Ινδονησία Σιγκαπούρη Σιγκαπούρη - Μπαλι - Γκίλι

ARBI

Member
Μηνύματα
34
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Καλησπέρα, ετοιμάζομαι για ένα ταξιδι (2 άτομα) για 15 ημέρες αναχώρηση 3 Αυγούστου 2009, με προορισμό
2 ημέρες Σιγκαπούρη,
3 ημέρες Bali, Nusa Dua,
2 ημέρες Ubud,
2 ημέρες Gili Trawangan
στα οποία έχω κλείσει και ξενοδοχεία και μου μένουν 3 ημέρες ελεύθερες, με σκοπό να αποφασίσω τελευταία στιγμή.

Θα ήθελα να ρωτήσω το forum:

Εχει ταξιδέψει κανείς εκείνη την περίοδο σε αυτά τα μέρη?
Θα είναι εύκολο να βρω ξενοδοχείο, η να κάνω κρατήσεις από εδώ ?
Σε ποιό μέρος θα περνούσατε τις υπόλοιπες μέρες ? (Gilli , Lombok ή σε κάποιο από τα παραπάνω ?)

Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία καλοδεχούμενη !!

Σας ευχαριστώ
;)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γεια σου ARBI , πολυ ωραιο ταξιδι ετοιμαζεις!
Δεν μπορω να βοηθησω με τις ερωτησεις σου αφου δεν εχω παει προς την περιοχη.
Δεν ξερω αν εχεις διαβασει τα αρθρα του vagelis http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%DF%E5%F2-%E1%F3%DF%E1/1141-gili-islands.html και http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%F2-%E1%F3%DF%E1/1405-%EB%EF%EC%F0%FC%EA.html , ειναι απολαυστικα :D
 

ARBI

Member
Μηνύματα
34
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
arbi θα τις έδινα στο λομπόκ.
άν δεν θές άλλη μετακίνηση,στο ubud.
Ναι , είναι μια ιδέα, αλλά με προβληματίζει το γεγονος οτι θα πάρω την κοπέλα μου μαζί, το πρώτο της ταξίδι στο εξωτερικό και είμαι λίγο επιφυλακτικός, στο να κάνω φουλ προγραμμα με το να προσθέσω Λομπόκ ή να περάσουμε μερικές μέρες χαλάρωσης σε Gili ακόμα ή να επιστρέψω στο ubud.
Φαντάζομαι, ότι μετά και την βόμβα στην JAkarta δεν θα έχει τόσο κόσμο και θα βρώ δωμάτια σε καλυτερες τιμές. ε?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.785
Likes
18.176
Αν δεν έχεις κλείσει ακόμα πρέπει να βιαστείς....στο Gili T παίζει και αν θα βρεις τίποτα...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ναι , είναι μια ιδέα, αλλά με προβληματίζει το γεγονος οτι θα πάρω την ?
ρε σύ arbi μην αρχίσομε απο τώρα τις κρεβατομουρμούρες!!!!
κανε εσύ το πρόγραμμα όπως θέλεις ,αφού η κοπελιά δεν έχει ξαναπαει εξωτερικό...
επί τη ευκαιρία κανεις και ενα test drive μαζί της...
τι πάει να πεί θα κουραστεί...εσύ προγραμματίζεις να πάτε στην άκρη του κόσμου και σκέφτεσαι μην τα φτύσει...? ελάτε τότε στα σφακιά!
φαντάζεσαι να σου πεί όμως και τό άλλο? --βρέ άχρηστε γιατί δεν πήγαμε και κάπου αλλού ακόμα?
ξεκινήστε λοιπόν με τις καλύτερες διαθέσεις,και άν γουσταριζόσαστε πραγματικά,κανένας δεν θα γκρινιάξει για τίποτα...άν γυρίσεις όμως με μουτρα,πάει να πεί, πάμε για το επόμενο καρπούζι !!:D
 

ARBI

Member
Μηνύματα
34
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
ρε σύ arbi μην αρχίσομε απο τώρα τις κρεβατομουρμούρες!!!!
κανε εσύ το πρόγραμμα όπως θέλεις ,αφού η κοπελιά δεν έχει ξαναπαει εξωτερικό...
επί τη ευκαιρία κανεις και ενα test drive μαζί της...
τι πάει να πεί θα κουραστεί...εσύ προγραμματίζεις να πάτε στην άκρη του κόσμου και σκέφτεσαι μην τα φτύσει...? ελάτε τότε στα σφακιά!
φαντάζεσαι να σου πεί όμως και τό άλλο? --βρέ άχρηστε γιατί δεν πήγαμε και κάπου αλλού ακόμα?
ξεκινήστε λοιπόν με τις καλύτερες διαθέσεις,και άν γουσταριζόσαστε πραγματικά,κανένας δεν θα γκρινιάξει για τίποτα...άν γυρίσεις όμως με μουτρα,πάει να πεί, πάμε για το επόμενο καρπούζι !!:D
Χα χα χα Σωστό !!
 

ARBI

Member
Μηνύματα
34
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Αν δεν έχεις κλείσει ακόμα πρέπει να βιαστείς....στο Gili T παίζει και αν θα βρεις τίποτα...

Εχω κλείσει Gilli T τις 2 μερούλες στο Ko ko mo resort, από ότι έχω καταλάβει το έχει ο ίδιος που έχει και το beach house. Δεν θα αγχωθούμε κιολας ... άμα βρώ μένω ακόμα μια ... αλλιώς ... καραβάκι και όπου μας βγάλει !!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Εχω κλείσει Gilli T τις 2 μερούλες στο Ko ko mo resort, από ότι έχω καταλάβει το έχει ο ίδιος που έχει και το beach house. Δεν θα αγχωθούμε κιολας ... άμα βρώ μένω ακόμα μια ... αλλιώς ... καραβάκι και όπου μας βγάλει !!
άντε καλό ταξίδι!!!!! τα έκανες καλά!!!:p
 

ARBI

Member
Μηνύματα
34
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
ΠΑιδιά έχει κλέισει κανενας απο το http://www.octopustravel.com ?
Το βρήκα μέσα από το site της Singapore και έχει κάποιες προσφορές. Έκανα μια κράτηση για Private Villa στο Kerobokan. Εχει κανείς ιδέα ???? Είναι αξιόπιστο ?
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Μια χαρά είναι. Το έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές αλλά για Ευρώπη. Φαντάζομαι όμως ότι και στην Ασία το ίδιο καλό είναι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom