Φιλιππίνες Σαν βγεις στον πηγαιμό για Φιλιππίνες…

soudianos

Member
Μηνύματα
3.697
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
αυτά υα κοράλια που μου κόβανε τις πατούσες δεν θα τα ξεχάσω
 
  • Like
Reactions: DrG

paskalis

Member
Μηνύματα
87
Likes
231
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Και δεν φτανει που χαλασε η αναθεματισμενη η σκούνα, βλέπουμε στη θάλασσα και πτερύγιο καρχαρία και μας κόπηκε το αίμα! Αν βουλιάζαμε η στεριά ήταν κοντά, αλλά θα ζουσες να φτασεις;
 
  • Like
Reactions: DrG

Elen_lk88

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
image.jpeg Καλησπέρα παιδιά!Εχω επισκεφτεί ήδη μια φορα τις Φιλιππινες και συγκεκριμένα το boracay και ακομα πιο συγκεκριμένα στον μεγάλο τυφώνα του 2013 ημουν στο νησι
Φέτος επέλεξα να πάω ξανά εκει όμως αυτή τη φορα στο palawan.Εχω λιγο άγχος για την επιλογή μου.Μηπως μετα την παραλία του boracay εκείνες του palawan μου φανούν "λίγες"..θα ήθελα αν ηταν εύκολο να μου δώσει κάποιος μερικές πληροφορίες σχετικά με το που θα ηταν καλα να μείνω..
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μηπως μετα την παραλία του boracay εκείνες του palawan μου φανούν "λίγες"..θα ήθελα αν ηταν εύκολο να μου δώσει κάποιος μερικές πληροφορίες σχετικά με το που θα ηταν καλα να μείνω..
Λίγες αποκλείεται να σου φανούν, διαφορετικές ναι. Η Λευκή παραλία του Μπορακάι είναι πολύ πιο τουριστική, με κόσμο και μαγαζιά. Το palawan είναι πολύ πιο μεγάλο νησί με πολύ λιγότερο κόσμο, πανέμορφες παραλίες και σίγουρα πιο δραματικό σκηνικό. Πιστεύω θα εντυπωσιαστείς. Όσο για το που να μείνεις, νομίζω κάπου κοντά στο El Nido είναι καλά με πολλές επιλογές για εκδρομές στα γύρω νησάκια. Αν διαθέτεις πολλές μέρες, μπορείς να διαθέσεις κάποιες στο Puerto Princessa και στο Honda bay, αν και η διαδρομή από-προς El Nido οδικώς και με banca είναι από μόνη της μια περιπέτεια. Υπάρχει και το αεροπλάνο φυσικά..

Μην έχεις καθόλου άγχος, το Palawan είναι ότι καλύτερο διαθέτουν οι Φιλιππίνες!
 
  • Like
Reactions: DrG

Elen_lk88

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Λίγες αποκλείεται να σου φανούν, διαφορετικές ναι. Η Λευκή παραλία του Μπορακάι είναι πολύ πιο τουριστική, με κόσμο και μαγαζιά. Το palawan είναι πολύ πιο μεγάλο νησί με πολύ λιγότερο κόσμο, πανέμορφες παραλίες και σίγουρα πιο δραματικό σκηνικό. Πιστεύω θα εντυπωσιαστείς. Όσο για το που να μείνεις, νομίζω κάπου κοντά στο El Nido είναι καλά με πολλές επιλογές για εκδρομές στα γύρω νησάκια. Αν διαθέτεις πολλές μέρες, μπορείς να διαθέσεις κάποιες στο Puerto Princessa και στο Honda bay, αν και η διαδρομή από-προς El Nido οδικώς και με banca είναι από μόνη της μια περιπέτεια. Υπάρχει και το αεροπλάνο φυσικά..

Μην έχεις καθόλου άγχος, το Palawan είναι ότι καλύτερο διαθέτουν οι Φιλιππίνες!
Προτιμώ την περιπέτεια απο το αεροπλάνο,ειναι κ ο βασικός λόγος π επιλέγω τέτοιους προορισμούς.Θα μείνω ενα μήνα εκει όποτε θα εχω το χρόνο να δω αρκετά μέρη.Για ενα μήνα ειχα πάει και στο boracay και μπορώ να πω βαρέθηκα,δεν ειχε πολλα πραγματα.Ευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες.
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: DrG

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.406
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom