Σαντορίνη Σαντορίνη: luxury and budget tips!

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Κοίτα το Νοέμβριο έπρεπε να το περιμένεις ότι θα είναι έτσι η κατάσταση στο νησί και μάλιστα στη Περίσσα. Φαντάζομαι ότι μόνο στα μεγάλα χωριά (Φηρά, Οία) θα ήταν κάπως ανεκτά.
Για Μάιο μην το σκέφτεσαι: θα είναι σούπερ, μάλιστα μπορεί να έχει και πολύ κόσμο.
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Πάντως Σεπτέμβρη που είχαν πάει φίλοι μου πέρσι ήταν ωραιότατος ο καιρός (έκαναν και μπάνια στη θάλασσα) και δεν είχε και τον κακό χαμό από τουρίστες που γίνεται το καλοκαίρι..
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.111
Κι εμείς για αυτό σκεφτόμαστε να πάμε Ιούνιο για να αποφύγουμε το χαμό που γίνεται ειδικά τον Αύγουστο απο τις ορδές των τουριστών.Ελπίζω μόνο να μην είναι πολύ κρύα η θάλασσα.:lol::playball:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Πάντως Σεπτέμβρη που είχαν πάει φίλοι μου πέρσι ήταν ωραιότατος ο καιρός (έκαναν και μπάνια στη θάλασσα) και δεν είχε και τον κακό χαμό από τουρίστες που γίνεται το καλοκαίρι..
Και γω τελη αυγουστου-αρχες σεπτεμβρη πηγα περυσι και ηταν πολυ ωραια.

Ειχε κοσμο,αλλα οχι ο χαμος που γινεται τον αυγουστο και τον ιουλιο.

Και οι τιμες διαφορετικες,ολα καλυτερα.
 

aurora

Member
Μηνύματα
6
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!! Μάλλον θα πάω Μάιο,γιατί Σεπτέμβρη είναι και η εξεταστική. Θα προσπαθήσω να κάνω και μπάνιο αλλά μάλλον μέχρι τον αστράγαλο θα μπω (πάντως το Νοέμβρη που πήγα ήταν δυο Καναδοί και κάνανε μπάνιο:pκρύωνες που τους έβλεπες)
 

aurora

Member
Μηνύματα
6
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
(πάντως Ιούνιο δε νομίζω να αποφύγετε το χαμό,alma...ρώτησα και μου είπανε ότι ακόμα και το Μάιο στην Οία το ηλιοβασίλεμα δεν παίζει να βρεις να καθίσεις)
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.111
Κόσμο η πανέμορφη Σαντορίνη εννοείται θα έχει πάντα.Ωστόσο τον Ιούνιο έχει λιγότερο κόσμο απο τον Αύγουστο και συνεπώς χαμηλότερες τιμές.;) Το μόνο που με προβληματίζει είναι μήπως είναι πολύ κρύα η θάλασσα.
 

fantasia13

Member
Μηνύματα
163
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Μην το σκεφτεσαι, η θαλασσα θα ειναι υπεροχη
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Εστιατοριο σε Φηρα ή Οια που να βγαινει το πολυ στα 100ευρω-110 για 2 ατομα (πχ για 2 κυριως, 1 σαλατα κ 1 μπουκαλι κρασι, αν παιζει κ γλυκακι ακομα καλυτερα βεβαια) υπάρχει;; Διαβασα κ τα προηγουμενα posts αλλα στο tripadvisor βλεπω πολλα σχολια για 1800 κ κουκουμαβλος πχ, οτι ειναι υπερεκτιμημενα.
Εν ολιγοις ψαχνω θεα και ροματζαδα με οσο το δυνατο καλο φαγητο.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εγω ειχα παει περυσι σε ενα στην οια,το οποιο ηταν στον κεντρικο πεζοδρομο,στις αρχες του,μετα την εκκλησια.

Δεν θυμαμαι ονομα ομως.Αλλα ειναι σε στυλ ταβερνακι.
Και η θεα πολυ καλη,μιας και ειναι ακριβως μπροστα.
Πολυ φθηνο και φαγαμε και ηπιαμε καλα.
 

chrislia

Member
Μηνύματα
42
Likes
26
Εστιατοριο σε Φηρα ή Οια που να βγαινει το πολυ στα 100ευρω-110 για 2 ατομα (πχ για 2 κυριως, 1 σαλατα κ 1 μπουκαλι κρασι, αν παιζει κ γλυκακι ακομα καλυτερα βεβαια) υπάρχει;; Διαβασα κ τα προηγουμενα posts αλλα στο tripadvisor βλεπω πολλα σχολια για 1800 κ κουκουμαβλος πχ, οτι ειναι υπερεκτιμημενα.
Εν ολιγοις ψαχνω θεα και ροματζαδα με οσο το δυνατο καλο φαγητο.
πριν 2 χρονια ειχα παει στην οια στο feredini. πολύ όμορφο με εκπληκτική θέα και ωραίο φαγητό.δεν θυμάμαι ποσο ειχαμε πληρωσει αλλα εχω την εντυπωση πως κυμαινεται στα 100ευρώ για 2 ατομα. πολύ ωραίο ήταν και η σελήνη, κοντα στα φηρά σε ένα λόφο, αλλά για να πας εκεί θέλει αμάξι και ήταν πιο ακριβα. επισης εξισου ωραια ειχαμε φαει στα φηρα στη saltsa, δεν ηταν απο τη μερια της καλντερας, αλλα το φαγητο του αξιζε πραγματικα. και ενα αλλο που μου διαφευγει αυτη τη στιγμη το ονομα του στα φηρα, ειχα φαει εκπληκτικη μακαροναδα με γαριδες και λευκη σαλτσα.απο τη μερια της καλντερας και ανεβαινεις κατι σκαλακια για να πας στη ταρατσα του. σε καμια περιπτωση ομως μη πας στα φηρα σε ενα εστιατοριο που τα τραπεζια του βρισκονται "στην ακρη του γκρεμου". εκπληκτικη θεα, πολυ ρομαντικο, αλλα πανακριβο και δεν αξιζε καθολου τα λεφτα του. αυτααα. παντως ρωτα και στο ξενοδοχειο που θα μεινεις τι εχουν να σου προτεινουν, σιγουρα οι ντοπιοι ξερουν καλυτερα
καλα να περασεις
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.876
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom