο.
Βρες μια αξιοπρεπή λύση με θέα καλντέρα και μείνε μόνο εκεί.
Αν το οικονομικό είναι μεγάλο θέμα, κόψε από αλλού.

Για διαμονή δες και στο Φηροστεφάνι.
 

PERIKLIS1

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
κοπελα οδηγος+γκρεμος=θανασιμος συνδυασμος..ο χαρος βγαινει παγανια :p
με πιανει αγχος με το παρκαρισμα αρκει να βρισκω κ ας ειναι πιο μακρυα δεν πειραζει :p
για διαμονη ειναι τσιμπημενο το ημεροβιγλ κ η οια...ειναι τοσο φανταστικ ωστε λετε να τα σκασω χοντρα;αξιζει;το λονδινο ειναι φτηνοτερο λεμε :)
σκεφτομαι καθε βραδυ να ειναι σε αλλο χωριουδακι!
thx
Προτεινω να κλεισεις δωματιο στο Καρτεραδος. Δεν εχει θεα Καλντερα αλλα απεχει 2χλμ από τα Φηρά. Εκλεισα με 50 ευρω στις 1/8 σε δωμάτια με πισίνα. Την θέα έτσι κι αλλιώς θα την βλέπεις συνέχεια στις βόλτες σου σε Οία,Φηρά,Ημεροβίγλι.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
σωστο κ αυτο..το θεμα ειναι οτι δεν ειναι ερωτικο ρομαντικο τριημερο οποτε δεν θα ξενυχτησω με τη θεα στο μπαλκονι. στις βολτες μου πιο πολυ με ενδιαφερει.στο καρτεραδος βρισκω πολλα κ οικονομικα.ειναι χωριο ή απλα ξενοδοχειοχωρι;
παντως ολα εχουν πισινα...ακομη τα απλα ειναι -φαινονται-καλοφτιαγμενα.
anny τι γνωμη εχεις για το καρτεραδος ως λυση;
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
γνωμη μου ειναι να κλεισεις κατι με δωρεαν ακυρωση ακομη κ 3χρονια πριν :) και οταν πλησιαζει ο καιρος κ βρεις κατι καλυτερο το ακυρωνεις.μην προπληρωσεις κατι εκτος αν ειναι καμια τελεια προσφορα.
οσο για τη σεζον οπως φαινεται λιγο πολυ ολη τη χρονια :)
για τον ιουνη παντως εχω μια ελπιδα οτι ελληνες τουλαχιστον δεν πανε οποτε η υπολοιπη βαβελ θα με συναντησει..:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom