Σκόπελος Σκοπελος

fot-mira

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπερα σε ολους!

φετος το καλοκαιρι θα παω σκοπελο..και ειναι η πρωτη φορα στο νησι!εδω χρειαζομαι τι δικης σας βοηθεια.
θα ηθελα να μαθω ποιες ειναι οι καλυτερες παραλιες του νησιου,που ειναι καλα για φαγητο,και γενικα τι αξιζει να επισκεφθω!!;)
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
170
Likes
443
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Γεια σας....και εγω φετος σκεφτομαι με τον φιλο μου να παμε διακοπες στη Σκοπελο τον Αυγουστο...Ειδα αυτο το τοπικ και ειπα να μην ξεκινησω καινουργιο αφου και τις ιδιες πληροφοριες ζηταω με fot-mira.....! Δεν ειναι η πρωτη μου φορα στο νησι αλλα ειχα παει πολυ μικρη με τους γονεις μου και δεν θυμαμαι τιποτα....
Αν ξερετε καποια δωματια προς ενοικιαση, ποιες παραλιες αξιζει να επισκεφτουμε, που να παμε για φαγητο......
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη
ειχα παει πριν 6-7 χρονια δε θυμαμαι και πολλα, ειχα παει και μαιο εντελως εκτος εποχης...μια πολυ ομορφη παραλια ειναι ο σταφυλος, κοντα στη χωρα , εντυπωσιακη παραλια με ενα ψηλο βραχο κοντα στη ακτη......γενικα το νησι ειναι καταπρασινο, ισως το πιο πρασινο νησι που εχω παει, οι παραλιες με δεντρα μεχρι την αμμο....βασικα ψιλοχαλικακι εχουν...! το νησι ειναι ησυχο...χωρις ομως να ναι νεκρο ...βασικα θα το γυρισετε ανετα ειδικα αν εχετε καποιο οχημα...εγω γυριζα με τα τοπικα κτελ η ωτοστοπ,νιωθεις υπερβολικη ασφαλεια......ταβερνες οπου και αν εφαγα καλα ηταν θυμαμαι και φτηνα πολυ...καθε βραδυ μεθυσμενη εφευγα...!νομιζω παντως οτι καλυτερα να μεινετε στη χωρα για πιο ζωη....αλλες πληροφοριες δε θυμαμαι sorry!!!! παντως αν σας ενδιαφερει το κλαμπινγκ και η εντονη ζωη πηγαινετε σκιαθο γιατι θα απογοητευτειτε...εμενα παλι γι αυτο μ'άρεσε η σκοπελος!
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
170
Likes
443
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Βασικα επιλεξαμε Σκοπελο με τον φιλο μου για το οτι ειναι ησυχια αλλα δεν πλητεις κιολας απο την νεκρα...! Σκιαθο ειχα παει με παρεα και ηταν πολυ ωραια η νυχτερινη ζωη...
Πρεπει ομως να αρχισω να ψαχνω δωματιο γιατι παλυ δεν θα βρισκω τιποτα....Αυτοκινητο θα εχουμε αλλα προτιμω και παλι να μεινω μεσα στην χωρα...
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ονειρεμένο Ταξίδι
αργεντινη,μεξικο
Βασικα επιλεξαμε Σκοπελο με τον φιλο μου για το οτι ειναι ησυχια αλλα δεν πλητεις κιολας απο την νεκρα...! Σκιαθο ειχα παει με παρεα και ηταν πολυ ωραια η νυχτερινη ζωη...
Πρεπει ομως να αρχισω να ψαχνω δωματιο γιατι παλυ δεν θα βρισκω τιποτα....Αυτοκινητο θα εχουμε αλλα προτιμω και παλι να μεινω μεσα στην χωρα...

δες αυτο το site , εχει πολλες επιλογες διαφορων τυπων καταλυμάτων (ξενοδοχεια, ενοικιαζομενα) με φωτο
http://www.skopelosweb.gr/greek/hotels.html
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
170
Likes
443
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σας....Μετα απο λιγη προσπαθεια βρηκα δωματιο σε αυτα τα στουντιο http://www.skopelosweb.gr/platanakia/platanakia.html σε πολυ καλη τιμη (45 ευρω στουντιο για 15Αυγουστο). Δεν ειναι το ιδανικο αλλα η φοιτητικη ζωη δεν σηκωνει πολυτελειες....
Οποτε πλεον καθε πληροφορια δεκτη για παραλιες, φαγητο, ποτο.....!!!
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
170
Likes
443
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
fot-mira ηρθε ο Ιουλιος, λοιπον ποτε φευγετε? Η' μηπως πηγατε και γυρισατε ηδη...?
Περιμενω να μου πεις πληροφοριες....! Και οποιος αλλος ξερει τιποτα ευπροσδεκτα ολα....:D
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μόλις γύρισα από Σκόπελο:
Παραλίες: Στάφυλος η πιο κοντινή στη χώρα. Μετά με τα πόδια προχωρά κανείς πιο πέρα πάνω από το λαιμό που χωρίζει τη Στάφυλο από τον κατάφυτο πράσινο βράχο και βρίσκεται σε επόμενη παραλία το Βελανιό. Και οι δύο είναι οργανωμένες. Αν κανείς προχωρήσει στο Βελανιό, στη συνέχεια της παραλίας, συναντά την παραλία των γυμνιστών.
Μηλιά: οργανωμένη και πελώρια.
Καστάνι: ανοργάνωτη, πανέμορφη, διάσημη λόγω Mama mia.
Άγιος Ιωάνης: Πάλι διάσημο τοπίο λόγω Mamia mia. ιδιαίτερο τοπίο. Οργανωμένη παραλία, αλλά χρειάζεται περπάτημα. Γύρω στις τέσσερις το μεσιμέρι περνά το high speed και οποιος δεν έχει τα πράγματά του πίσω μακριά ή πάνω στις ξαπλώστρες του τα παίρνει η θάλασσα. Ευτυχώς βρήκαμε τις σαγιονάρες μας και δεν γυρίσαμε ξυπόλητοι, αλλά δύο κινητά ετελεύτησαν τον βίο τους εκεί. Έτερο παλικάρι αποχαιρέτησε δια παντός μια φωτογραφική μηχανή. Δύο φορές που πήγαμε και τις δύο επαναλήφθηκε το μίνι τσουνάμι. Τη δευτερη όμως προετοιμασμένοι γλιτώσαμε το βιός μας.
Αρμενόπετρα. Δεν πήγαμε, αλλά μας είπαν οτι είναι καλή.
Φαγητό: Στης Άννας (τέως φοίνικας) : Ψηλά στην Χώρα, εξαιρετικός υπαίθριος χώρος και πολύ καλό φαγητό. Περιβόλι: Θέλει κράτηση. Α! επίσης και το ουζερί Γοργόνες στο οποίο όμως δεν πήγαμε καθότι έχει εσωτερική αυλίτσα και τις ημέρες εκείνες είχε φοβερή ζέστη και δεν έλεγε να στριμωχνόμαστε σε μικρές κλειστές αυλίτσες.
Ψάρια: Τα Κύματα στη Χώρα, ο Παύλος και η Φωτεινή στον Αγνώντα και ο Αστερίας στην Πάνορμο.
Μπαράκια: Μερκούριος, Πλάτανος και ένα στην απένατι μεριά της Σκοπέλου φαινόντουσαν τα φώτα του αλλά δεν πήγα, μου είπαν όμως οτι είναι καλό. Πολύ night life δεν έχει. Χορευτικά κέντρα κλπ. δηλαδή δε θα βρειτε.
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
170
Likes
443
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ευχαριστω παρα πολυ Ερση μου !!! Να 'σαι καλα....Δεν υπαρχει περιπτωση να προσπερασω κατι απο αυτα που μου ειπες!
Δεν βλεπω την ωρα να φυγω για Σκοπελο !!!!:clap::clap::clap:
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
170
Likes
443
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.636
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom