Σαντορινη το ομορφοτερο νησι του κοσμου

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Εντάξει, όλα αυτά είναι υποκειμενικά. Ο καθένας με τα μάτια του βλέπει κάτι όμορφο ή άσχημο!
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Ας μη γελιόμαστε, εμείς που το έχουμε στα ...πόδια μας το βλέπουμε ίσως διαφορετικά από τον εκάστοτε ξένο που επισκέπτεται τη Σαντορίνη.
Ούτε για μένα είναι το ομορφότερο νησί..της Ελλάδας, όχι του κόσμου, αλλά είναι καθαρά υποκειμενικό. Εγώ πχ αν δε βρω τουλάχιστον 5-6 παραλίες που να αξίζουν σε ένα νησί, πέφτει αρκετά στα μάτια μου, όσο διαφορετικό ή μοναδικό κι αν είναι.
Πέρυσι γνώρισα ένα ζευγάρι Αμερικανών κοντά στα 30 οι οποίοι είχαν κάνει αρκετά ταξίδια στον κόσμο και έλεγαν πως σαν τη Σαντορίνη, δεν έχουν και δε νομίζουν να βρουν πουθενά.
 

Arntin

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ορεινή Αρκαδιά ερχόμαστε.
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
H Σαντορίνη έχει μια ιδιαίτερη ομορφιά. Ιδίως η Οία .
Σε καμία περίπτωση δε θα έλεγα κι εγώ με τη σειρά μου ότι είναι το ωραιότερο νησί του κόσμου!!!
Όπως είπε και ο-η(?) Twinkie δεν έχει και καμιά παραλία της προκοπής.
Η Καλντέρα των Φηρών είναι βρομερότατη .Παντού περιττώματα γαϊδάρων και όσο για την εξαίσια μυρωδιά, τι να πω???
Έχω πάει 3 φορές μιας και είναι κοντά στην Κρήτη και εύκολα πας για 2-3 μέρες.
Την τελευταία φορά αποφάσισα(μόνη μου) ότι δε θέλω να ξαναπάμε.
Οι τιμές τους δεν δικαιολογούν τις προσφερόμενες υπηρεσίες .
Μα 5 ευρώ για ένα ποτήρι λεμονίτα(δεν μου έφεραν καν μπουκάλι) στο ταρατσάκι του πελεκάνου??? Και δεν είναι μόνο το συγκεκριμένο μαγαζί αλλά και όλα όσα πήγαμε. Φαγητό δύο άτομα όχι κάτω απο 80 -100 ευρώ .
Και η διαμονή?Επίσης απλησίαστη.Αύγουστο-Σεπτέμβρη δίκλινο απο 250ευρώ και πάνω...
Ευχαριστώ δε θα ξαναπάρω.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Είναι όντως καταπληκτική με τη μοναδική θέα που προσφέρει, αλλά νησί δίχως παραλίες.... μμμ...σχεδόν δίχως παραλίες. Πάντως και γώ πιστεύω ότι είναι απο τα ομορφότερα νησιά λόγω της μοναδικότητας της θέας. Νιώθεις υπέροχα όταν πίνεις καφεδάκι στην άκρη της καλντέρας και αισθάνεσαι ότι κρέμεσαι απο την κορυφή, με το ηλιοβασίλεμα και όλο το Αιγαίο μπροστά σου...
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Το μόνο κριτήριο για την ομορφιά ενός νησιού ειναι οι παραλίες? Η ιδιαιτερότητα του τοπίου είναι μοναδική και δίκαια συγκαταλέγεται στην λίστα. Για τις τιμές τι να κάνουμε, όπου υπάρχει ζήτηση είναι μαθηματικά βέβαιο ότι ανεβαίνουν, για 'οποιον δεν αντέχει το κόστος της διαμονής στην καλντέρα υπάρχουν και άλλα μέρη.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Η πλάκα ξέρετε ποιά είναι? Το δεύτερο σ' αυτήν τη λίστα ήταν το Μπαλί! :haha::haha::haha:

Τι να πείς!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
2 πρωτα νησια ανευ παραλιων λοιπον ...σαφως κ το κριτηριο δεν ειναι οι παραλιες μονο ..οσο και αν τις αγαπαμε .
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Μην ξεχνάτε ότι πολλοί από αυτούς που ψηφίζουν, βλέπουν σπάνια τη θάλασσα και μπορεί να μην τους ενδιαφέρουν καν οι ωραίες παραλίες, αλλά ή συνολική ή/και ιδιαίτερη εικόνα του τοπίου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.950
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom