Σε πόσες χώρες έχετε πάει?

Aidonia

Member
Μηνύματα
15
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
μαροκο
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
Ελλαδα-Τουρκία-Γερμανία-Αυστρία-Σλοβενία-Σλοβακία-Γαλλία-Ιταλία -Μάλτα-Σουηδία-Βουργαρία-Αλβανία-Ουγγαρία-Ελβετία-Βατικανό-Σαν Μαρίνο-Αίγυπτος-Ρουμανία-Αυστρία.
19 σύνολο και αν όλα πάνε καλά σε 1 μήνα θα προστεθεί και η Γεωργία.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εάν έχεις πάει Ισραήλ τότε θα πρέπει να βάλεις και την Παλαιστίνη εκτός αν πήγες μόνο Τελ αβιβ
Γιατί; Δεν πάει σύμφωνα με το σε ποιά χώρα θα έπρεπε να ανήκει ένα μέρος, αλλά ποιά χώρα ασκεί κυριαρχία στο έδαφος εκείνο. Κι αν δεν περασες από checkpoint, στην Παλαιστίνη δεν πηγες (και πρέπει να πας). Αλλιώς κι εγώ που πήγα στα υψώματα του Γκολάν, πήγα στη Συρία;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.718
Likes
50.716
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για πες τις 20 ρε Γιώργο να ζηλέψουμε!
Ανταρκτική, Cayman, Αγγλία, Γιβραλτάρ, Γουαδαλούπη, Γουάμ, Χονγκ Κονγκ, ΜΑκάο, Μαρτινίκα, Νέα Καληδόνια, Βόρεια Ιρλανδία, Κατεχόμενα Κύπρου, Παλαιστίνη, Πουέρτο Ρίκο, Saint MArtin, Σκωτία, Sint Maarten, Θιβέτ, Tuva, Wallis & Futuna
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μ' αρέσει που προσμετράς την Tuva αλλά όχι το Rapa Nui...
Επίσης έχεις μετρήσει και Αγγλία και Σκωτία, αλλά και το Ηνωμένο Βασίλειο στις UN... Μάλλον η Αγγλία πρέπει να φύγει από τα + ...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.718
Likes
50.716
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μ' αρέσει που προσμετράς την Tuva αλλά όχι το Rapa Nui...
Επίσης έχεις μετρήσει και Αγγλία και Σκωτία, αλλά και το Ηνωμένο Βασίλειο στις UN... Μάλλον η Αγγλία πρέπει να φύγει από τα + ...
Ακολουθώ την τακτική του nomadmania.
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
266
Likes
654
Νομίζω πως είναι ενδιαφέρον να λέμε και πόσο χρονών είμαστε για να δούμε τι διαφορά έχει ανά ηλικία.

Είμαι 29 και έχω πάει:
  1. Ελλάδα
  2. Ιταλία
  3. Γαλλία
  4. Ισπανία
  5. Πορτογαλία
  6. Σουηδία
  7. Γερμανία
  8. Ελβετία
  9. Ηνωμένο Βασίλειο
  10. Αυστρία
  11. Σλοβακία
  12. Ολλανδία
  13. Βέλγιο
  14. Τσεχία
  15. Πολωνία
  16. Ρουμανία
  17. Βουλγαρία
  18. Μάλτα
  19. Τουρκία
  20. Ανδόρρα
  21. Λουξεμβούργο
  22. Μονακό
  23. Βατικανό (πιάνεται;)

Μέσα στο 2024 θα πάω και Κύπρο και σίγουρα κάπου εκτός Ευρώπης για Πάσχα.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
777
Likes
1.122
Νομίζω πως είναι ενδιαφέρον να λέμε και πόσο χρονών είμαστε για να δούμε τι διαφορά έχει ανά ηλικία.
Συμφωνώ... Αλλά και αυτό είναι σχετικό... Η κόρη μου είναι 9 και έχει πάει Σιγκαπούρη Μαλαισία Ταϊλάνδη Γαλλία Ρουμανία.
Στην Σιγκαπούρη πχ ήταν δύο ετών.. Έχει πάει.. Αλλά είναι σαν να μην έχει πάει. Φώτο πάντως έχει.. Μνήμες δεν έχει...
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
266
Likes
654
Συμφωνώ... Αλλά και αυτό είναι σχετικό... Η κόρη μου είναι 9 και έχει πάει Σιγκαπούρη Μαλαισία Ταϊλάνδη Γαλλία Ρουμανία.
Στην Σιγκαπούρη πχ ήταν δύο ετών.. Έχει πάει.. Αλλά είναι σαν να μην έχει πάει. Φώτο πάντως έχει.. Μνήμες δεν έχει...
Ναι σωστό και αυτό.

Βέβαια, και η Lexie που έχει το ρεκόρ Guinness για την πιο μικρή ηλικιακά κοπέλα που έχει ταξιδέψει στις περισσότερες χώρες (Around the world by 21: The woman who has visited all 195 countries by a record-breaking age) πιάνει ταξίδια μέσα που έχει κάνει από μωρό :lol:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ναι σωστό και αυτό.

Βέβαια, και η Lexie που έχει το ρεκόρ Guinness για την πιο μικρή ηλικιακά κοπέλα που έχει ταξιδέψει στις περισσότερες χώρες (Around the world by 21: The woman who has visited all 195 countries by a record-breaking age) πιάνει ταξίδια μέσα που έχει κάνει από μωρό :lol:
Δεν έχει πάει σε όλες τις χώρες η Lexie Alford (άσχετα το τι υποστηρίζει)._
 

JoanneKapa

Member
Μηνύματα
185
Likes
1.399
Επόμενο Ταξίδι
Περού - Βολιβία - Χιλή
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
1.Κούβα
2.Μεξικό
3.Ισπανία
4.Μαρόκο
5.Πορτογαλία
6.Ιταλία
7.Γαλλία
8.Ηνωμένο βασίλειο
9.Ισραήλ
10.Γερμανία
11.Αυστρία
12.Βέλγιο
13.Ρουμανία
14.Βοσνία - Εζεργοβίνη
15.Κροατία
16.Τσεχία
17.Ουγγαρία
18.Σουηδία
19.Μάλτα
20.Κύπρος
21.Τουρκία
22.Ελβετία
23.Ολλανδία

Τώρα η Ιερουσαλήμ δεν ξέρω για τι πιάνεται, για αυτό δεν έβαλα Παλαιστίνη μέσα. Επίσης δεν έβαλα το Βατικανό ούτε κ την Ελλάδα φυσικά.

Ακολουθούν Περού, Βολιβία Χιλή 😁😁
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.347
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom