Σαν παραμύθι!

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Μια φορά κι έναν καιρό γεννήθηκε μια μικρή νεράιδα όταν ένα μωρό χαμογέλασε πρώτη φορά
FB_IMG_1655950774601.jpg
και το μωρο μεγάλωσε και έφτασε γύρω στα 50 ,μα μια κακιά στιγμή του έκλεψε το χαμόγελο και κάπως έτσι ξεκινά το παραμύθι που μεταξύ μας ελπίζω να έχει ...κι έζησαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα...έπρεπε λοιπόν για να λυθούν τα μαγιά να ταξιδέψει σ ένα μέρος νεραιδενιο να βρει τις νεράιδες και να ξαναβρεί το χαμένο της χαμόγελο ...ποιο νεραιδενιο μέρος απ' την λίμνη Κόμο δεν υπάρχει κι έτσι λοιπόν η μαγεμένη κοπέλα ξεκίνησε το ταξίδι της... νοερά έβγαλε εισιτήρια με ryanair από Αθήνα προς Μπέργκαμο (ε ναι δεν είχε φτερά μην είμαστε και πλεονέκτες).και δούλευε μέρα νύχτα για να βγάλει τα υπόλοιπα διαμονή και διατροφή στο υπέροχο Κόμο...το δωμάτιο χοστελ το έκλεισε μεσω booking στην περιοχή domaso και είχε μεγάλη χαρά για όλα όσα ανακάλυπτε μέρα με τη μέρα για αυτό το παραμυθένιο ταξίδι στο Κόμο.Αυτη τη στιγμή ακόμα βρίσκεται στην Πάτμο μόλις σχολασε γιατί ήταν εργαζόμενη αν και μαγεμένη (βασιλοπούλα);;;δεν ξέρω πάντως σε παλάτια θα πήγαινε έστω να τα δει και ποιος ξέρει;ίσως οι νεράιδες κάναν συμβούλιο και της ξαναέδιναν το χαμόγελο της.(Για την ιστορία η μαγεμένη κοπέλα μήνες ταλαιπωρήθηκε από πάρεση προσωπικου νεύρου είναι καλύτερα από πριν αλλά ακόμα δεν μπορεί να χαμογελάσει δυνατά απλά αχνογελάει και πάλι καλά,ο γιος της μετά το σοβαρό ατύχημα είναι καλύτερα περπατά και πέρασε και την τάξη στο ΕΠΑΛ με βοήθεια απ' τους καθηγητές του.)Ας επανέλθουμε στο ταξίδι μας όμως που ελπίζω να είναι παραμυθένιο κι ας μην έχω ξεκινήσει ακόμα ταξιδεύω 11 Αυγούστου με 17 εκεί δλδ που θα γίνεται χαμός στο νησί με πανηγύρια εγώ φεύγω χεχεχε δεν τα μπορώ τα πανηγύρια θέλω να ηρεμήσω θα μου πεις δε θα χει κόσμο το Κόμο;θα χει αλλά θα χει και νεράιδες μην ξεχνιόμαστε.Πληροφοριες που έχω βρει εδώ πολλές όπως αυτά τα δρομολόγια από και προς Κόμο με δημόσιο φέρυ.
FB_IMG_1655950791665.jpg
FB_IMG_1655950908976.jpg
Screenshot_20220623-045805.jpg
Screenshot_20220623-045755.jpg
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Το δωμάτιο που έχω κάνει κράτηση το hostel δλδ είναι αυτό έχει καλές κριτικές και είναι καρακεντρο στη λίμνη μες στη λίμνη domaso με ιδιωτική λέει παραλία...οι φωτογραφίες ίσως βγαίνουν ανακατεμένες ελπίζω να το διορθώσω αργότερα ....κι η ιστορία συνεχίζεται....
Screenshot_20220623-054437.jpg
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Με το καλό να πας και να περάσεις νεραιδενια!

Υγ. Περαστικά και σιδερένιοι και οι δύο!
Απ' το δικό σου ταξίδι πήρα την έμπνευση για Κόμο να ξέρεις...είμαστε καλύτερα τώρα καμιά σχέση με το πριν ευχαριστούμε πολύ...εγώ δε θα πάω οδικώς θα το κάνω μόνο για Κόμο ότι μπορώ να ζήσω εκεί στη λίμνη και στα χωριά που δεν είναι και μικρά ούτε και λίγα θα πάρω κι ένα μαγιό να κάνω κάνα μπάνιο αν τύχει και θα βγάλω πολλές φωτογραφίες ...είμαι καλύτερα στην πρώτη φωτό είναι πάνω στην έξαρση της αρρώστιας η κάτω φωτό είναι προχτές που πήγα για μπάνιο απλά δε γελάω ακόμα γμτ...δε μπορώ δλδ το νεύρο δεν...τι βελονισμο τι φυσικοθεραπείες έχω κάνει τίποτα μόνο η καλή διάθεση με βοηθάει κι από αυτήν τελικά θα πάρω δυνάμεις.και πάλι ευχαριστώ ότι πληροφορία έχεις δεκτή.
 

viktoria

Member
Μηνύματα
168
Likes
435
Απ' το δικό σου ταξίδι πήρα την έμπνευση για Κόμο να ξέρεις...είμαστε καλύτερα τώρα καμιά σχέση με το πριν ευχαριστούμε πολύ...εγώ δε θα πάω οδικώς θα το κάνω μόνο για Κόμο ότι μπορώ να ζήσω εκεί στη λίμνη και στα χωριά που δεν είναι και μικρά ούτε και λίγα θα πάρω κι ένα μαγιό να κάνω κάνα μπάνιο αν τύχει και θα βγάλω πολλές φωτογραφίες ...είμαι καλύτερα στην πρώτη φωτό είναι πάνω στην έξαρση της αρρώστιας η κάτω φωτό είναι προχτές που πήγα για μπάνιο απλά δε γελάω ακόμα γμτ...δε μπορώ δλδ το νεύρο δεν...τι βελονισμο τι φυσικοθεραπείες έχω κάνει τίποτα μόνο η καλή διάθεση με βοηθάει κι από αυτήν τελικά θα πάρω δυνάμεις.και πάλι ευχαριστώ ότι πληροφορία έχεις δεκτή.
Καλησπερα, τι επαθες βρε κοπελα μου !τι να πω τοσο θετικος ανθρωπος και αισιοδοξος παρα τα στραβα που σου τυχαινουν,περαστικα Και για παρηγορια ,μας δινονται μονο οσα μπορουμε να αντεξουμε!σου ευχομαι οτι καλυτερο απο δω και περα τα χειροτερα περασαν πιστεψε το!καλη σου νυχτα !
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Καλησπερα, τι επαθες βρε κοπελα μου !τι να πω τοσο θετικος ανθρωπος και αισιοδοξος παρα τα στραβα που σου τυχαινουν,περαστικα Και για παρηγορια ,μας δινονται μονο οσα μπορουμε να αντεξουμε!σου ευχομαι οτι καλυτερο απο δω και περα τα χειροτερα περασαν πιστεψε το!καλη σου νυχτα !
Όλα καλά θα πάνε στο τέλος αν δε πάνε καλά δεν θα ναι το τέλος... Διανύσαμε μια εποχή γκαντεμιας όλοι μας μια με τις καραντινες μια με χρόνια Κλεισούρας και ταξιδιωτικών αλλαγών μια με όσα μου έτυχαν εμένα και στον μικρό αλλά όχι δε το βάζουμε κάτω αυτή τη βδομάδα κλείνω ακτοπλοϊκά εισιτήρια...κι ένα ένα μπαίνει στη "θέση"του...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.854
Likes
14.088
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Συννεφούλα μου είναι ανιαρή η πριγκιπική ζωή, καλύτερη ανεξάρτητη και να βασίζεσαι στα πόδια σου. Το χαμόγελο δε το χάνεις, το εκπέμπουν τα μάτια σου. Περαστικά και σε σένα και στο παλικάρι σου. Βαστάτε γερά.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Παιδιά που λέτε...έκλεισα ακτοπλοϊκά στο τσακ ...χαμός θα γίνει στην Πάτμο ούτε τρίτη θέση δεν είχε για Πειραιά κι επιστροφή...όχι το φαντάζεστε να τα είχα κανονίσει όλα και να μην μπορούσα να φύγω;έχω την αίσθηση ότι το νησί θα φουλαρει Αύγουστο ήδη γίνεται χαμός...να είστε καλά να μας έρχεστε εγώ να φύγω θέλω...κι ας ξανάρθω μετά ...απλά να φύγω....όλα καλά λίγα τελευταία εισιτήρια κατάστρωμα έμειναν φφφφ άγχος κι αυτό...άσε που ακριβήναν τα ρημαδια....
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Σήμερα το βράδυ ουσιαστικά ξεκινάει το ταξίδι μου,σόλο όπως πάντα,και το πρώτο μεταφορικό μέσο θα είναι δυστυχώς το καράβι από Πάτμο για Πειραιά...12ωρο το έχουν κάνει και δεν έχω καμπίνα...αλλά θα το αντέξω ...έκλεισα σήμερα ολοήμερες εκδρομές σε μπελατζιο,την επόμενη σε βαρενα και τη μεθεπόμενη σε μενατζιο...θέλω να το πάω χαλαρά κάθε μέρα μια ολοήμερη...όχι οργανωμένα μόνη μου θα επισκεφτώ το κάθε μέρος ξεχωριστά πληροφορίες για εισιτήρια κλπ βρήκα εδώ "Lake Como, Italy: the best things to do | Lake Como Travel" Lake Como, Italy: the best things to do | Lake Como Travel φοβερή δουλειά έχουν κάνει βρήκα τα πάντα για το ταξίδι μου από εισητηρια τιμές κρατήσεις κλπ...εντυπώσεις τώρα...τελικά οι Ιταλοί είναι πιο τοπικιστες από τους Έλληνες έλεγα ότι τρώγονται εδώ στην Πάτμο που έχουμε τρία χωριά κάμπο σκάλα και χώρα αλλά κι οι Ιταλοί δεν πάνε πίσω χαχαχα προσπαθούν με κάθε τρόπο να διαφημίσουν τον τόπο τους και να σε κρατήσουν εκεί είτε είσαι βαρενα είτε είσαι μπελατζιο κλπ...οι κρατήσεις έγιναν με δημόσιο φέρυ...επίσης πως έχει βγει η άποψη ότι το Κόμο είναι χωριουδάκι ρε παιδιά;θέλει δύο μέρες να το δω τουλάχιστον που θα τις κάνω με λεοφωρειο από ντομαζο που θα μένω...με το φέρυ δε συμφέρει για Κόμο είναι τρείς ώρες με καραβάκι και επιστροφή δεν έχει...θα πάω με λεοφωρειο να το δω έχει καθημερινά δρομολόγια και υπέρ οικονομικά...για την ώρα είμαι ακόμα στη δουλειά σχολαω δέκα το βράδυ έχω έτοιμη χειραποσκευη και έχω αγοράσει γατοτροφες για όσες μέρες λείπω...η καρδιά μου κάνει ντουκου ντουκου...ή από χαρά ή θα τα τιναξω χαχαχα...πρώτος σταθμός το εξωτικό Κερατσίνι πάντως....ο πειραιακος μου.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Στο καράβι είμαι...είχε καθυστέρηση μια μισή ώρα και πάει Πειραιά από Πάτμο μέσω Λέρου...πρώτη φορά μου τυχαίνει πολλοί τουρίστες όμως κλαίνε αεροπορικά κι είναι άδικο για εκείνους λογικά μεσημέρι θα είμαστε Πειραιά ευτυχώς εγώ πετάω την Πέμπτη αν ξεπεράσουμε και τη μάστιγα του χ96 στον Πειραιά που έχει έργα αυτή την εποχή θα πω ναι είμαι τυχερή....παίζει να πάω απ' την προηγούμενη στο αεροδρόμιο η πτήση ειναι πολύ νωρίς το πρωί για Μπέργκαμο...έχουν όλοι μια φάτσα ρε παιδιά κι όχι άδικα απλά είμαι χαρούμενη με το ταξίδι και πλέω σε πελάγη ευτυχίας κι αναισθησίας.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Παιδιά βοήθεια θελει η Ιταλία για ryanair plf ?από Αθήνα προς Ιταλία για Ελληνίδα πολίτη;;;έκανα check in αλλά μου ζητάει κάτι περίεργα η ryanair και καλά είναι υποχρεωτικά και τέτοια ισχύει;
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.163
Likes
5.072
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Παιδιά βοήθεια θελει η Ιταλία για ryanair plf ?από Αθήνα προς Ιταλία για Ελληνίδα πολίτη;;;έκανα check in αλλά μου ζητάει κάτι περίεργα η ryanair και καλά είναι υποχρεωτικά και τέτοια ισχύει;
Οχι , απο 1 Ιουνιου καταργηθηκε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.813
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom