Γενικά Σκιάθος,Σαντορίνη ή Μήλος?

natasha

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γειά σας αποφασίσαμε με το αγόρι μου να κάνουμε αρκετές διακοπές (8 μέρες!) στα μέσα Ιουλίου και προσπαθούμε να βρούμε ποορισμό. Στην αρχή λ'εγαμε Σαντορίνη αλλά ακούσαμε ότι δεν είναι τόσο ωραία και είναι κ ακριβά. Μετά είπαμε Μήλο αλλα για 8 μέρες ακούσαμε ότι είναι βαρετά. Σκιάθο μας είπαν ότι είναι τέλεια αλλά δεν έχω ακουσει τίποτα...εσείς τι γνώμη εχετέ;;;;;;;;
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εξαρταται απο το τι θελετε.
Παραλιες εχει η Μηλος κορυφαιες αλλα και η Σκιαθος παρα πολυ καλες ..η Σαντορινη οχι και τοσο.Βραδινη ζωη εχει η Σκιαθος και η Σαντορινη,οχι βεβαια οτι και η Μηλος ειναι ησυχη..
Ρομαντικα για ζευγαρακια ειναι η Μηλος και η Σαντορινη.
Ο χαρακτηρισμος η Σαντορινη δεν ειναι ωραια ειναι τζηζζζζζζζζ...μην τον πεις και παραπερα.Ειναι μοναδικο νησι!
Εγω στη φαση που εισαι θα πηγαινα Μηλο,εχει και παραλιες και καλουτσικη βραδινη ζωη.Αν παλι θελετε τρελο ξεσαλωμα Σκιαθος και Σαντορινη.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
πάντα ευχόμουν να υπήρχε ένα νησί συνδιασμός με την μοναδική ομορφιά της Σαντορίνης και τις απίστευτες παραλίες της Μήλου. Αλλά δεν..
Σκιάθο δεν έχω πάει αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα. Και για παραλίες και για διασκέδαση-μου έχουν πει πως είναι η Μύκονος των Σποράδων. Όπως λέει κι η Κλεοπάτρα είναι αναλόγως τι θες. Αν δηλαδή είσαι παιδί της παραλίας αναμφισβήτητα Μήλος, κάθε μέρα μπορείς να πηγαίνεις και σε άλλη-άλλες. Έχει μικρή νυχερινή ζωή αλλά δεν πάει να πει πως δεν έχει και καθόλου. Η Σαντορίνη δεν λέει πολλά σε παραλίες, αλλά λέει σε όλα τα άλλα. Αν δεν είστε πολύ του μπάνιου είναι ιδανικός προορισμός και πολύ πολύ ρομαντικός. Και με ότι βραδινή επιλογή σου κάνει κέφι.

Εγώ θα πήγαινα Μήλο. Έχω λατρέψει τις παραλίες της!!!

καλά να περάσετε!
 
Μηνύματα
88
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος
Θα σου πω την γνώμη μου για Σκιάθο και Σντορίνη, καθώς δεν έχω πάει Μήλο.
Η Σαντορίνη είναι πολύ όμορφο νησί,είναι γεγονός πως τέτοια θέα, όπως αυτή από την καλντέρα, δεν έχω δει σε άλλο νησί, αλλά ωραίες παραλίες δεν διαθέτει (κατά τη γνώμη μου) και είναι κάπως ακριβό. Να φανταστείς έχω πάει 4 φορές και στη θάλασσα δεν έχω μπει. Στη Σκιάθο ξετρελάθηκα με τις παραλίες αλλά και γενικά με το νησί.
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Γειά σας αποφασίσαμε με το αγόρι μου να κάνουμε αρκετές διακοπές (8 μέρες!) στα μέσα Ιουλίου και προσπαθούμε να βρούμε ποορισμό. Στην αρχή λ'εγαμε Σαντορίνη αλλά ακούσαμε ότι δεν είναι τόσο ωραία και είναι κ ακριβά. εσείς τι γνώμη εχετέ;;;;;;;;
δεν είναι ωραία η σαντορίνη???
καλά που το ακούσατε αυτό??
η σαντορίνη είναι υπέροχα μοναδική αλλά η αλήθεια είναι ότι είναι ακριβή..
και η μήλος είναι πανέμορφη με τέλειες παραλίες όπως είπε και η zmaria!
σκιάθο δεν έχω πάει αλλά ωραίο νησί θα είναι!
δεν ξέρω τι θα αποφασίσετε τελικά αλλά σαντορίνη να πάτε:D
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Συμφωνώ με τα όσα ειπώθηκαν πιό πάνω,...Μήλο δεν εχω πάει αλλά για τα άλλα δυό νησιά να πώ ότι η Σαντορίνη μου άρεσε πολύ!ατμοσφαιρικό,ρομαντικό νησί...,το να κόβεις βόλτες στα σοκκάκια και να απολαμβάνεις την εκπληκτική και μοναδική θέα από την καλντέρα..είναι υπέροχη εμπειρία!και φυσικά έχει την έντονη νυχτερινή ζωή που όπως φαντάζομαι θέλετε...αλλά είναι ακριβή,πριν μια πενταετία περίπου που πήγα βρήκα τις τιμές σε φαγητό κλπ ιδιαίτερα ακριβές και εννοείται ότι δεν έχει θάλασσες για κολύμπι...α πα πα,αν θέλετε να κάνετε και τα μπανάκια σας ξέχνα το..δε θα το ευχαριστηθείτε...
Η Σκιάθος από την άλλη έχει πολύ καλές παραλίες πάρα πολύ καλές και πολλές!,πιό οικονομική,έχει και αυτή νυχτερινή ζωή...!,
Εξαρτάται λοιπόν από το τι θέλετε να απολαύσετε περισσότερο και να δώσετε βαρύτητα..
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Γειά σας αποφασίσαμε με το αγόρι μου να κάνουμε αρκετές διακοπές (8 μέρες!) στα μέσα Ιουλίου και προσπαθούμε να βρούμε ποορισμό. Στην αρχή λ'εγαμε Σαντορίνη αλλά ακούσαμε ότι δεν είναι τόσο ωραία και είναι κ ακριβά. Μετά είπαμε Μήλο αλλα για 8 μέρες ακούσαμε ότι είναι βαρετά. Σκιάθο μας είπαν ότι είναι τέλεια αλλά δεν έχω ακουσει τίποτα...εσείς τι γνώμη εχετέ;;;;;;;;
Δεν διάβασα τα σχόλια που έχουν γίνει από τους συμφορουμίτες καθώς μου έκατσε κάπως το σχόλιο ότι "δεν είναι και τόσο ωραία στη Σαντορίνη"! Η Σαντορίνη είναι υπέροχη. Αν μπορείς να ανταπεξέλθεις στο οικονομικό κόστος των διακοπών σε ένα τέτοιο νησί μην ψάχνεις για κάτι άλλο. Ωραία η Μήλος, ωραία η Σκιάθος αλλά Σαντορίνη είναι μόνο Μία!:clap:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Δεν έχω πάει Μήλο, αλλά ψηφίζω με χίλια Σαντορίνη, η οποία είναι ιδιαίτερη, πανέμορφη, μαγευτική και ρομαντική.
Τα σχόλια του τύπου δεν είναι και τόσο ωραία τα αφήνω ασχολίαστα.
Παραλίες όντως δεν έχει πολύ ωραίες, αλλά να μην ακούω κιόλας ότι δεν μπορείς να κάνεις μπάνια. Περίσσα, Περίβολο η ακόμη και στη μικρή και αμμουδερή παραλία του Μονόλιθου πήγαν αυτοί που τα λένε αυτά.

Η Σαντορίνη είναι μια και μοναδική. Πάει και τελείωσε!!!
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
αν είναι να διαλέξετε οπωσδήποτε ανάμεσα στα 3 νησιά που αναφέρεις,η Σαντορίνη είναι η κορυφαία επιλογή...και θάλασσα έχει και νυκτερινή ζωή και ατμόσφαιρα και ρομαντισμό
και το κάτι που την κάνει ξεχωριστή!!;)
 

natasha

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ειληκρινά δεν ξέρω τν Μήλο(συγνώμη και για το ορθογραφικο!) μάλλον την αποκλέιουμε γιατι 8 μέρες θα βαρεθούμε. Το μεγάλο πρόβλημα ελιναι με τν Σκιάθο καθώς δεν φεύγει πλοίο από την Αθήνα και είναι δύσκολο με το μηχανάκι να φτάσουμε στον Αγ. Κων/νο...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ειληκρινά δεν ξέρω τν Μήλο(συγνώμη και για το ορθογραφικο!) μάλλον την αποκλέιουμε γιατι 8 μέρες θα βαρεθούμε. Το μεγάλο πρόβλημα ελιναι με τν Σκιάθο καθώς δεν φεύγει πλοίο από την Αθήνα και είναι δύσκολο με το μηχανάκι να φτάσουμε στον Αγ. Κων/νο...

και μόνο που μπαινει καποιος στην λογική να συγκρίνει την Σαντορίνη με την Μήλο η την Σκιάθο ειναι ύβρης .

Σαντορίνη Νο1 δεν υπαρχει στον κόσμο άλλο τετοιο τοπίο
Μηλός μικρή για 8 μερες ....προσοχή μην γυρίσετε τσακωμένοι
Σκιάθος καλη αλλα ουτε αυτη ειναι για τόσες μερες

αν επιλεξετε πάντως Σκιάθο και εχετε παπί ,αφήστε το στο σπίτι
πηγαινετε με Κτελ Αγιο Κωνσταντίνο και νοικιάζεται μοτό φτηνά στην Σκιάθο
Α και κατι ακόμα ..μην τυχόν και δεν πατε στα λαλάρια !!!! θα εχετε κανει εγκλημα

αυτα για αρχή και οταν καταλήξεις τα λέμε πάλι
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ωραία η Σαντορίνη, αλλά ακριβή για Ιούλιο και πολλές για μένα οι 8 μέρες...Πόσο να τη δείς την Καλντέρα πια... Εγώ θα πρότεινα Σκιάθο αν και δεν έχω πάει, αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα ή 2 νησιά Κυκλάδων, πχ Σαντορίνη-Ανάφη που υπάρχει δρομολόγιο και μου είπε ένας φίλος Σαντορινιός ότι αξίζει πολύ και η Ανάφη (καλά για ένα 2ήμερο ντε).
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.072
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom