Σαν σήμερα (ταξιδιωτική έκδοση)

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Νίκο το μισοβυθισμένο είναι το "Αριζόνα"αν θυμάμαι καλά.Το άλλο ποιο είναι;
Στην τρίτη φωτογραφία είναι το Bowfin, υποβρύχιο το οποίο συμμετείχε στον πόλεμο, και στο οποίο έμπαινες κιόλας μέσα.

Οι υπόλοιπες φωτογραφίες, είναι από το Missouri, το οποίο ήταν ενεργό μέχρι και πρόσφατα (αποσύρθηκε μετά τον 1ο πόλεμο του Κόλπου το '91). Στο πλοίο αυτό έληξε και επίσημα ο Β'ΠΠ, με την υπογραφή της παράδοσης της Ιαπωνίας στις αρχές Σεπτέμβρη του '45.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.936
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Μας έχει διαλύσει το νευρικό σύστημα με αυτές τις "απαίσιες" φωτογραφίες από Κούβα λέμε!!!
Πιό κίτρινη κι από λεμόνι γίνομαι από τη ζήλια μου κάθε φορά που τις βλέπω!!!🍋🍋🍋
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.364
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
18 Μαρτίου 1988 Γάνδη Βέλγιο:

Γάνδη 1.jpg



Γάνδη 2.jpg


Έρωτας με την πρώτη ματιά, ο οποίος κρατάει μέχρι σήμερα. Από τότε έχω επισκεφθεί την πόλη άλλες τρεις φορές και κάθε φορά που θα μου δίνεται η ευκαιρία θα την επισκέπτομαι ξανά και ξανά! Και για να ακριβολογώ, και τις τρεις φορές δεν ήταν μια απλή βολτούλα στη Γάνδη, αλλά πολυήμερη διαμονή.

Την πρώτη φορά έμεινα 17 μέρες και εδώ (όσοι δεν έχετε διαβάσει μέχρι τώρα την ιστορία μου) μπορείτε να μάθετε το γιατί και να περιπλανηθείτε μαζί μου σε όλες τις γειτονιές και τα πάρκα αυτής της υπέροχης πόλης:

Βέλγιο - Γαλλία - Μαζί με τον βασιλικό ποτίζεται και η γλάστρα!

Τη δεύτερη φορά (συνολικά 10 ημέρες) μαζί με τον σύζυγο μείναμε κάποιες ημέρες στη Γάνδη, αλλάξαμε χρονιά, αφήνοντας πίσω το 2018 και μπαίνοντας στο 2019, αλλά κάναμε και κάποιες εξορμήσεις σε Βρυξέλλες, Αμβέρσα και Άμστερνταμ. Εδώ είναι καταγεγραμμένο και αυτό το ταξίδι:

Βέλγιο - Ολλανδία - Γιατί κάποιοι έρωτες δεν είναι εφήμεροι αλλά παντοτινοί!

Την τρίτη φορά (συνολικά 23 ημέρες) ευχαριστήθηκα ατελείωτες βόλτες, με τα πόδια αλλά και με το ποδήλατο, στη γνώριμη πλέον πόλη. Επιπλέον η Γάνδη αποτέλεσε ιδανική αφετηρία για ένα πενθήμερο αεροπορικό ταξιδάκι στη Δανία και τη Σουηδία, για ένα τριήμερο οδικό ταξίδι σε Annevoie-Rouillon (επαρχία Namur Βελγίου), Dinant (επαρχία Namur Βελγίου), Château Vêves (επαρχία Namur Βελγίου) και Arlon (Βαλλονία του Βελγίου), στο Λουξεμβούργο και στα Wéris και Durbuy (Βαλλονία του Βελγίου), καθώς και για ένα mini οδικό στο Château d΄ Ooidonk (πόλη Deinze Βελγίου), στη Δουνκέρκη (Γαλλία), στο Ville de Bergues (Γαλλία) και στη Λιλ (Γαλλία). Υπάρχουν ιστορίες και για αυτά τα υπέροχα ταξίδια:

Δανία - Σουηδία - Στη χώρα της Μικρής Γοργόνας!

Βέλγιο - Γαλλία - Λουξεμβούργο - Αιχμαλωτίζοντας για πάντα εικόνες του φθινοπώρου σε τέσσερις τροχούς!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.636
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom