Αρμενία Γεωργία Σα βγεις στον πηγαιμο για τα βαφτισια

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Πολύ τρυφερή η αναφορά στη συνταξιδιωτισσά σου!Να είστε καλά κι οι δυο να ταξιδεύεται κα να περνάτε πάντα καλά!Ευχαριστούμε για την υπέροχη ιστορία,ταξιδέψαμε μαζί σας!
 

arny

Member
Μηνύματα
45
Likes
229
Λοιπόν Ο κοσμος ειναι μικρός και το Ιντερνετ τον κανει πιοοο μικρόοοο... τις τελευταιες μερες παρακολουθώ την ιστορια σου...μου αρεσει..αλλα σημερα ....κοκάλωσααα!! αν τον εναν απο τους κυπριους τον λενε Αχιλλεα Α. ή αν ηταν αυτες οι 4 Μοτο....ειναι φιλοι μου !!!Αν οχι..τοτε πολλοι Κυπριοι εκαναν τον δρομο σας!! :)
Να τους δωσεις τα χαιρετισματα μου!!! ;)
 
Last edited by a moderator:

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
μπραβο σας και αλλα τετοια ταξιδια σας ευχομαι....εκεινο το παραδοσιακο γλυκο ( ειανι στις φωτογραφιες σου) με τις πολλες στρωσεις με σοκολατα και λεπτο φυλλο παντεσπανι ( δεν ξερω πως το λενε) το δοκιμασες? ειναι υπεροχο !!!!!!!!! μου το κανει ποτε ποτε μια φιλη απο τη Γεωργια και ειναι απιθανο !!!!!!!!!!!!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
μπραβο σας και αλλα τετοια ταξιδια σας ευχομαι....εκεινο το παραδοσιακο γλυκο ( ειανι στις φωτογραφιες σου) με τις πολλες στρωσεις με σοκολατα και λεπτο φυλλο παντεσπανι ( δεν ξερω πως το λενε) το δοκιμασες? ειναι υπεροχο !!!!!!!!! μου το κανει ποτε ποτε μια φιλη απο τη Γεωργια και ειναι απιθανο !!!!!!!!!!!!!
Έλα, είναι παραδοσιακό τους; Μου έμοιαζε σαν αμερικάνικο κέικ όταν κοιτούσα τις φωτογραφίες. Είδες οι λαοί σύμπνοια;
 

Kafkasios

Member
Μηνύματα
144
Likes
79
Μπράβο και στους 2 σας! Καταπληκτική εμπειρία φαντάζομαι, που θα τη θυμάσαι όλη σου τη ζωή. Αν θυμάσαι, το Αρνταχαν, είναι κωμόπολη η χωριό; Επίσης o δρόμος Αρνταχαν~ Καρς σε τι κατάσταση είναι;

Ευχαριστώ που μοιραστηκες την εμπειρία σας.
 

arny

Member
Μηνύματα
45
Likes
229
Σας ευχαριστω ολους εκ βαθων καρδιας για τα hot compliments.:)
Αν θυμάσαι, το Αρνταχαν, είναι κωμόπολη η χωριό; Επίσης o δρόμος Αρνταχαν~ Καρς σε τι κατάσταση είναι;
Το Ardahan φιλε μου ειναι μια μικρη κωμοπολη. Ο δρομος μετα το Ardahan ειναι μια χαρα και απο το Kars προς Καππαδοκια ατελειωτες ευθειες.
 
Last edited:

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Έλα, είναι παραδοσιακό τους; Μου έμοιαζε σαν αμερικάνικο κέικ όταν κοιτούσα τις φωτογραφίες. Είδες οι λαοί σύμπνοια;
.. ειναι παραδοσιακο και φτιαχνεται με πολυ κοπο απο οτι μου λεει η Λαρισα η φιλη μου..
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Πολύ όμορφη η ιστορία σου και πολύ καλές και οι φωτογραφίες.Η νονά στη βάφτιση είναι σαν πριγκήπισσα. Να είστε πάντα καλά και να πηγαίνετε πολλά πολλά ταξίδια!!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
πολυ ωραίο ταξιδι ! Μπραβο σου ! σε ευχαροστουμε που το μοιραστηκες μαζι μας .
παντα τετοια σου ευχομαι
 

arny

Member
Μηνύματα
45
Likes
229
εκεινο το παραδοσιακο γλυκο ( ειανι στις φωτογραφιες σου) με τις πολλες στρωσεις με σοκολατα και λεπτο φυλλο παντεσπανι ( δεν ξερω πως το λενε) το δοκιμασες? ειναι υπεροχο !!!!!!!!! μου το κανει ποτε ποτε μια φιλη απο τη Γεωργια και ειναι απιθανο !!!!!!!!!!!!!
Δεν ξερω αν ηταν παραδισιακο παντως ηταν ωραιο! Εκει δεν πρεπει να βαζουν πολυ κρεμα και η ζυμη ηταν ποιο αφρατη.
 

Kafkasios

Member
Μηνύματα
144
Likes
79
....
Πρωτη σταση ητανε μια εκκλησια σε ενα λοφο εξω απο την πολη. Η εκκλησια αυτη λεγετε πως την εχτισε μια Αγια με το ονομα Nino, και τοποθετησε εναν μεγαλο σταυρο μεσα. Αυτη η Αγια γυναικα εμελλε να φερει τον Ορθοδοξο Χριστιανισμο στη χωρα, και η συγκεκριμενη εκκλησια ειναι η πρωτη Ορθοδοξη που χτιστηκε στην Γεωργια, συμφωνα με τα λεγομενα των ντοπιων.
Μιας και το ανέφερες, να σε ενημερώσω πως λέγεται Αγία Νίνα και ήταν από την Καππαδοκία, ξαδέρφη του Αγίου Γεωργίου του Τροπαιοφόρου. Όντως αγωνίστηκε για τον Ορθοδοξο Χριστιανισμο στη Γεωργία!

Περισσότερα:
http://anatolikathsorthodoxias.blogspot.gr/2011/11/blog-post_3347.html
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom